«Всього лиш за 200 кілометрів від громадянської війни»: репортаж Bild із Запоріжжя перед матчем «Зоря» – РБ «Лейпциг»

Футбол України 23 Серпня, 19:59 1033
«Всього лиш за 200 кілометрів від громадянської війни»: репортаж Bild із Запоріжжя перед матчем «Зоря» – РБ «Лейпциг»
Німецьке видання Bild розповіло про Україну та пояснило для своїх читачів, чому «Зоря» приймає РБ «Лейпциг» не в рідному Луганську.

Журналіст видання Bild Том Бахманн знайомить німецьких читачів з українськими реаліями та описує ситуацію в Запоріжжі перед матчем Зоря – РБ Лейпциг. Нижче наведено переклад репортажу Бахманна.

«Пройшло понад 4 роки від початку громадянської війни, а на сході України досі стріляють, досі щодня вмирають люди. У громадському сприйнятті конфлікт майже зник, а з 2014 року регіон покинуло більше мільйона осіб.

Така ж доля спіткала суперника Лейпцига Зорю. Весь клуб мусив залишити свою домівку і перебратися за 400 кілометрів у Запоріжжя. «Переїхали всі: гравці, тренери, працівники клубу. Зараз ми живемо тут і нормально себе почуваємо», – розповів прес-аташе Зорі Павло Козирєв.

Типовий житловий квартал Запоріжжя

У Запоріжжі нічого не нагадує про громадянську війну. Тут мирно, вулиці переповнені людьми. Втім, жити важко. «Ласкаво просимо до пекла», – сказала жителька Запоріжжя Ірина.

«Я хочу виїхати звідси. Зараз я вчу німецьку мову. Сподіваюся в один день виїхати до Німеччини за кращим життям», – продовжила Ірина. Середня зарплата станом на кінець 2017 року в Україні складає 300 євро. Однак понад половина населення заробляє лише 100-200 євро.

Місцеві жителі відпочивають на пляжі біля Дніпра

Два роки тому голкіпер Лейпцига Івон Мвого грав проти Шахтаря у Львові. «Я не можу нічого поганого сказати про Україну. Ми бачили лише готель і стадіон», – каже швейцарець. Гравці Лейпцига у Запоріжжі також курсуватимуть лише між готелем «Хортиця Пелас» і Славутич-Ареною.

У місті важко знайти постери, які б повідомляли про гру Зорі та Лейпцига. Найдешевший квиток коштує майже 6 євро. Для звичайного жителя Запоріжжя дивитися цей матч на стадіоні – розкіш».

Нагадаємо, що матч Зоря – РБ Лейпциг розпочнеться о 21.30 за київським часом.