Передматчева прес-конференція Андрія Шевченка

Збірна України 8 Вересня, 15:17 1803
Передматчева прес-конференція Андрія Шевченка
У неділю, 9 вересня, збірна України проведе свій другий матч у Лізі націй: у цей день «синьо-жовта» дружина зіграє у Львові зі збірною Словаччини.

А за день до цього поєдинку в прес-центрі стадіону «Арена Львів», де відбудеться гра, відбулася традиційна передматчева прес-конференція головного тренера збірної України Андрія Шевченка.

— Наскільки змінилася збірна Словаччини з тих пір, як ви зустрічалися з цією командою в рамках відбіркового циклу Євро-2016?

— Особливо не змінилася. Це дуже хороша команда. У своєму складі вона має дуже досвідчених футболістів, які давно грають разом. Склад збірної Словаччини практично не змінюється. Команда дуже добре грає, збалансована у всіх лініях.

Тим більше, у словаків період для підготовки до завтрашнього матчу був більш сприятливим — по-перше, наш суперник мав більше часу на відновлення, а, по-друге, збірна Словаччини напередодні проводила товариський матч, в той час, як ми — офіційний, в якому витратили дуже багато енергії. Важливо, щоб футболісти відновилися. Ряд хлопців у своїх клубах не завжди отримують ігрову практику. Будемо це враховувати. Якщо ти не маєш практики, то важко виходити і грати через два дні на третій. Одним словом, зі складом визначимося вже після сьогоднішнього тренування. Не виключено, що в ньому будуть зміни у порівнянні з матчем проти збірної Чехії.

— Але ж переможний склад не міняють...

— У нас поки ще є час, щоб проаналізувати стан футболістів. Тоді й визначимося зі складом. Найважливіше, щоб хлопці відновилися. Для результату треба мати стовідсоткову готовність. Тим більше в матчі з таким суперником. Цей фактор і буде для мене визначальним при виборі складу на завтрашній поєдинок.

— Порівняйте збірні Словаччини та Чехії.

— Про силу команди свідчать її результати. Повторюся, у словаків збалансована збірна, яка грає одним складом тривалий час і показує при цьому хороший результат. У чехів інша картина. Там оновлюється склад. У словаків більш стабільний склад і дуже хороші виконавці.

З нашого боку є повага до суперника. Думаю, ми заслуговуємо такого ж ставлення і з боку словаків. Чекаємо важливого матчу.

— Ваша думка щодо того, що напередодні матчу зі збірною України збірна Словаччини провела товариський матч проти аматорів?

— Думаю, тренер збірної Словаччини переглянув в справі тих кандидатів у національну команду, яких викликав, і збалансував склад. Коли є час, то ти готуєшся до матчу через спаринг. Тоді набагато легше. І в цьому перевага у словаків перед нами.

— Хто в складі збірної України несе найбільшу загрозу для словацької команди?

— Виділяти футболістів я не буду. Тим більше, ви і так знаєте наших лідерів. У нас є ряд футболістів, які постійно грають у своїх клубах. Завтра все буде вирішувати фізичний стан і те, як команди буду діяти в епізодах матчу. Хто в цих епізодах зіграє краще, той і доб'ється успіху. Важливу роль будуть відігравати командні дії. А індивідуальні можливості футболістів будуть впливати на те, як буде ставитися крапка в тому чи іншому епізоді.

Повторюся, важливо відновитися. Грати через два дні на третій дуже непросто. Психологія особливої ролі в даній ситуації вже не грає, головне, щоб футболісти відновилися і були готові фізично на всі сто відсотків.

— Як вплине на гру те, що вона буде проходити при порожніх трибунах?

— Це, звичайно, мінус для нас. Тут у збірної України завжди відмінна підтримка. Але зробили фан-зону біля стадіону, і, сподіваюся, ми будемо чути вболівальників. Приходьте, будь ласка. Навіть якщо ви просто будете поруч, ми вас почуємо, ваша підтримка дуже важлива для нас.

— Розкажіть про те, що сталося на трибунах відразу після закінчення матчу з Чехією?

— Щодо цього інциденту я вже багато разів давав коментарі. Відбулася певна випадковість, хтось із фанатів випав з сектору, і це викликало відповідну реакцію поліції. Ніхто з наших уболівальників не намагався чинити протиправних дій. Справа випадку. Я це прекрасно бачив. Після матчу всі наші фанати були звільнені.