Євро-2020: Чому Шевченко повинен зробити ставку на Лігу націй

Збірна України 10 Вересня, 09:21 5558
Євро-2020: Чому Шевченко повинен зробити ставку на Лігу націй
Ні для кого не секрет, що квиток на Євро-2020 можна отримати не лише через основну відбіркову кваліфікацію, але й вдало відігравши у новоствореному турнірі УЄФА - Лізі націй.

Тож чому збірній України потрібно обрати Лігу націй як основний шлях потрапляння на Євро.

Поточний розклад сил. Ми впевнено лідируєм у своїй групі дивізіону «В» і лише диво може забрати у нас перше місце в протистоянні з словаками та чехами. Попереду всього два матчі і в тому числі домашній поєдинок з Чехією, яких ми «розібрали на молекули» в Угерське-Градіште.

Додає оптимізму і якість гри підопічних Шевченка: володіння м'ячем та гра з позиції сили стають нерозгаданим ребусом для суперників. Згідно статистичних даних, наша команда «перестріляла» збірні Чехії та Словаччини, завдавши по воротах суперників аж 39 ударів. Залишається підвищити рівень реалізації

Короткий шлях. Нашій збірній потрібно зіграти ще два матчі в групі (з словаками на виїзді та чехами вдома), а також пройти півфінальний та фінальний бар'єр у плей-офф Ліги націй для потрапляння на Євро-2020. Всього чотири поєдинки у новоствореному турнірі стануть коридором до успіху, а гирло основної кваліфікації ми маємо всі шанси знову не пройти (навіть при розширенні кількості учасників з 16 до 24 збірних).

Цілком очевидно, що сильні збірні до весни 2020 року і так забезпечать собі вихід до фінальної частини Євро. Не буде ніякого сенсу в тому, щоб вони грали ще й плей-офф Ліги націй. А це означає, що якщо хтось із переможців груп Ліги націй паралельно пробився на Євро через відбір, то його путівка в стикові матчі дістанеться наступній найкращій команді слоту.

На практиці це означає, що можна провалити відбір, а також не посісти перше місце в групі Ліги націй і всерівно отримати шанс зіграти в плей-офф і потрапити на Євро-2020.

Зручні суперники. Україна вже однією ногою в плей-офф Ліги націй, яка дає можливість отримати пряму путівку на Євро. Цілком резонно вже зараз вивчати потенційних суперників по групах дивізіону: Туреччина, Швеція, Австрія, Боснія і Герцеговина, Північна Ірландія, Уельс, Ірландія, Данія. Є ще Росія, з якою нас розведуть аж до фінального матчу плей-офф, який теоретично таки може відбутись.

Всі команди є цілком прохідними, а топи європейського футболу нам не дістануться, що дуже полегшує завдання для Шевченка і Ко.