Після закінчення першої частини сезону-2012/13 у Першій українській лізі стало відомо, що капітан «Олімпіка» Роман Санжар завершує ігрову кар'єру. Навряд чи на той момент ця новина мала велике значення: донеччани були середняком свого дивізіону без особливих передумов до стрімкого ривка.
На рахунку Санжара було понад дві сотні матчів за клуб, який і десяти років на профі-рівні ще не проіснував, тому його можна було вважати легендою для «Олімпіка». Логічно, що менеджмент донеччан вирішив з ним не розлучатися, а запропонував місце в штабі Романа Пилипчука. Минуло всього п'ять місяців, як ще недавній кеп вже виводив першу команду на ігри Першої ліги в якості виконуючого обов'язки головного тренера, а вже з літа - став повноцінним головкомом.
UA-Футбол вирішив згадати, чим жив український футбол у квітні 2013 року, коли Роман Санжар провів першу гру в якості наставника професійного клубу.
- сам «Олімпік» тоді був середняком Першої ліги. Про Прем'єр-лігу в клубі почали говорити через півроку, а єврокубки Владиславу Гельзіну могли тільки снитися.
- в УПЛ грали «Кривбас», донецький і запорізький «Металурги», «старий» київський «Арсенал», «Таврія» і «Говерла». Втратили професійний статус і повернулися у великий футбол (в тому числі з новими власниками та/або новими брендами) відразу десять клубів: «Металіст», «Дніпро», «Арсенал», «Таврія», «Металург», «Оболонь», тернопільська «Нива», «Кристал», «Мир» і «Гірник».
- Мхітарян, Тейшейра, Фернандіньо, Дуглас Коста - їх «Шахтар» ще продати не встиг, і вони допомагали «гірникам» вигравати на той момент четвертий поспіль чемпіонський титул.
- основними захисниками «Динамо» були Тайє Тайво і Даніло Сілва. Киян очолював Олег Блохін, який привів клуб до першого в історії третього місця в чемпіонаті.
- тоді ще тренер-рятівник Михайло Фоменко по ходу 2013 року витягнув збірну України з підвалів таблиці у відборі на ЧС-2014. До статусу головного невдахи в історії української збірної йому залишалося три роки.
- ФФУ до перемог вів Анатолій Коньков. Прізвища Єлісєєв, Мацола, Собуцький, Запісоцький (нинішні віце-президенти федерації) на всеукраїнському футбольному рівні значили трохи більше нуля. Зате «в темі» були Кочетов, Анатолій Попов і Стороженко.
- з Москви почали активно просувати ідею створення Об'єднаної футбольної ліги - чемпіонату найсильніших клубів України та Росії. Влітку того ж 2013 року провели навіть один з двох Об'єднаних турнірів, які виграли українські клуби, показавши, що з представниками РФПЛ нічого намагатися об'єднуватися.
- Олександр Рябоконь і Юрій Вернидуб - єдині з нинішніх клубів УПЛ, хто вже очолював свої поточні команди на момент призначення Санжара. «Карпати», наприклад, за цей час встигли змінити головних тренерів 13 разів.
- за ці п'ять років шлях від другої ліги до УПЛ пройшли тільки два з половиною клуби: «Десна», кам'янська «Сталь» і «УкрАгроКом» (об'єднався з «Олександрією»).
- по ходу того сезону в євровесну вийшли чотири українські клуби: «Шахтар» в ЛЧ, «Динамо», «Металіст» і «Дніпро» в ЛЄ. Подібне представництво кількісно нашим командам вдалося повторити за рік, після чого результати на євроарені пішли на спад.
- для Артема Мілевського і Олександра Алієва сезон-2012/13 був останнім повним у складі «Динамо».
- сезон-2012/13 у професійних турнірах України починали шість команд з Криму: «Таврія», «Севастополь», «Титан», «Кримтеплиця», «Севастополь-2» і «Жемчужина».
У матеріалі використані фото olimpik.com.ua, Дмитра Білоненка, Анатолія Спиці, Олександра Приходька, ФФУ, Івана Вербицького, Тараса Кузьменкао, myalexandriya.blogspot.com, Дениса Руденка, Валерія Мякотенка, ФК Севастополь
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!