Снаряди, борги і потопи: Чим «живуть» російські стадіони після ЧС-2018

Світовий футбол 12 Вересня, 14:43 1341
Снаряди, борги і потопи: Чим «живуть» російські стадіони після ЧС-2018 | 19-27
Чемпіонат світу завершився майже два місяці тому, але проблеми Росії з головними аренами країни продовжуються

Російський Чемпіонат світу проводився на 12 стадіонах в 11 російських містах, а їх будівництво часто підганялось під початок мундіалю, що вилилось у подальші казуси з деякими аренами.

Пригадаємо найголовніші історії, в які потрапили російські арени вже після завершення Чемпіонату світу:

«Лужники» (Москва).

На головній спортивній арені Росії знайшли снаряд часів Другої світової війни. Співробітники комунальних служб виявили снаряд при проведенні земляних робіт на території «Олімпійського комплексу «Лужники» в центрі Москви.

«Предмет, знайдений на вулиці Лужники, схожий на снаряд епохи Другої світової війни. Зараз місце, де його знайшли, оточене, проводяться всі необхідні заходи для забезпечення безпеки людей», - сказали в прес-службі поліції, додавши, що боєприпас буде вивезений в безлюдне місце і знищений.

Згодом стало відомо, що вкладені кошти в будівництво стадіону будуть «відбиватися» століттями, тому вирішили провести чергову реконструкцію. Цікаво, що горезвісний стадіон в 2013 році приймав чемпіонат світу з легкої атлетики, після чого був закритий на реконструкцію в рамках підготовки до Чемпіонату світу з футболу 2018 року.

У первинному проекті реконструкції БСА «Лужники» передбачалася можливість тимчасового демонтажу нижнього ярусу трибун для розміщення на їх місці бігових доріжок.

«Такий проект розглядався з подачі нашої федерації. При його реалізації наш стадіон став би схожий на паризький, де нижні ряди трибун висувні. І при їх складанні бігові доріжки звільняються, коли є необхідність проведення легкоатлетичних змагань. Але це досить-таки дорога штука, і коли приймали остаточний проект реконструкції «Лужників», то від цієї пропозиції відмовилися. Але тим не менше і в остаточному проекті існує план трансформації стадіону для проведення легкоатлетичних змагань», - сказав один з московських чиновників.

«Самара Арена» (Самара).

На домашньому стадіоні клубу «Крилья Совєтов» «Самара Арені» відключено електроенергію.

Забудовник стадіону ПСО «Казань» не сплачує рахунки за електроенергію з початку 2018 року. За кілька днів до матчу 6-го туру Російської Прем'єр-ліги, в якому самарці повинні прийняти «Анжи» (1 вересня, початок - 14:00), компанія «Самараенерго» пішла на радикальний захід.

Згодом стало відомо про ще один скандальний факт про арену в Самарі: Стадіон, який приймав ЧС-2018 на Росії виявився недобудованим. На арені не встановлені система пожежогасіння, протидії тероризму, а також сигналізація. Пожежний водопровід хоч і встановлений, але малоефективний - він підключений не до кінця.

У разі пожежі автоматично загасити вогонь теж навряд чи вийде - системи газового і порошкового гасіння ще ніхто не тестував. Мало того, про пожежу можуть вчасно не взнати - сигналізація підключена тільки на половині стадіону.

«Ростов Арена» (Ростов на Дону).

Домашній матч проти «Уфи» в 8-му турі російської Прем'єр-ліги (22 вересня) може стати останнім для «Ростова» на стадіоні «Ростов Арена».

На сайті «Ростова» опубліковано заяву про проведення на стадіоні ЧС-2018 концерту популярного виконавця, посла чемпіонату світу від Ростова-на-Дону, репера Басти (Василя Вакуленка).

«Всупереч всім запереченням керівництва футбольного клубу «Ростов», компанія «Спорт-Ін», що здійснює управління «Ростов Ареною», прийняла рішення провести на новому стадіоні концертний захід 29 вересня. У рамках даного концерту сцена і танцпол будуть встановлені безпосередньо на футбольному полі.

У ФК «Ростов» впевнені, що після подібних дій газон «Ростов Арени» серйозно постраждає. Таким чином, домашній матч «Ростов» - «Уфа» 22 вересня може стати останнім матчем «синьо-жовтих» на стадіоні «Ростов Арена» в нинішньому сезоні. У разі тотального пошкодження газону нової арени всі наступні домашні матчі ФК «Ростов» проводитиме на стадіоні «Олімп-2», - йдеться в повідомленні на сайті.

Російські стадіони продовжують тонути. Стадіон «Ростов Арена», на якому 10 вересня збірна Росії в товариському матчі розгромила Чехію (5:1), за три години до стартового свистка був затоплений. На кухні арени стався прорив труби, в результаті чого виявилися заповнені водою мікст-зона і вхід для VIP-гостей.

Весь персонал стадіону разом зі стюардами був відправлений на боротьбу зі стихією. Акцент був зроблений на зону VIP - там повинен був пройти губернатор. Мікст-зоною ж довелося пожертвувати. Співробітники залатали щілини в дверях і перенесли її в інше приміщення.