Комітет арбітрів ФФУ: арбітр правильно вилучив гравця «Карпат» в матчі з «Динамо»

Динамо Київ 4 Вересня, 16:56 1158
Комітет арбітрів ФФУ: арбітр правильно вилучив гравця «Карпат» в матчі з «Динамо»
Комітет арбітрів ФФУ прокоментував рішення арбітрів під час матчів 7-го туру української Прем'єр-ліги.

31.08.2018, матч «Ворскла» — «Чорноморець»

23 хв. Щодо призначення 11У на користь «Ворскли» було прийняте правильне рішення. № 10 «Ворскли» робить передачу, спрямовану до центру штрафної площі, в той час, як гравець № 5 «Чорноморця» виконує підкат у спробі заблокувати або відхилити удар. Для посилення цієї дії він піднімає руку у неприродній спосіб з метою збільшення об’єму власного тіла і навмисно завдає удару по м’ячу рукою. Це є типовою ситуацією із ГР.


01.09.2018, матч «Шахтар» — «Маріуполь»

21 хв. Щодо ситуації, що відбувалась у штрафній площі «Маріуполя», арбітр прийняв правильне рішення щодо продовження гри. № 10 «Маріуполя» перебуваючи на газоні грає у м’яч в той час, як № 21 «Шахтаря» намагається зіграти, але через те, що йому не вдається це зробити, він вирішує перестрибнути суперника, який перебував на газоні, і він падає через брак точки опори. Було прийняте правильне рішення — тут не йдеться про 11У, а тим більше про симуляцію.


02.09.2018, матч «Десна» — «Олімпік»

34 хв. № 10 «Десни» розпочинає контратаку і перебуває у правильному положенні, проте його ззаду не за Правилами затримує № 13 «Олімпіка» (рука на плечі, що затримує просування суперника). № 10 «Десни», займаючи оптимальну позицію, падає на газон — йому завадили можливості забити гол. Йдеться про класичний випадок ЗОГМ тому, що № 13 «Олімпіка» не намагається зіграти в м’яч ногами, а лише використовує власні руки для того, щоб зупинити суперника. Огляд арбітра перекритий і він бачить цей епізод у спину, але рішення продовжити гру є хибним — повинен був бути призначений ШУ на користь «Десни», а № 13 «Олімпіка» повинен був бути вилучений (ЧК).

54 хв. АА № 2 прийняв правильне рішення продовжити гру — коли партнер по команді виконує довгу передачу, гравець № 11 «Олімпіка» перебуває у правильному положенні і забиває гол повністю за Правилами, який повинен бути зарахований.

75 хв. № 17 «Олімпіка» було правильно вилучено через отримання двох попереджень. Цьому гравцю було правильно винесене перше попередження на 56 хв за неспортивну поведінку, а друге йому було винесене за його нерозважливі дії особливої тяжкості проти № 77 «Десни». № 17 «Олімпіку» була правильно винесена ЧК.


02.09.2018, матч «Львів» — «Олександрія»

8 хв. АА № 2 правильно оцінив ситуацію, коли відбувалось перше взяття воріт з боку ФК «Львів». Гравець ФК «Львів» не впливає на дії воротаря під час першого удару по воротам № 43 «Львова», який влучає у поперечину. Після відскоку від поперечини всі події відбувались за Правилами і вони призвели до взяття воріт. Не потрібно було когось за щось карати тому, що не відбулось жодного порушення, а отже гол було забито за Правилами.

75 хв. Правильна оцінка щодо очевидної симуляції. Футболіст № 15 «Львова» ще не встиг увійти у контакт (що у чіткий спосіб підтверджує відео епізоду), а № 18 «Олександрії» вже вирішив здійснити симуляцію — почав падати уперед. Арбітр прийняв правильне рішення — він виносить ЖК № 18 «Олександрії». УЄФА продовжує політику боротьби із цим явищем — симуляцією, надаючи арбітрам інструкції щодо припинення такого роду порушень.


02.09.2018, матч «Динамо» — «Карпати»

38 хв. № 10 «Динамо» скоює порушення проти № 21 «Карпат», наступаючи йому на ногу. В цьому випадку недостатньо зробити лише усне зауваження і потрібно було обов’язково виносити ЖК № 10 «Динамо».

55 хв. Арбітр правильно тлумачив ситуацію із ЗОГМ (це не ЧК через відсутність контролю м’яча, позицію та відстань) і тому друга ЖК була правильно винесена № 99 «Карпат», який шляхом скоєння порушення у вигляді зміщення не за Правилами суперника перешкоджає просуванню перспективної атаки у виконанні № 43 «Динамо». Гравець № 99 «Карпат» вже мав одне попередження винесене на 26 хв за тяжке порушення скоєне у нерозважливій манері проти № 10 «Динамо».


Примітки:

11У — 11-метровий удар

АА — Асистент Арбітра

ВУ — Вільний Удар

ГР — Гра Рукою

ЖК — Жовта Картка

ЗОГМ — Зрив Очевидної Гольової Можливості

ПА — Перспективна Атака

СІП — Серйозне Ігрове Порушення

ЧК — Червона Картка

ШУ — Штрафний Удар