«Неприємно, коли тебе спіймали за руку», – швейцарський журналіст розповів про розслідування щодо Павелка

Футбол України 29 Вересня, 10:28 888
«Неприємно, коли тебе спіймали за руку», – швейцарський журналіст розповів про розслідування щодо Павелка | 19-27
Журналіст Арно Беда, який надрукував у кінці серпня статтю у газеті L'Illustré зі звинуваченнями президента Федерації футболу України Андрія Павелка в корупції, має намір подавати на нього позов до суду.
«Я думаю, що пану Павелку не дуже приємно, що його спіймали за руку, що вдалося показати різні документи, елементи, які кажуть про те, яку він створив систему особистого збагачення за кошти європейського футболу», – сказав він в ефірі програми «Бацман» на телеканалі «112.Україна» у четвер ввечері.

Арно Беда розповів, що Павелко попросив УЄФА видати позику в 4 млн євро на будівництво заводу по виробництву штучного покриття для футбольних полів в Україні. Однак потім відповідне необхідне обладнання не купувалося напряму за ці кошти, а була створена офшорна компанія в ОАЕ.

«Зрозуміло, що постачальники обладнання та різноманітних матеріалів для будівництва заводу, наприклад, американська компанія Eco Green, погодилися постачати обладнання. Але в результаті ця компанія поставила обладнання не напряму пану Павелку в Україну, а через офшорну компанію в ОАЕ. Потім ця компанія з ОАЕ дорожче перепродає це ж обладнання ФФУ і отримує прибуток в 20%, який залишається у цієї офшорної компанії. Це досить проста схема, яка дозволяє дуже швидко отримати прибуток», – пояснив журналіст.

Арно Беда зазначив, що розуміє негативну реакцію на свою адресу у зв'язку з цією публікацією: «Бути журналістом – це гра, в якій журналіста атакують ті, дії кого та нечесність ви викриваєте. У пана Павелка досить добре організована система. А це цілком очевидна нечесність, і зрозуміло, що цій людині не подобається, коли його схопили за руку, тому він реагує. Я би сказав, що це війна, але мене вона не дуже лякає».

Він повідомив, що має намір звернутися з судовим позовом на Павелка для відшкодування моральної шкоди. «Звичайно, я не дозволю, щоб мене поливати брудом, ображали та залякували, і я піду до кінця. Пан Павелко звинувачує мене в продажності, а я звинувачую його в розкраданні коштів для особистого збагачення, в тому, що він злодій та брехун. У мене є всі документи. Якщо він стверджує, що я продажний, нехай доведе це документами. Скажу, що він може шукати їх довго, але нічого не знайде», – заявив Беда.

Журналіст зазначив, що приїхав в Україну, бо його «люб'язно запросили» і «тут відбувається багато навколо цієї справи». «Я розслідую, і можливо через півмісяця-місяць з'явиться інша стаття, побачимо. Я пред'явлю це, коли буду готовий і буду впевнений. Я ніколи не висуваю нічого легковажно. Коли я щось говорю, то завжди можу це довести. Ви можете подивитися на весь мій шлях журналіста, і не знайдете випадку, коли я був неправий», – наголосив він.

Беда сказав, що йому ніхто не погрожував, але його друзі радили не займатися розслідуванням корупції в Україні. «Якщо я це кажу, то хочу, щоб усі знали, що якщо зі мною щось станеться, то у мене немає наміру покінчити життя самогубством, загинути в автомобілі і взагалі абсолютно відсутні будь-які думки про самогубство», – підкреслив він.

Журналіст також вказав, що зайнявся цією справою, оскільки вона стосується Швейцарії. «Ви знаєте, що УЄФА відреагувало у більш елегантний спосіб, ніж Павелко. УЄФА сказало, що проведе внутрішнє розслідування, але вони не сказали, що все сказане мною є фейком. Досить цікаво, що прокуратура Швейцарії також почне розслідування. Чи буде вона діяти? Адже Швейцарія може сказати, що це внутрішня справа України, і Україна має розслідувати, чи є корупція, пов'язана з Павелком. Та, як вам відомо, керівник антикорупційної прокуратури України (керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, перший віце-президент ФФУ Назар Холодницький – прим. Футбол 24) є особистим другом Павелка, це створює певні проблеми», – пояснив Арно Беда.

За його словами, на нього подавали позов «десь з десяток разів за наклеп». «Я дуже цим пишаюся, адже судовий процес є кращим за будь-яку журналістську нагороду, бо означає, що ти добре зробив свою роботу. Я весь час вигравав і програв лише один раз у Страсбурзі, але це не стосувалося наклепу, мова йшла про технічну проблему, бо я розголосив покази свідка у кримінальній справі, а швейцарське правосуддя не допускає публікацію документів, які вважаються секретними», – розповів журналіст.

53-річний Арно Беда з 1992 по 2004 роки був репортером журналу L'Illustré. Він брав інтерв'ю у останнього живого вбивці Ганді, проводив розслідування щодо єкс-голови МВФ Домініка Стросс-Кана, режисера Романа Поланскі, масових самогубств членів релігійної групи «Орден Сонячного Храму», автор двох книжок про Папу Римського Франциска, став першим швейцарським журналістом, який подорожував разом з Папою на папському літаку.