Три думки після матчу «Зоря» - «Динамо»

Динамо Київ 16 Вересня, 20:49 2447
Три думки після матчу «Зоря» - «Динамо» | 19-27 Фото: fcdynamo.kiev.ua
Вернидуб ближчий до перемоги, повний крах тактики Хацкевича, або Не витримав навіть «2+2».

Матч Зоря – Динамо стартував о 17:00 за київським часом. Гру транслював канал «2+2». Динамо і Зоря до звітного матчу були сусідами в турнірній таблиці. Хлопці Хацкевича розташувались на 3-му місці (13 очок), команда Вернидуба – четверта (11).

Перший момент створила Зоря на 12-й хвилині. У цьому допомогли кияни. Бурда віддав неточний пас, Сидорчук ще й послизнувся. Рафаел вийшов на ударну позицію, але Бойко на лінії – справжній бос. У відповідь Вербіч з кількох метрів замикав навіс з правого флангу. Удару словенця коліном в падінні мінімально забракло влучності. Після розіграшу штрафного на 22-й Кендзьора скинув у дотик на Буяльського, той також пробив з льоту, однак на шляху м'яча стала голова Сватка. У схожому епізоді Циганков пробивав уже низом, проте і тут господарі самовіддано заблокували.

Динамо краще комбінувало в перші півгодини. Зорі не вистачало підмоги активних крайніх захисників, які належать киянам і не можуть проти них грати. У таких умовах не дивно, що Громов завдав відчайдушного і не дуже влучного удару здалеку. На 36-й Русин запоров вигідну контру з чисельною перевагою. Замість того, щоб віддати наліво на Шепелєва або розіграти через іншого партнера, єдиний форвард гостей бездарно пробив вище.

А ось Зоря свій шанс використала. За хвилину до перерви Громов зіграв на добиванні після дальнього удару Сіласа. Минуло менше хвилини, і після провалу правого флангу киян Караваєв прострілив на Громова, а той з метра дав вище воріт.

На старті другого тайму Піваріч міг зрівнювати, обвівши стінку зі штрафного, однак поцілив тільки у стійку. Вербіч забив після прострілу Кендзьори, але у польського захисника судді зафіксували справедливий офсайд. Пішла гра на користь Зорі. Динамо не дуже вдало позиційно атакувало (за годину гри жодного удару в площину!), а господарі намагались вибігати в контри. Змінити ситуацію вийшов 21-річний данський дебютант Дуелунд, але забив не він. На 67-й Сидорчук здалеку вистрілив у нижній кут. Рідне Запоріжжя додало сил?!

Зоря доволі швидко могла відновити перевагу. Рафаель на межі воротарського пробив, а Бойко врятував. Ще один контрвипад завершився ударом вище. У цей момент зник сигнал на «2+2», і ми без великої радості дивились по колу рекламу якихось «ментівських воєн». З онлайну Зорі можна було дізнатись про кілька ударів для красивої статистики – Бойко впорався.

У компенсований час Кабаєв залишив господарів у меншості. Утім це не дуже допомогло гостям. Динамо так і не змогло пробити у площину воріт хоча б 2 рази, але завдяки Сидорчуку вберегло 3-є місце від зазіхань команди Вернидуба. Кияни набирають 14 очок, у Зорі – 12. Шахтар відривається від динамівців, які пропускають ще й Олександрію, на 7 очок, хоча у тих гра з Маріуполем в запасі.

Сидорчук рятує Хацкевича?

Динамо рівно 1 (ОДИН!) раз за 90 хвилин влучило у ворота. Це був дальній удар Сидорчука, після якого м'яч дивом пірнув у сітку. Матч нагадував щось на зразок знаменитої фрази «у нас була якась тактика, і ми її дотримувались» (c). Лише моментами в першому таймі Циганков, Вербіч і компанія намагались щось придумувати. Пропустивши до перерви, команда Хацкевича виглядала так, ніби грає в меншості. Тільки володіння м'ячем видавало, хто тут гранд УПЛ, а хто просто міцний горішок.

Гол Сидорчука витягнув досить пристойний зовні рахунок для виїзної гри проти сусіда по таблиці. Однак чи той це результат для такої команди, як Динамо? Ігор Суркіс днями публічно став на захист Хацкевича, мовляв, титанічна праця з молодими гравцями, все таке. Що сказав би президент після такого матчу, в якому Зоря вже на 45-й хвилині могла прикінчити інтригу? Хоча навряд чи заговорить про відставку. Сказав «дасть шанс цьому тренерові», значить будуть фанати київського клубу терпіти.

Як би там не було, а статистика дуже і дуже не радує. Динамо за останні 5 матчів в УПЛ і ЛЧ: 3 голи забито, 7 пропущено, дві поразки і три нічиї. Від лідерів чемпіонату України до третьої команди, яка може радіти, що не програла четвертій. Лише 1 раз за 12 матчів сезону команда Хацкевича забила більше одного разу, та й то було це у матчі проти Славії. Це вже не випадковість чи поганий збіг обставин. Це фіаско – Шахтар попри поразку в Києві відірвався на 7 очок (4 за втраченими).

Вернидуб може бути розчарований

Так, Зоря завершувала матч у меншості, але луганська команда грала цікавіше. Навіть за рівного рахунку по перерві саме хлопці Вернидуба більше хотіли перемогти, ніж навпаки. Йшли вперед, били по воротах (6:1 за влучними ударами), розумно проводили атаки на фоні хаосу суперника, раз за разом виграючи підбирання і боротьбу.

І це при тому, що випали 3 орендовані в Динамо гравці основи, як мінімум двоє з яких грають ключову роль у побудовах Вернидуба. Тренер, який вміє працювати з молодими українцями не гірше за Хацкевича. Ні нащо не натякаємо, але Зоря знову і знову дає результат і не виглядає гіршою за лідерів УПЛ.

Що сталось з трансляцією

Здається, востаннє таке було ще в буремні 90-ті. Хвилин за 15 до кінця зустрічі трансляція обірвалась. На матчі чемпіонату України! Обіцяла, але не повернулась. Як кажуть у Футболхаб, згоріла супутникова станція. Вболівальники на емоціях почали писати всякі неприємні слова навіть ведучій Профутболу Саші Лободі. Як жартують у мережі, з Динамо було все настільки погано, що не витримав навіть канал-транслятор.