Маневр Циганкова. Думки експертів розділилися щодо епізоду з пенальті в матчі Україна - Словаччина

Збірна України 10 Вересня, 13:53 2447
Маневр Циганкова. Думки експертів розділилися щодо епізоду з пенальті в матчі Україна - Словаччина
Україна - Словаччина. Суддівський аналіз матчу.

Післяматчева прес-конференція Яна Козака за підсумками поєдинку Україна - Словаччина розпочалася коментарем головного тренера, а далі – запитанням словацького журналіста про почуття, які команда переживає внаслідок поразки через сумнівний пенальті. Тренер не був таким однозначним, та все ж зауважив, що рішення грецького арбітра таки було спірним.

Різні думки щодо епізоду за участю Віктора Циганкова мають і експерти, екс-арбітри ФІФА Мирослав Ступар та Сергій Шебек. Один переконаний, що пенальті був, інший твердить про помилку Анастасіоса Сідіропулоса.

Украина - Словакия


Сергій Шебек. - Моя однозначна думка – арбітр помилився при призначенні одинадцятиметрового удару. Сідіропулос перебував неподалік від епіцентру подій, але його позиція не дозволяла йому чітко оцінити ситуацію. Коли гравці вступили в боротьбу за м'яч, Циганков поклав руку на корпус Шкріньяру. Вже після цього рука словака опинилася на корпусі Циганкова. Виходить, що обидва торкалися один одного руками. З боку захисника збірної Словаччини нічого крамольного не було. Віктор банально на замаху своєю лівою ногою зачепився об ногу опонента, втратив ритм руху і самотужки завалився на газон. Вважаю, що порушення правил тут не було.

Додам, що цей епізод схожий з моментом, який відбувся в грі «Аякс»- «Динамо», коли Віктор впав у штрафному майданчику нідерландців, перечепившись об ногу суперника. Тоді ми говорили, що суддя слушно не призначив пенальті, - сказав екс-арбітр ФІФА.

Украина - Словакия

Мирослав Ступар. - Арбітр впорався з грою, спокійно проводив матч. Апогеєм суддівської впливовості на поєдинок став епізод на 80-й хвилині, коли відбулося падіння Віктора Циганкова у штрафній зоні, а суддя призначив одинадцятиметровий. Цей момент викликав чималу дискусію і стримане обурення словацької делегації.

Грек перебував у зручній позиції і чітко бачив, як відбулося порушення правил. Пішла атака лівим флангом, Циганков отримав м'яч, зіграв в один дотик на Яремчука, той відпасував Зінченку, а Олександр віддав м'яча Циганкову, який на швидкості відкривався на лівому фланзі. Захисник Словаччини читав епізод, намагався вступити у боротьбу, але Циганков стрімко прокинув м'яча з лівого боку Шкріньяра, а сам намагався оббігти опонента праворуч.

Захисник зрозумів цей намір опонента, розвертався, але зробив це не зовсім вдало. Його права нога поїхала, Шкріньяр загубив точку опори, хоча і встояв на ногах. Опираючись вже на ліву ногу, він зробив рух правою і в цей момент зачепив гомілкостоп лівої ноги Циганкова. В результаті цього контакту і відбулося падіння українця, - каже Мирослав Іванович.

- А перед тим, коли Циганков тільки вривався до штрафної зони, Шкріньяр виставив перед опонентом свою праву руку. Ця рука торкалася тулубу суперника і могла розцінюватися арбітром як бар'єр. Можливо, цього було б і не достатньо для призначення одинадцятиметрового, проте вищеописані дії словака змусили арбітра прийняти таке рішення, яке він в результаті і прийняв, - резюмував експерт.

Украина

Відзначимо, що в поєдинку Ліги націй Україна здолала Словаччину завдяки голу Андрія Ярмоленка, забитому ударом з пенальті.