Вербич не зіграє з «Яблонцем». Чому це катастрофа для Хацкевича

Динамо Київ 4 Жовтня, 18:42 1783
Вербич не зіграє з «Яблонцем». Чому це катастрофа для Хацкевича | 19-27
Пояснюємо, чому втрата лівого вінгера киян серйозніша, ніж здається.

Словенський півзахисник протягом двох сезонів - наріжний гравець у складі «Динамо». За цей час тренерський штаб на чолі з Хацкевичем так і не виробив «плану Б», в якому Вербич і Цинганков мають повноцінні заміни. І це найбільша проблема.

Хацкевич лише одного разу наважився на ротацію, випустивши зі старту в поєдинку проти «Чорноморця» Сідклея. Заміна не мала потрібного ефекту і коуч згорнув реформу на самісінькому початку.

Проблема Хацкевича-тренера — не готовність до експериментів, бо філософія білоруського наставника — результат. В цьому плані Вербич — ідеальний варіант.

Словенський півзахисник зіграв в усіх офіційних матчах «Динамо» цього сезону (крім вищезгаданого поєдинку проти одеситів). На рахунку 7-го номера «Динамо» 5 забитих м'ячів: 3 в чемпіонаті і 2 в єврокубках. В обох випадках Вербич — кращий бомбардир киян просто зараз.

Ще один плюс словенця — мобільність. Вербич — третій гравець в «Динамо» за біговою роботою після Циганкова та Сидорчука. Беньямін ідеально мігрує по флангам і змушує суперника помилятися при опіці.

Вербич — універсал. Після переходу з модуля 4-2-3-1 та 4-1-4-1 на 4-3-3, Беньямін опинився на вістрі атаки, а «Динамо» провело два кращі матчі сезону з «Десною» та «Маріуполем». За ігровими якостями Вербич нагадує Дріса Мертенса з «Наполі». Бельгієць довгий час вважався виключно лівим фланговим. Після травми Аркадіуша Міліка, Мертенс опинився в центрі нападу неаполітанців і став кращим голеадором по закінченню сезона.

На відміну від Бєсєдіна, Супряги та Русіна Вербич не створює фальшивої більшості біля штрафної суперника. Лівий вінгер націлений на ворота і партнерів. Беньямін лідер за кількістю точних середніх та ближніх передач — 80% точності (кращий результат у команді).

Показовим є четвертий м'яч у ворота «Десни». Протягом атаки Вербич рухався паралельним курсом з Циганковим, стягнув на себе трьох захисників і віддав гольову, перебуваючи спиною до воріт суперника.


Що робити Хацкевичу?

Суперники «Динамо» обирають проти киян одну і ту ж тактику. «Яблонець» — не виключення. В поєдинку з «Ренном» чехи зіграли в 4-1-4-1, що дозволяє запобігти критичних розривів між лініями. Сьогодні також чекаємо на насичений центр суперника.

Хід «Динамо» швидкість флангів. 4-3-3 - оптимальний варіант. Зліва Дуелунд, справа Циганков і по центру Бєсєдін. Такий модуль дозволить розширити життєвий простір для флангових гравців. Є ще варіант з Морозюком на правому фланзі та Дуелундом по центру. Та кількість браку, що допускає віце-капітан «Динамо» може поховати шанси киян на перемогу.

Єдине, чого має не допустити Хацкевич - повернення до 4-2-3-1. У такому випадку Бєсєдін опиниться відразиним від власних півзахисників. «Динамо», в середньому, за гру виконує близько 4 загострюючих дальніх передач. Тактика викине Артема з гри і вирішальним стане центр поля, де у білоруського наставника зібрано три руйнівники і жодного креативного гравця з чудовим першим пасом.