Українська окупація Угорщини. Петряк і компанія - №2 в рейтингу

Футбол України 28 Вересня, 15:35 598
Українська окупація Угорщини. Петряк і компанія - №2 в рейтингу
Видав відмінний старт сезону після переходу в «Ференцварош» півзахисник Іван Петряк очолює список футболістів в Угорщині.

В останні роки ми поступово звикли до того, що в збірну України приїжджають легіонери з країн, до чемпіонатів яких раніше у нас ставилися скептично. Спочатку Артем Путівцев став першим посильним з Польщі. Потім Едуард Соболь і Руслан Ротань відкрили для нас Чехію. Зараз Іван Петряк прибув з Угорщини. Можливо, не за горами поява футболіста зі Словаччини.

При порівнянні з минулим сезоном, проглядаються дві закономірності.

Перша - скорочення української присутності в топ-лігах Польщі (з 9 до 4) і Чехії (з 4 до 2). Причина, можливо, полягає в розчаруванні нашими хлопцями. Точніше, співвідношенням ціна / якість. Можливо, є й інші пояснення.

Друга - збільшення кількості українців в елітних дивізіонах Словаччини (з 3 до 6) і Угорщині (з 4 до 15). Останній показник взагалі виглядає феноменально: Україна - №2 в рейтингу країн-донорів угорського чемпіонату. Крутіше тільки Сербія - 17 футболістів.

До Угорщини поїхали не тільки хлопці з Закарпаття. Там виявилися цілком пристойні представники і інших регіонів України, включаючи екс-гравців національної збірної Євгена Селіна та Артема Мілевського. Там же - Павло Лук'янчук, чемпіон Європи 2009 року U-19 Темур Парцванія.

У Кишварді - містечку з населенням всього в 17 тисяч жителів, який розташований в 50 км від Ужгорода, взагалі зібралася ціла колонія українців - вісім чоловік тільки в першій команді. Якийсь спецпроект виходить, враховуючи, що навіть в дитячій академії клубу повно наших хлопців. Звідки у цього аналога (по населенню) нашої Сваляви такий апетит, потрібно розбиратися.

Проте, найяскравіший українець в Угорщині грає за Ференцварош. Це Іван Петряк, який відправився в оренду з Шахтаря і явно не шкодує. Його статистика - одна з кращих в Nemzeti Bajnoksag (так називається тамтешній елітний дивізіон).

Крім того, уродженець Сміли на Черкащині - найдорожчий футболіст чемпіонату Угорщини за оцінкою Transfermartk. Експерти порталу оцінюють його в 2 млн євро. Стільки ж дають боснійця Арміна Ходжича з Віді, хоча в серпні він перебрався із Загреба за 2,4 млн євро.

Тепер Петряк може стати ще й першим представником чемпіонату Угорщини в збірній України.