Футбол України 4 Жовтня, 11:56 1214
Коноплянка проти «Локомотива» в Лізі чемпіонів: прекрасні оцінки статистичних порталів і компліменти від німецьких ЗМІ | 19-27
Євген Коноплянка став одним з героїв перемоги «Шальке» над російським «Локомотивом» у Лізі чемпіонів. Аналізуємо статистику української зірки та наводимо оцінки від німецьких ЗМІ.

Коноплянка втретє поспіль потрапив у стартовий склад Шальке і вдруге поспіль провів на полі увесь матч. Доменіко Тедеско знову обрав схему з 4 захисниками, де Євген виконував звичну роль лівого вінгера. Українець регулярно опинявся в центрі подій, а в підсумку подачею з кутового став співавтором переможного гола «кнаппен».

На відміну від останніх матчів у Бундеслізі, вчора Коноплянка дуже старався не перетримувати в себе м'яч, але при цьому віддав декілька пасів на загострення (в активі 2 паси під удар). Загальна точність передач вінгера, як виявилося, не надто постраждала – 82% проти 83% і 88% в двох попередніх іграх, пише football24.ua.

Суперники намагалися швидко його «накривати» і позбавляти простору для маневрів, однак Євген все одно найчастіше серед партнерів йшов у дриблінг – 6 разів (5 спроб були вдалими). Також він виграв 70% єдиноборств – хороший результат для гравця атаки.

На його рахунку 3 удари по воротах Локомотива, один з яких на 62 хвилині після фірмового зміщення в центр полетів у площину. Німецькі видання багато про нього згадували. Kicker відзначив цей удар, як перший небезпечний у другому таймі, а SportBild виділив, що Коноплянка завдав першого пострілу Шальке у площину воріт за майже годину ігрового часу.

Статистичні портали гідно оцінили зусилля Коноплянки. Авторитетний WhoScored поставив йому другу найкращу оцінку серед всіх учасників матчу – 7,8. Лише автор гола Вестон Маккені, який, діючи фактично без прив'язки до конкретної позиції, навіть до забитого м'яча був найбільш корисним у складі Шальке, отримав більше – 8,5.

Щоправда, алгоритми WhoScored побудовані таким чином, що головний вплив на оцінку має результативна дія. До асисту бал Євгена був одним з найгірших, але вирішальна подача з кутового все змінила. Важливим є той факт, що його візаві на фланзі Ігнатьєв у підсумку отримав від порталу дуже хороші 7,2.

На це протистояння звернув увагу журналіст західнонімецьких видань, зокрема Westdeutsche Allgemeine Zeitung, Томас Тартеманн, який оцінював гравців Шальке за московський матч (традиційне нагадування: у Німеччині найвища оцінка – 1). Коноплянка отримав від газети 3 бали (краще в Налдо і Ферманна – 2 та Маккені – 2,5).

У Коноплянки на фланзі був непоступливий суперник – Владислав Ігнатьєв, але декілька разів Євген все ж зумів прорватися до штрафного майданчика господарів. Загалом діяв досить поспішно, але підготував переможний гол.

Редакція Ruhr Nachrichten звично для себе менш лояльна до Коноплянки – лише 3,5 бала і кращі оцінки для шести його партнерів. Норберту Нойбауму не сподобалася гра Євгена в другому таймі.

Розпочав сильно – коли Шальке загрожував в атаці, то це було зусиллями Коноплянки. Однак після перерви він сильно здав. Його фланг мало впливав на гру... Поки Євген не виконав кутовий, який призвів до єдиного гола.

А от читачам рурського сайту вчорашня гра українця сподобалася більше – третій результат за оцінками після Ферманна та Маккені (2,6 бала).

Об'єктивний статистичний портал SofaScore виділяє Коноплянку серед найкращих гравців Шальке у протистоянні з Локомотивом, але вищу оцінку ставить трьом його партнерам (Маккені, Налдо та Сане). Коноплянка тут отримав 7,5 – цілком пристойно.