Юрій Вернидуб: «Тепер у нас немає іншого виходу, крім як вигравати цю групу Ліги націй»

Збірна України 10 Вересня, 09:52 1832
Юрій Вернидуб: «Тепер у нас немає іншого виходу, крім як вигравати цю групу Ліги націй»
Наставник «Зорі» порівняв поєдинок між збірними України та Словаччини (1:0) з шаховою партією.

«На початку першого тайму гра була рівною. Помітно, що футболісти збірної Словаччини врахували всі помилки своїх чеських колег і закрили фланги. Хоча наші поки що обережні - Матвієнко та Караваєв атаку не сильно підтримують. Важкувато виглядає Ярмоленко, а Яремчук взагалі знаходиться на голодному пайку. Вистачає ударів з середньої та дальньої дистанції, і я завжди це вітаю, але безпосередньо в штрафному майданчику нічого особливо не виходить. Не проходять гострі передачі, хоча ризикованих рішень взагалі мало - напевно, рано ще. Було кілька стандартів, можна задатися питанням, чому їх сьогодні переважно виконує Коноплянка, а не Маліновський, але там же, на тренуваннях, щось награють. Там, усередині, все одно видніше.

Мені здалося, що часом наша команда не завжди виправдано опускається до своїх воріт. Але давайте не забувати, що ми грали три дні тому офіційний матч, а словаки готувалися безпосередньо до цього поєдинку. Можливо, Андрій Шевченко відштовхується саме від цього, береже сили, але пара фрагментів з хорошими відборами і перехопленнями в активній зоні у нас були. Тут, біля телевізора, так хочеться, щоб стало більше агресії попереду, але порожні трибуни цьому теж не особливо сприяють. Загалом, поки ми бачимо щось схоже на шахову партію.

Все-таки не даремно ми перед грою приділили так багато уваги темі виступу через два дні на третій. Думаю, вся ця обережна тактика якраз і обумовлена тим, що тренерський штаб реально оцінив можливості своїх підопічних. Зараз можна говорити все, що завгодно, з приводу ротації, але, вибравши такий варіант, потрібно було вміння терпіти, чекати і реалізовувати. Все це якраз і було присутнє.

Раніше команду дорікали в тому, що вона надто багато контролює м'яч - сьогодні ми побачили, що можна намагатися грати і на контратаках. Все-таки пенальті став наслідком саме такого випаду. Добре увійшов у гру Віктор Циганков - нічого не скажеш. Потім могли забити і другий м'яч. Хотіли прагматичного футболу - і отримали. Всі рішення тренерів були правильними: Микита Бурда зіграв дуже впевнено, а заміни, вже не в перший раз, виявилися своєчасними. Тепер у нас немає іншого виходу, крім як вигравати цю групу Ліги націй. Бий вдома чехів - і ти вже там, так що всіх уболівальників збірної України, її футболістів і тренерський штаб я вітаю з цією складною, але важливою перемогою», - цитує Вернидуба zbirna.com.