Футбол України 3 Вересня, 19:44 1974
Наші за кордоном: Зозуля повертається, Маліновський у вогні, жах Левченка та червоний Коноплянка | 19-27
«Футбол 24» традиційно знайомить із найсвіжішими новинами з життя українських футболістів у національних першостях Європи.

Минулий тиждень вийшов надзвичайно насиченим та багатим на події. Практично в кожному європейському чемпіонаті українці опинялися в центрі уваги. Вилучення Коноплянки та Маліновського, голи все того ж Маліновського, а також Новака, Зозулі, Хобленка, Насібуліна, Третьякова та Ковталюка, результативні дії Кравця, Мартинюка, Шахова і Петряка, а ще дебюти Кузика, Опанасенка і Філімонова та протилежна за настроєм гра воротарів Левченка і Каніболоцького. Все це та багато іншого у нашій традиційній рубриці, де ми розповімо про те, як свої вихідні провели українці у закордонних чемпіонатах.

Англія

Андрій Ярмоленко знову не з’явився у старті Вест Хема, зате вийшов на заміну «найраніше» в АПЛ. Цього разу Мануель Пеллегріні випустив українця відразу по перерві. Однак все це не врятувало «молотів» від четвертої поспіль поразки – Вулверхемптон забив на третій компенсованій хвилині єдиний гол в матчі. Вест Хем і надалі залишається єдиною командою в лізі, яка не заробила жодного очка.

Знову не було в заявці Манчестер Сіті Олександра Зінченка.

Іспанія

Про те, що Андрій Лунін не зіграє в матчі «своїх» Реал – Леганес, було відомо завчасно. Сподіваємося, дебют нашого воротаря відбудеться вже у наступній грі Леганеса.

Вдруге поспіль гольовою передачею відзначився Василь Кравець. На перерву його Луго пішов, поступаючись в рахунку 0:2 Нумансії. Вихованець Карпат організував перший гол своєї команди, яка згодом відзначилася ще двічі. Переможний гол Луго забив на 5-ій (!) компенсованій хвилині.

Роман Зозуля у неділю видав відмінну гру проти Кордови (3:0). Вже на 4-ій хвилині Роман заробив пенальті, який реалізував партнер українця Еухені Вальдеррама. На 61-ій хвилині Зозуля знову організував одинадцятиметровий. Цього разу Вальдеррами на полі вже не було, тому до позначки підійшов українець – і не схибив!

Все це (два зароблені пенальті, жовта картка і гол) Роман встиг зробити за 70 хвилин.

Німеччина

Євген Коноплянка нарешті вийшов у старті Шальке, проте його команда поступилася Герті (0:2), а наш гравець, скоріше, запам’ятався прямим вилученням у компенсований час, ніж результативною грою (зрештою, наставник Шальке Доменіко Тедеско похвалив українця за активну гру на фланзі).

коноплянка

Українець порушив правила перед самим штрафним майданчиком, був вилучений на 90+5 хвилині, а берлінці зусиллями Онджея Дуди збільшили перевагу в рахунку.

Не припиняє програвати Дуйсбург Бориса Тащи. Щоправда, цього разу одесит вийшов на поле не зі старту, а лише на 74-ій хвилині. Втім, «зебри» знову не забили, а Гройтер Фюрту вистачило єдиного точного удару для перемоги – 1:0.

Франція

На 84-ій хвилині матчу Сошо – Безьє (1:0) з’явився Пилип Будківський. Команда українця забила єдиний гол ще до перерви і таки довела справу до перемоги.

Бельгія

На тижні абсолютно протилежний настрій був у наших бельгійських представників у Лізі Європи. Генк Руслана Маліновського переміг Брондбю (4:2), пробився в груповий етап, а українець забив гол.

У Лізі Жупіле Маліновський також забив, але і повторив «подвиг» Коноплянки, отримавши вилучення на 90-ій хвилині. Українець відкрив рахунок у зустрічі з Кортрейком (3:3) на 50-ій хвилині, згодом побачив перед собою жовте світло, а тоді і червоне. Крім того, на 74-ій хвилині Руслан заробив пенальті, який не реалізував його партнер Мбвана Саматта, а також долучився до атаки, яка привела до третього забитого голу.

Щодо Гента Ігоря Пластуна та Романа Яремчука, то їхня команда програла Бордо (0:2), а українці зіграли по 90 хвилин.

У чемпіонаті Пластун відпочивав і спостерігав з лави запасних за тим, як його команда на виїзді громила Серкль Брюгге (3:0). Яремчук був замінений на 85-ій хвилині.

Знову втратив очки Андерлехт, який пропустив у компенсований час від Антверпена (1:1). Євген Макаренко відіграв весь матч, а Єгор Назарина просидів на лаві запасних.

Сент-Трюйден вдома завдяки пенальті переміг Остенде (1:0). Роман Безус отримав жовту картку і був замінений на 90+1 хвилині.

Туреччина

Нарешті дебютував у турецькій лізі Євген Опанасенко. Сталося це в п’ятницю у матчі Єні Малатьяспор – Коньяспор. Українцю довелося вступати у гру вже на 34-ій хвилині. На той момент Коньяспор вів у рахунку 1:0. До завершення зустрічі цифри на табло не змінилися.

Напередодні Опанасенко святкував свій День народження і за турецькою традицією скуштував торт з рук капітана команди Алі Турана.

Артем Кравець вийшов на заміну на першій компенсованій хвилині в матчі Фенербахче – Кайсеріспор (2:3).

Якби не дискваліфікація Євгена Селезньова, то у матчі Акхісар Беледієспор – Сівасспор (1:1) відбулась би зустріч двох українців. Сергій Рибалка вийшов у старті своєї команди і був замінений на 90+4 хвилині.

На тижні Олександр Гладкий підписав контракт з Різеспором. Вітаємо новачка нашої рубрики і бажаємо лише позитивних новин.

Греція

ПАОК на виїзді обіграв Паніоніос (1:0), а Євген Хачеріді та Євген Шахов відбігали всі 90 хвилин. У цьому матчі арбітр показав дві жовті картки і обидві – нашим землякам.

На 13-ій хвилині зустрічі у Хачеріді могли виникнути проблеми, однак його підкат у штрафному майданчику здався арбітру чистим і обійшлося без пенальті. В центрі уваги згодом опинився і Шахов, який виконав великий об’єм роботи в атаці. Євген фактично став автором гольової передачі.

Підкат Хачеріді на 00:40; Пас Шахова на 03:40

Дебютував у новій для себе команді Орест Кузик. Українець вийшов у старті Яніни на виїзний матч з Олімпіакосом і місцевий гранд не залишив шансів супернику – 5:0. Кузик відіграв весь поєдинок, але м’яч до нього доходив дуже рідко, тому Орест не запам’ятався активними діями.

Дмитро Чигринський ще в лазареті, проте сподівається на швидке повернення на поле.

Данія

Як ми і сподівалися, в понеділок у старті Есб’єрга вийшов Юрій Яковенко. Українець, хоч і не забив, зате за 82 хвилини на полі допоміг своїй команді перемогти Ольборг (1:0). У пасиві молодшого сина Павла Яковенка – жовта картка.

В неділю Яковенко знову вийшов у старті Есб’єрга, але це не допомогло його команді уникнути поразки від Копенгагена (0:2). Українця замінив Рафаель ван дер Варт на 65-ій хвилині.

За інформацією українських та данських ЗМІ, найближчим часом гравцем данського Вендісселя стане Мирослав Славов, який до останнього часу грав за Хемніцер у третій Бундеслізі. Чекаємо офіційної інформації на сайті клубу.

Фінляндія

Денис Олійник відіграв весь матч проти КУПС, проте не допоміг своїй команді перемогти. Підсумок зустрічі – 2:1 на користь гостей.

Двічі за тиждень Марієхамн Ігоря Левченка зіграв з Ільвесом і наш воротар обидва рази провів по 90 хвилин. Спочатку його команда на виїзді здолала суперника (2:1). Свій гол українець пропустив після жахливої помилки оборони – нашого воротаря розстрілювали впритул.

А в неділю Левченко зі своєю командою були знищені у рідних стінах там самим Ільвесом – 3:6.

Особливо невдало Ігор зіграв у епізодах, які привели до перших двох пропущених голів. Спочатку не зреагував на удар у ближній кут, а потім (можливо, не без порушення правил проти нього) пропустив курйозний гол після подачі з кутового. Крім того, Левченко в одному з епізодів не найкращим чином відбив м’яч перед собою і змушений був вп’яте виймати м’яч із сітки воріт. В попередніх п’яти зустрічах наш воротар пропустив менше, ніж у недільній грі.

Хорватія

Дмитро Льопа спостерігав з лави запасних за тим, як його Осієк перемагає загребську Локомотіву (2:1), а на тижні українець виступив у ролі волонтера в проекті «Zemlja bez granica».

Словаччина

Дебютним голом у Словаччині відзначився Максим Третьяков! Екс-гравець Чорноморця вийшов на заміну на 83-ій хвилині, коли його ДАК громив Середь 4:0. Українцю вистачило п’яти хвилин для того, щоб встановити остаточний рахунок 5:0. Максим уникнув офсайду, вийшов віч-на-віч з воротарем і потужно пробив.

Станіслав Біленький провів поєдинок на лаві запасних.

У матчі Нітра – Злате Моравце (4:1) у складі господарів на 84-ій хвилині на полі з’явився наш Ілля Чередниченко.

Угорщина

Дебрецен Олександра Надя зустрічався з Халадашем Юрія Габовди. Обидва зіграли по 90 хвилин, а протистояння завершилося внічию 1:1. Наш воротар пропустив «завдяки» рикошету від ноги захисника.

Артем Кичак також пропустив лише раз, проте це коштувало його МТК поразки. Наш воротар пропустив з пенальті від Кішварди (0:1). У складі гостей весь матч провів Богдан Мельник. Зате було весело на лаві запасних Кішварди – там зібралося тріо українців: Роман Карасюк, Темур Парцванія та Павло Лук’янчук. Скоро там буде ще веселіше – замість Антона Шиндера, який залишив клуб, на тижні Кішварда підписала Артема Мілевського.

Шандор Вайда (весь матч) та Михайло Месхі (12 хвилин) допомогли Мезакьовешду здолати Академію Пушкаша (2:0).

Сергій Шестаков провів весь матч за Дьошдьор, який зіграв у «суху» нічию з Пакшем.

У неділю ввечері Ференцварош випустив з рук перемогу над Відеотоном. Команда Сергія Реброва вже на 35-ій хвилині вела у рахунку 2:0, однак примудрилася двічі пропустити – 2:2. Іван Петряк відіграв весь матч, відзначився жовтою карткою і гольовою передачею, а також втратив ще один чудовий момент забити.

Після гри Сергій Станіславович був позитивно налаштований та зауважив, що задоволений заробленим очком з представником Угорщини в єврокубках. І додав, що не просив гравців притискатися до воріт при рахунку 2:0.

Польща

Андрій Богданов відіграв весь матч проти Заглембе із Сосновця (2:2). Українець видав доволі неоднозначний матч, особливо, якщо враховувати слабку гру Арки в центрі поля.

Олексій Дитятьєв провів весь поєдинок за Краковію, яка вдома зіграла внічию з Легією (0:0). На 75-ій хвилині екс-гравець Карпат міг забивати, однак після удару головою від Олексія м’яч пролетів поруч зі штангою.

Антон Каніболоцький допоміг Медзі перемогти Заглембе з Любіна (2:0). Антон багато разів рятував свою команду і провів чудовий поєдинок.

Володимир Костевич все ще у лазареті Леха.

Білорусь

20-й тур стартував матчем Торпедо БелАЗ – Городея (0:1). Богдан Мишенко та Дмитро Юсов вийшли у старті господарів і були замінені у перерві та на 56-ій хвилині відповідно.

Ще один п’ятничний матч завершився розгромною перемогою Вітебська над Смолевичами (4:0). За господарів весь матч відіграв Олег Карамушка, а на 70-ій хвилині був замінений Артем Старгородський. Чотири рази витягав м’яч із сітки Анатолій Тимофєєв. Також у старті Смолевичів вийшли Олександр Каплієнко та Сергій Рожок, якого замінили на 78-й хвилині.

В суботній зустрічі аутсайдерів Дніпро – Луч (0:0) сильнішого не виявили. У складі гостей на «сухо» відстояв Денис Шеліхов. За команду з Могильова з перших хвилин вийшли Сергій Рудика, Андрій Деркач та Євген Чепурненко.

Іслоч вдома поступився Гомелю (0:1), а за господарів 89 хвилин відіграв Михайло Калугін. На передостанній хвилині зустрічі українець отримав дві жовті картки – спочатку за грубий підкат, а тоді за висловлювання на адресу арбітра. У старті Гомеля вийшли Олександр Батищев (замінили в компенсований час), Дмитро Терещенко, Сергій Шаповал та Бадрі Акубардія.

Брестське Динамо перемогло Мінськ (2:1), проте рахунок відкрили гості. Для Владислава Насібуліна то була лише друга гра у новій команді і дебютний гол. Незабаром господарі рахунок зрівняли, а тоді опинилися в меншості. Динамо врятував Олексій Хобленко, який вийшов на заміну на 77-ій хвилині, а вже за мить забив переможний гол. Весь матч за команду з Бреста відіграв Олександр Нойок, а за гостей Олександр Васильєв та Євген Бохашвілі (заробив вилучення для суперника).

Болгарія

Денис Васильєв відіграв весь матч за Верею, яка вдома розійшлася миром з софійською Славією (0:0).

Молдова

Олег Єрмак провів весь матч у складі Зорі, а його команда у трилері поступилася Мілсамі – 3:4. Вихованець Шахтаря виписав класну гольову передачу на Конрадо, який оформив хет-трик.

Екс-гравці Металіста Владислав Краєв та Богдан Бойчук провели по 90 хвилин за Динамо-Авто у грі із Зімбру (1:1).

Азербайджан

Не варто навіть сумніватися, що Марко Девіч забив би знову, якби не тритижнева пауза в чемпіонаті Азербайджану :-)

Вірменія

Олександр Тупчієнко на тижні провів два повних поєдинки за Арцах. І якщо спочатку його команда зіграла внічию 2:2 з Гандзасаром, то згодом потрапила під каток Алашкерта – 0:6.

Максим Трусевич вийшов у старті Пюніка, проте його команда програла вдома Лорі (0:3).

Грузія

Діла на виїзді перемогла Колхеті (2:0), а у складі гостей відзначився уродженець Самбора, що на Львівщині, Микола Ковталюк.

Всю гру за Колхеті провів Кирило Дорошенко, а Ковталюка замінили на 69-ій хвилині. Українець з 11-ма голами ділить третю сходинку реєстру бомбардирів Еровнулі ліги.

Дмитро Іванісеня відіграв весь матч за тбіліське Динамо, яке на виїзді обіграло Чихуру (2:1).

Також весь матч за Сіоні провів Сергій Третяк. Його команда вдома була розгромлена Руставі – 0:4.

У заключному матчі туру кутаїське Торпедо розтрощило Самтредіа (5:2). У складі гостей з’явилося відразу кілька українців: Сергій Погорілий, Ігор Кошман та Єгор Смирнов. За кутаїсців весь матч провів Олександр Азацький. Після забитого голу в минулому турі Кошман цього разу відзначився гольовою передачею і зіграв 73 хвилини.

Жодного позитиву не було у його одноклубника Смирнова, який спочатку привіз перший гол у ворота своєї команди, а потім відзначився автоголом. Вже через чотири хвилини, на 85-ій, Єгора було замінено.

Як не дивно, але у п’яти пропущених голах Погорілого звинувачувати язик не повернеться. Два рикошети, один автогол, вихід сам на сам і просто таки шалений удар від поперечки…

Латвія

Двічі за тиждень тріумфувала Рига Віктора Скрипника. Спочатку лідер чемпіонату вдома переміг Лієпаю (1:0), а наш Володимир Баєнко зіграв 51 хвилину і був замінений через травму. На вихідних рижани обіграли Валмієру (3:0) вже без Баєнка у складі.

Щосили намагаються наздогнати Ригу Вентспілс та РФШ (Ризька Футбольна Школа). На тижні вони провели очний двобій, у якому сильнішими виявилися господарі – 2:0. За РФШ весь матч провів Максим Марусич. В другому таймі у складі Вентспілса дебютував Артем Філімонов, а потім на заміну вийшов і Гіулі Манджгаладзе. Вихованець луганського футболу записав до активу другий гол своєї команди.

Литва

У старті Атлантаса вийшов Юрій Тетеренко, який відіграв весь матч, та не зумів допомогти своїй команді уникнути розгрому від Кауно Жальгіріса (0:4). Його партнери Руслан Марушка та Юрій Захарків вийшли у другому таймі і відіграли по 36 та 22 хвилини відповідно.

А ще Литву, зокрема Тракай, залишив Михайло Шишка. Відтепер уродженець Львівщини та вихованець Шахтаря гратиме за Оболонь.

Естонія

По два матчі за тиждень провели наші «естонці». Левадія Романа Дебелка та Юрія Ткачука була розгромлена конкурентом за медалі, Флорою – 3:0. Нападник зіграв всі 90 хвилин, а Ткачука замінили на 83-ій.

На вихідних Левадія все ж перемогла, а Дебелко забив свій 22-й гол у чемпіонаті. Українці зіграли по 90 хвилин, а їхня команда здолала Калев (3:2).

У вівторок Андрій Маркович відіграв 70 хвилин проти Тулевика і пішов з поля при рахунку 3:0 на користь його Нимме Калью. Матч завершився з рахунком 5:2.

В заключному матчі туру між лідерами Meistriliiga Нимме Калью Марковича розійшовся миром з Флорою (1:1). Вихованець Карпат відіграв весь матч.