Реакція громадськості Іспанії на стан поля у Вальядоліді як приклад для України

Динамо Київ 26 Серпня, 15:38 2154
Реакція громадськості Іспанії на стан поля у Вальядоліді як приклад для України
Проводимо паралелі із полем у Одесі.

Що сталося?

У суботу пізно ввечері грав «Вальядолід» - «Барселона». Поле битви було не в кращому стані, що й викликало шквал критики на адресу приймаючого клубу та самої Ла Ліги.Після матчу «Барселона» офіційно подала скаргу з приводу якості газону на стадіоні.

Хав'єр Тебас підтвердив, що Ла Ліга прийме дисциплінарні заходи.

«Газон на «Нуево Хосе Соррілья» не відповідає встановленим вимогам Ла Ліги. У чемпіонаті такого рівня це неприпустимо».

Далі висловилися гравці «Барси» та тренер:

«Якість газону обмежувала нашу гру. Таке поле на стадіоні Ла Ліги — ганьба, сумно на це дивитися. Сподіваюся, що відповідальні за газон люди приймуть необхідні заходи».
«Керівництво Ла Ліги хоче продати чемпіонат США і проводити там матчі, але вони зобов'язані вирішити спочатку проблеми тут, в Іспанії. Був великий ризик отримати травму, і я радий, що все обійшлося», - заявив Піке.

«Очевидно, що якість газону залишає бажати кращого. Дуже важко грати і перемагати в таких умовах. Незважаючи на це, я думаю, що ми створили багато небезпечних моментів», - сказав Вальверде.

«Поле більше нагадувало пляж. Схоже, ніхто не перевіряв газон перед грою», - зауважив Бускетс.

А далі найцікавіше, Карлос Суарес (президент «Вальядоліда») погодився, що його поле було огидним і заявив, що готовий понести будь-яке покарання:

«Я можу зрозуміти невдоволення «Барселони» з приводу поля. Якщо нас покарають, це буде справедливо».

Загалом питання з покаранням винних там вирішили за лічені години наступного дня.

«А що так можна було?» - дивуються в Україні.

У матчі 6-го туру чемпіонату України в Одесі зустрічався «Чорноморець» і київський гранд. І там також була проблема зі станом газону.

Трохи більше місяця тому на цьому полі розігрувався перший трофей нового сезону, і газон був ще більш-менш придатним для того, щоб команди змогли показати свої найкращі якості, а потім щось пішло не так. Трава там просто зникла, поле більше нагадувало город.

І це було перевагою одеської команди, яка весь час оборонялася. Натомість динамівцям, щоб розкрити оборону з 10 захисників, потрібні швидкі переведення м'яча, різкі розрізні паси, але як їх зробити, якщо м'яч не ковзає по газону, а скаче і змінює траєкторію?

Чому у ФФУ допустили такий стан газону? І чому немає ніяких реакцій? Відповідь дуже проста: що в «Чорноморці», що в ФФУ втрачені очки від київського «Динамо» наруку всім.

Гранд українського футболу вже звик грати на таких полях, спеціально приготовлених до їх приїзду, тому особливих заяв кияни не робили. «Динамо» не донецький клуб, який побачив би таке поле, розвернувся б і поїхав. А «Чорноморцю» виписали б на наступний день технічну поразку - такі прецеденти вже були, згадати тільки кубковий полтавський матч.

І на останок, у вигляді фантазії звичайно, хотілося б побажати таким клубам, щоб вони готували поля для всіх суперників однаково, а не тільки під візит «Динамо». І щоб у ФФУ навчилися, за прикладом Іспанії, швидко реагувати на такі випадки.