Світовий футбол 26 Вересня, 13:45 949
Коноплянка у матчі з «Фрайбургом»: пристойні оцінки німецьких ЗМІ, похвала тренерів і справедливі претензії вболівальників | 19-27
Євген Коноплянке вдруге в сезоні вийшов у стартовому складі «Шальке» на матч Бундесліги. Ми зібрали все найцікавіше про його гру з «Фрайбургом».

Шальке провів черговий невиразний матч. На виїзді проти Фрайбурга команда Доменіко Тедеско могла розраховувати максимум на нічию, але каркас воріт в ключових моментах завадив забити бодай один гол. Знову поразка. Після 5 турів Шальке залишився єдиною командою Бундесліги з нулем очок в активі. Оборонні порядки продовжують провалюватися, а в атаці відсутня будь-яка ідея.

В рамках ротації протягом «британського» тижня місце в старті «кнаппен» вдруге в сезоні отримав Євген Коноплянка. Шальке перебудувався на 4-4-2 – українець зайняв місце на лівому фланзі півзахисту (на 69 хвилині його замінив Шопф). Варто відзначити, що Євген був важливою фігурою у команді. У першому таймі всі атаки будувалися через нього – з надією, що Коно завдяки індивідуальним якостям щось придумає.

Загострював лідер збірної України дуже скромно: партнери себе мало пропонували, сам Євген не наважувався йти у дриблінг, і зводилося все до постійних перетримувань м'яча та передач назад. Однак на фоні Шальке Коноплянка виглядав пристойно, що й відзначив аналітичний портал WhoScored, поставивши вінгеру найвищу оцінку в команді (7.3 разом з Харітом).

Найбільший аргумент на користь Євгена – 5 ключових передач. Двічі він відкидав партнерам під удар (один з епізодів навіть призвів до гола, справедливо скасованого за допомогою VAR через офсайд), а також підіграв Менділю в найгострішому моменті поєдинку (хоча загалом мало з ним взаємодіяв на фланзі).

Коноплянка 5 разів йшов у дриблінг – 4 вдало. Точність передач для гравця атаки просто прекрасна – 88%, але це зайвий раз говорить, що українець вибирав простий варіант розвитку подій (як і лише одна втрата м'яча за весь час).

Доменіко Тедеско залишився задоволений грою Євгена. «Коноплянка прекрасно виглядав попереду», – резюмував після матчу наставник Шальке. Журналіст Андреас Ернст поділився з прес-конференції інформацією, що коуч Фрайбурга Крістіан Штрайх також добре відгукнувся про Євгена, виділивши його і Харіта в складі «кобальтових».

Німецькі ЗМІ нормально оцінили гру Коноплянки (традиційно нагадуємо: в Німеччині найкраща оцінка – 1). Регіональна газета Westdeutsche Allgemeine Zeitung поставило Євгену найкращий серед гельзенкірхенців бал – 3. Стільки ж мають Амін Харіт та Матья Настасіч, в інших – гірше.

«У першому таймі був найяскравішим гравцем атаки Шальке. Завдяки своєму дриблінгу декілька разів приніс проблеми обороні Фрайбурга. Спершу сам вийшов на ударну позицію, а наприкінці тайму вивів на удар Сердара та створив момент для Менділя, який влучив у стійку. По перерві загострював мало і незабаром був замінений», – пише журналіст газети.

Місцеве видання Ruhr Nachrichten менш лояльне до українського вінгера. Оцінка редакції – 4 бали, середній результат.

«Українець на лівому фланзі виглядав потужно і швидко просувався вперед, що мало позитивний вплив на гру Шальке. З іншого боку, він не міг вирішити на свою користь багато ситуацій один в один і постійно бігав у притаманному трішки дивному стилі. У другому таймі грав настільки добре, що Доменіко Тедеско правильно замінив його вже на 69 хвилині», – відзначає автор.

Читачів рурського порталу Коноплянка вразив більше. Тільки Аміна Харіта вони оцінили вище (3,2) за нашого Євгена (3,6).

У Twitter вболівальники Шальке в основному не вражені діями Євгена. Вони негативно висловлюються під коментарями авторитетних журналістів.

«Чому в Коноплянки найкраща оцінка, назавжди залишиться таємницею. Він перетримував м'яч, зовсім не використовував ліву ногу і ігнорував партнерів. Цю гру він не може занести собі в актив», – пише користувач про оцінки від WAZ.

«Коноплянка? Який 20 разів намагався виконати той самий трюк, але так і не зрозумів, що це не працює?» – обурюється юзер під похвалою Євгена від Крістіана Штрайха.

«Чому завжди Коноплянка? Так, через лівий фланг йде більше атак, але всі вони стають фіаско. Тільки один пас вперед загострив ситуацію. Ніякої гри по флангу, ніякого успішного дриблінгу. Весь час повз ворота і перетримування м'яча», – додає ще один незадоволений глядач.

«Лише невезіння? Фланг Каліджурі був сміховинним, Коноплянка забрав м'яч у свою власність, Емболо взагалі не грав, а Ферманн не захищав ворота», – відзначив редактор WAZ Петер Мюллєр.