Наші за кордоном. Перепочинок, який зайшов занадто далеко | 19-27
Невдача Ярмоленка, плювок Селезньова, успіхи «бельгійців».

Після потужного початку сезону українці дещо притихли. Якщо «тихою» поведінкою можна назвати плювок Євгена Селезньова в опонента. Втім, попри відносні локальні невдачі, загальна тенденція непогана. Особливо якщо акцентувати увагу на Єврокубках, а не на Англійській Прем'єр-лізі.

Англія

Домашній матч проти «Борнмута» окреслив проблеми «Вест Хема» навіть чіткіше, ніж 0:4 у Ліверпулі. Привиди останніх двох сезонів все ще живуть і не відпускають ані тренера, ані вболівальників, ані гравців, навіть новачків. Після поразки Мануель Пеллегріні скаржився на те, що вболівальники масово залишили стадіон за десять хвилин до закінчення матчу за рахунку 1:2, коли їхні улюбленці (колишні?) атакували і ще мали нагоди забити. «Вболівальники повинні покладатися на нас і вірити, а гравці повинні забути про останній сезон. Я відчуваю, що гравці не вірять».

Що ж, якщо нові гравці не вірять один одному і новому тренеру - це вже привід для серйозного занепокоєння. До речі, і тренер не вірить їм. Після одного невдалого матчу викинути правого захисника і правого вінгера не лише зі стартового складу, але й з заявки, поставивши на їхнє місце інших - так у здоровій команді не поводяться. Нехай й Пабло Сабалета та Роберт Снодграсс виглядали краще за попередників і відіграли вдалий перший тайм. В другому в результаті знову наздогнали примари нещодавнього минулого - «молотобійці» на нього просто не з'явилися, втратили здобуту перевагу і не спромоглися видряпати хоча б нічию.

Неяснe й ігнорування Пеллегріні Андрія Ярмоленка. Він поступається місцем на правому фланзі то менш досвідченому, а то взагалі непрофільному гравцеві, виходить на 67-ій хвилині вже за невтішного для своєї команди рахунку, проявляє себе непогано і змушує вболівальників розраховувати на своє включення у стартовий склад. У звітному матчі він непогано розгортав контратаки на правому фланзі.

Наші за кордоном. Перепочинок, який зайшов занадто далеко - изображение 1

Вельми небезпечний «крос» на Арнаутовіча захисник перервав у відчайдушному підкаті, закидання на нього ж на кут воротарського закінчилося неточним ударом зльоту, триходівку, розпочату українцем, Вілшир завершив ударом з 16-ти метрів в руки воротарю. У відсотковому співвідношенні передач до зіграних хвилин правий вінгер став другим на полі, крім цього, став другим в команді за точністю передач. Так, статистика лише за 23 хвилини оманлива. Та все ж, з огляду на загальний стан команди він заслужив отримати шанс у стартовому складі. Чи отримає?

Олександр Зінченко не потрапив до заявки «Манчестер Сіті» і у матчі проти «Гаддерсфілда» (6:1). З огляду на цей факт і повідомлення преси про те, що клуб погодився на пропозицію іспанського «Бетіса» про оренду, Хосеп Гвардіола на гравця не розраховує. Чи погодиться Олександр переїхати до Севільї?

Бельгія

Відмінний початок сезону «Генка» триває. І у матчі-відповіді третього раунду Кваліфікації Ліги Європи команда Руслана Малиновського перемогла, тим самим забезпечивши собі зустріч з «Брондбю» в Четвертому. Рахунок матчу в Познані - 2:1. Малиновський, який днями продовжив контракт з клубом до 2022-го року, був замінений на 67-ій хвилині, до цього отримавши жовту картку. Перший тайм другого матчу його команда провела як і перший матч - з постійними атаками. Українець двічі пробивав по воротах із середньої дистанції (воротар та неточно), двічі розумними пасами залишав партнерів наодинці з воротарем (знову Буріч), мало не влучив зі штрафного, в другому таймі змусив Буріча відбивати свій удар низом з 14-ти метрів. Тож загалом відіграв на своєму високому рівні, хоча й в голах не брав участі.

Матч ліги проти «Шарлеруа» став найгіршим у виконанні «Генка» з початку сезону. Команда, що заслужила перемогти і мало не перемогла «Андерлехт» тиждень тому, заслужила значно більше, ніж поразка, і у звітному матчі. У першому таймі «Генк» виглядав гірше за суперника, в другому - не набагато краще. Проте, запас міцності спрацював, принісши перемогу з рахунком 3:1. Тут Малиновський був замінений на третій доданій хвилині і запам'ятався трьома занадто неточними ударами здалеку і небезпечними подачами «стандартів». Його команда йде другою.

Наші за кордоном. Перепочинок, який зайшов занадто далеко - изображение 2

Роман Яремчук отримує місце в стартовому складі через матч. Причому починає в запасі начебто більш важливі матчі Ліги Європи. Неясно, чи то мова йде про бажання тренера зберегти його свіжим, чи то про жорстку конкуренцію за місце у складі. В будь-якому разі, свої шанси він використовує максимально. 23-ох хвилин на полі у матчі проти «Ягеллонії» йому вистачило для третього голу у сезоні. Точніше, 17-ти.

До виходу нападника на поле «Гент» повністю розгубив перевагу, придбану в першому таймі, і помітно нервував. Тож з упевненістю можна сказати, що вихід українця змінив гру. Спочатку він завдав неточного удару, потім з лівої частини штрафного потужним пострілом влучив у поперечину. А на 84-ій хвилині протягнув м'яч флангом майже від центральної лінії, увійшов в штрафний і прошив воротаря ударом, який той, в принципі, повинен був брати. За зняття футболки під час святкування голу отримав жовту картку. 3:1 і переможець «Маріуполя» «Бордо» очікує у наступному раунді.

У лізі гостьова перемога над «Ейпеном» (3:2) дозволила «буйволам» вийти на сьоме місце. Тут Яремчук відіграв повний матч і забити не спромігся. При цьому знову отримав жовту картку. Більше того, в атаці він запам'ятався менше, ніж центральний захисник Ігор Пластун. На рахунку форварда лише один занадто неточний удар, на рахунку захисника - два трохи неточних удари головою під час «стандартів». Вирішальний гол було забито після пенальті, призначеного за притримування Пластуна за футболку. Щоправда, з безпосередніми обов'язками він впорався погано. Двічі на пару з партнерами мало не привозив гол після помилок біля власних воріт. Автор першого голу «Ейпена» легко розкрутив його на куті воротарського, автор другого пробив здалеку і забив з рикошетом від його голови. Невдалий матч для захисника. Проти «Яги» він відіграв значно краще. За великим рахунком, бездоганно. Гол привезли партнери, в інших епізодах Пластун надійно оборонявся.

«Андерлехт» здобув перемогу і в четвертому матчі з початку сезону. Останні десять хвилин зустрічі з «Мускронoм» були проведені вдесятьох, що не завадило зберегти власні ворота сухими (2:0). На рахунку Євгена Макаренка повний матч і жовта картка за зрив небезпечної атаки.

Наші за кордоном. Перепочинок, який зайшов занадто далеко - изображение 3

Його команда повністю домінувала в першому таймі (твіт власника клубу Марка Куке в перерві говорив про найкращий тайм з початку сезону), ризиковано заснула в дебюті другого до голу на 63-ій хвилині і повернула собі перевагу надалі. Класний пас українця врозріз на 37-ій хвилині призвів до фолу на його партнері по команді в районі лінії штрафного. Арбітр спочатку призначив пенальті, після перегляду відео змінив рішення і призначив штрафний удар, з якого й було відкрито рахунок.

Четвертий матч «Сент-Трюйдена» в чемпіонаті - четверта нічия. На цей раз в гостях проти «Ваасланда-Беверена» (2:2). Роман Безус відіграв всі 90 хвилин. Завдав кілька неточних ударів здалеку, з гри та штрафних, потім вже двічі пробивав точно - воротар відбивав впевнено. Намагався проходити суперників на дриблінгу, але йому не щастило. Дві жовті картки опонентів з трьох були отримані за фоли на ньому. Забив гол, скасування якого через офсайд іншого гравця головний тренер команди назвав «сюрреалістичним». Взяв участь у першому голі. На 38-ій хвилині він віддав неточний пас врозріз у штрафний, м'яч від захисника відскочив до Ендо, і той забив. Доволі активний матч українця.

«Антверпен» - «Брюгге» 1:1. Єгор Назарина - запас господарів.

«Кортрейк» - «Остенде» 1:2. Андрій Бацула - запас господарів.

Туреччина

Євгену Селезньову слід грати лише проти грандів. Проти «звичайних» команд він почувається некомфортно. Це саркастичне зауваження у поточному сезоні підтверджується фактами. Матчі проти «Галатасарая» та «Бешикташа» він закінчив із забитими голами і похвалою від турецьких вболівальників і експертів. Матч проти «Різеспору» - вилученням за плювок в обличчя супернику і загальним осудом. У коментарях головного тренера Сафетa Сушича і президента Хусейна Ерюксела після цього інциденту відчувалися обережність і небажання втратити свого єдиного центрфорварда. Проте, обидва обіцяли покарати його. Говорять про дискваліфікацію на два-три матчі. «Можливо, вплинув грубий підкат йому в ногу за три хвилини до вилучення», - намагався проаналізувати ситуацію Сушич. Ерюксел не забув нагадати, наскільки гравець важливий для його команди. Обидва не бажають карати Євгена занадто жорстко. В будь-якому разі, спочатку їм доведеться чекати на рішення КДК ліги.

Наші за кордоном. Перепочинок, який зайшов занадто далеко - изображение 4

45 хвилин основного та дві хвилини компенсованого часу Селезньов також провів погано. Щоправда, почав ударом здалеку, що зачепив стійку. Але надалі просто зник. На його рахунку лише десять дотиків до м'яча (всі - далеко від штрафного суперника), п'ять передач, з них лише одна вперед, та й та - на власній половині поля. Мабуть, один з найгірших його матчів за «Акхісарспор». В підсумку партнери по команді витягнули нічию 1:1 вдесятьох.

«Сівасспор» зазнав першої поразки у сезоні, поступившись у Трабзоні з рахунком 1:3. Сергій Рибалка відіграв 88 хвилин. До 27-ої хвилини рахунок був вже 3:0 і подальші хвилини практично гралися лише для офіційного протоколу. Навряд чи варто надавати особливе значення рахунку 11:3 на користь гостей за ударами по воротах в останню годину гри. Або їх загальній перевазі у володінні м'ячем. Все ж відзначимо, що лідером «Сівасспора» і другим на полі за ударами по воротах став саме українець з трьома. Спробу перекинути Ківрака здалеку той ліквідував, вибивши м'яч з-під поперечини, також воротар спокійно взяв удар головою на 72-ій хвилині, з третім ударом впоралися захисники. Після навісу Рибалки зі штрафного Браз у ворота не влучив.

«Антальяспор» - «Коньяспор» 3:3. Євген Опанасенко - запас гостей.

«Бурсаспор» - «Кайсеріспор» 0:0. Українців у заявці гостей не було.

Другий дивізіон. «Аф'єт Афйонспор» - «Алтай» 1:1. Олександр Рибка - повний матч за господарів.

«Хатайспор» - «Карабюкспор» 3:1. Дмитро Коркішко - 22 хвилини за господарів.

Польща

Володимир Костевич отримав травму на передматчевій розминці і тому був виведений зі стартового складу на матч проти «Генка». Не було його у заявці і в домашньому матчі ліги проти краківської «Вісли», у якому «Лєх» зазнав першої поразки в сезоні від польського суперника. Попри ганебний результат 2:5, познаньці залишаються лідером ліги.

«Краковія» залишилася без перемог й після п'ятого туру. У програному «Заглємбе» домашньому матчі (0:1) Олексій Дитятьєв відіграв всі 90 хвилин. Господарі володіли перевагою, героєм матчу став воротар гостей Гладун, кіпер господарів Гостомскі повинен був здійснити лише три сейви. Втім, рахунок на табло. Вирішальний гол забивався з центру штрафного попри підкат українця.

Наші за кордоном. Перепочинок, який зайшов занадто далеко - изображение 5

«Арка» нарешті здобула першу перемогу у сезоні в лізі, та ще й в гостях. Плоцька «Вісла» була переграна (3:1) за допомоги Андрія Богданова, який відіграв 11 хвилин. Два голи були забиті вже після його виходу на поле. На 82-ій хвилині його простріл був перерваний, м'яч повернувся на фланг, звідки Колєв точно навісив на Янковскі.

Антон Каніболоцький провів другий матч поспіль у воротах «Мєдзі» і допоміг їй здобути нічию в домашньому матчі проти «Корони» (1:1). На його рахунку три сейви. На першій доданій хвилині перевів через поперечину небезпечний удар з-за меж штрафного майданчика, двічі у найнебезпечніших ситуаціях його рятували захисники. Вдало діяв на непростих виходах. Гол у його ворота було забито шикарним ударом в дев'ятку з 23-ох метрів.

Греція

З поверненням капітана команди Вієріньї до складу Хосе Креспо очікувано повернувся в центр оборони, а Євген Хачеріді - в запас. Така нині диспозиція в ПАОКу, і її українцю доведеться змінити в боротьбі. Захисник в результаті відіграв 26 хвилин матчу Кваліфікації ЛЧ в Москві проти «Спартака», дозволивши своїй команді абсолютно убезпечити воротаря від роботи. Отримав жовту картку. Греки дуже технічно втримали нічию (0:0), були ближчими до голу, суперники так і не завдали жодного удару у площину воріт. Євген Шахов нині також гравець запасу, при цьому також допомагає як може. Після закінчення матчу (у якому відіграв 11 хвилин) головний тренер Резван Луческу хвалив опорника: «Він чимало допоміг нам, відмінно тримав м'яч як він вміє». Залишається задовольнятися цим і боротися.

Чи викликала історія з щитками Хачеріді в кольорах прапора України резонанс в Греції, подібний резонансу, створеному в Росії? Абсолютно ні. Грецькі ЗМІ іронічно поставилися до психозу в країні, яку представляє «Спартак», говорячи про «історію з анізвідки», що не отримала ніякого розвитку і згадуючи про те, що вболівальники «Спартака» всіляко ображали Євгенa.

Наші за кордоном. Перепочинок, який зайшов занадто далеко - изображение 6

Лео Матос заявив, що його одноклубник завжди одягає такі щитки і розповів про власні щитки з прапором Бразилії. Прес-аташе клубу вважав за краще згасити полум'я, говорячи про професіоналізм, серйозність та відмінне ставлення гравця до справи. Також він нагадав про вкрай негативну атмосферу, створену російськими ЗМІ напередодні матчу і заявив, що Хачеріді по закінченні матчу навіть віддав свою футболку вболівальнику «Спартака». А Шахов люто відмовлявся коментувати цю подію, вважаючи за краще говорити про злагодженість командних дій, правильну тактику на матч і абсолютну заслуженість виходу у наступний раунд. Де команда з Салонік зустрінеться з «Бенфікою». Для Греції цей інцидент давно вичерпаний.

АЕК переграв «Селтік» без допомоги травмованого Дмитра Чигринського і також вийшов у фінальний раунд Кваліфікації ЛЧ. Суперник афінців - чемпіон Угорщини «Віді», він же «Відеотон».

Інші цікаві результати

Ліга Європи. «Маккабі» Тель Авів - «Пюнік» 2:1 (загальний рахунок - 2:1). Максим Трусевич - повний матч за гостей.

«Динамо» Брест - «Аполлон» 1:0 (1:4). Олександр Нойок - повний матч за господарів, Олексій Хобленко - 24 хвилини.

«Кукес» - «Торпедо» Кутаїсі 2:0 (4:5). Олександр Азацький - повний матч за гостей.

«Кайрат» - «Сігма» 1:2 (1:4). Адерінсола Есеола - повний матч за господарів.

«Рапід» Відень - «Слован» Б 4:0 (5:2). Артем Сухоцький в запасі гостей. Як і в матчі ліги проти «Ружомберока» (2:0).

Іспанія. Андрій Лунін залишився в запасі «Реала» в матчі Суперкубка проти «Атлетіко», програному в овертаймі з рахунком 2:4 і не потрапив до заявки на матч ліги проти «Хетафе» (2:0). Як і Зінченко, він цілком може бути орендований іспанським клубом до зачинення трансферного вікна.

Сегунда. «Альбасете» - «Депортіво» 1:1. Роман Зозуля - повний матч.

«Ельче» - «Гранада» 0:0. Іван Зотько - запас.

«Луго» - «Малага» 1:2. Василь Кравець - повний матч.

Німеччина. Кубок. «Швайнфюрт» - «Шальке» 0:2. Євген Коноплянка поза заявкою через травму.

«Дассендорф» - «Дуйсбург» 0:1. Борис Тащі - 87 хвилин та гол.

Франція. Кубок Ліги. «Сошо» - «Брест» 1:1, 3:4 по пенальті. Пилип Будківський замінений після першого тайму. У матчі Ліги 2 проти того ж суперника (2:0) залишився у запасі.

Чехія. «Слован» Л - «Богеміанс» 1:1. Тарас Качараба у запасі господарів.

Данія. «Брюндбю» - «Есб'єрг» 0:1. Юрій Яковенко - 13 хвилин та гол.

Фінляндія. «Марієхамн» (11) - «Хонка» 0:0. Ігор Левченко - повний матч.

«Сейнайокі» (9) - «Ільвес» 2:3. Денис Олійник - повний матч.

Македонія. «Ренова» - «Вардар» 0:1. Євген Новак - повний матч за гостей.

Хорватія. «Динамо» Загреб - «Осієк» 2:1. Дмитро Льопа - 28 хвилин і жовта картка за гостей.

В азербайджанській лізі Марко Девіч відзначився голом за «Сабах» проти «Сумгайита». Його команда поступилася з рахунком 1:4. Одноклубник уродженця Сербії Віталій Квашук також грав в тому матчі. В Угорщині дербі українських воротарів закінчилося з рахунком 3:3. Олександр Надь захищав ворота «Дебрецена», Артем Кічак - МТК. У тій самій лізі Іван Петряк відзначився голом вже на другій хвилині матчу «Ференцварош» - «Пакш» (1:1). Загалом він відіграв 70 хвилин. У Росії «Урал» Ярослава Годзюра, Дениса Кулакова (70 хвилин) та головного тренера Дмитра Парфьонова поступився в Петербурзі «Зеніту» з рахунком 1:4. В естонській лізі «Левадія» (3) завдяки дублю Романа Дебелка переграла «Вапрус» з рахунком 4:0. У латвійській лізі «Рігас» (1) завдяки дублю Максима Марусіча переграв «Валмієру» з рахунком 4:2. Один з голів було забито з пенальті.