5 причин, чому Олександра Хацкевича варто звільняти прямо зараз

Динамо Київ 5 Жовтня, 09:28 4336
5 причин, чому Олександра Хацкевича варто звільняти прямо зараз
«Динамо» і «Шахтар» цьогосезонну єврокубкову кампанію проводять синхронно – всі матчі завершують з рахунком 2:2.

Але від цього українським футбольним уболівальникам аж ніяк не весело. Особливо це стосується прихильників «динамівців», які все сподіваються прориву від столичного колективу, проте щоразу цього не відбувається. Нічия 2:2 в чеському Яблонці-над-Нісоу (а її прирівнюють навіть до поразки) може стати останньою краплею терпіння не лише для вболівальників. Президентові футбольного клубу «Динамо» Ігорю Суркісу варто вже зробити кардинальні рішення. Чому ж можна вже зараз подякувати за роботу білоруському тренеру Олександру Хацкевичу і таким чином якось струсонути команду?

Відсутність тренерської гнучкості. Центр півзахисту – чи не основна ланка в тактичних побудовах будь-якої команди. У «Динамо» в ній повний застій. Олександр Хацкевич довіряє все тій же обоймі футболістів, які, схоже, відчули таку собі зону комфорту і не прогресують – скоріше навпаки. Гармаш, Буяльський, Сидорчук – як би не грали ці виконавці, в якій формі би не перебували, все одно їм знайдеться місце на полі. Ще може вийти Шепелєв, як під час вчорашнього матчу. Іншим же довіри не так багато. Із перспективним Шапаренком начебто якісь непорозуміння, данець Дуелунд у Чехії просидів усю гру на лаві запасних, Че Че, якого так розхвалювали перед придбанням, у тверду компанію українців чомусь не вписався, про інших і не йдеться…

Боягузлива тактика. У Яблонці-над-Нісоу вона проявилася по-особливому. Забили два голи – та сіли в захист зберігати рахунок. За це суперник покарав, причому зробив це боляче. Лише після другого пропущеного м'яча «динамівці» кинулися вперед виривати перемогу, однак було вже пізно. І в цьому недалекоглядному принципі гри на утримання рахунку повністю провина лежить на Олександрові Хацкевичу.

Брак довіри до новачків. Яку-не-яку, але трансферну кампанію «Динамо» провело. У деяких придбаних футболістів хороші дані та непогана преса. Проте вони наразі не отримують належної ігрової практики – навіть у чемпіонаті України. Головний тренер «Динамо» або просто боїться випускати новачків на офіційні поєдинки, або справді розмови про конфлікт із селекціонером Євгеном Красніковим мають під собою підстави.

Психологічна нестійкість. Помітно, що Олександр Хацкевич у багатьох моментах просто «пливе», роблячи незрозумілі ходи. Чого вартий хоча би Супряга у стартовому складі проти «Аякса». Так само і в Чехії керманич київської команди наче не знав, як йому вчинити зі щастям у вигляді двох голів, тому не зробив нічого, щоби довести справу до логічної перемоги.

Ще можна все виправити. За великим рахунком, нічого для «Динамо» цього сезону ще не втрачено. В Лізі Європи варто перемагати в наступних іграх, і в такому разі можна очолити турнірну таблицю. Але це мало реально в тому стані, в якому зараз перебуває колектив. Йому треба запропонувати щось нове – із Хацкевичем нічого такого вже не придумаєш. Так само і в чемпіонаті України ситуація ще не катастрофічна, що стосується відставання від «Шахтаря». Проте висновки варто робити вже зараз – потім може бути пізно…

Любомир Чотирбок