Динамо Київ 6 Жовтня, 13:56 1929
Ярмоленко проти «Брайтона»: критика від англійських ЗМІ, нормальні оцінки, негативна тенденція та відео всіх дій українця  | 19-27
Андрій Ярмоленко не допоміг «Вест Хему» продовжити безпрограшну серію в АПЛ в матчі з «Брайтоном». Розбираємося в статистиці українця та аналізуємо оцінки англійських ЗМІ.

Вест Хем підходив до виїзної гри проти Брайтона в статусі фаворита. Мануель Пеллегріні після перемоги над Манчестер Юнайтед не зробив жодної зміни у стартовому складі – Ярмоленко знову вийшов на правому фланзі атаки «молотобійців», а на 70-й хвилині поступився місцем на полі Лукасу Пересу.

Цього разу лондонці не зуміли зіграти у свій футбол. Брайтон забив єдиний гол у матчі, скориставшись жахливим пасом Нобла на Ярмоленка та помилкою Андрія. Звітна зустріч, як здалося, була найгіршою особисто для українця в АПЛ у стартовому складі. Для цього є об'єктивні причини, але спершу загальна статистика.

Ярмоленко двічі пробивав по воротах Меттью Раяна: з першим ударом впорався голкіпер, а другий – заблокували захисники. Андрій виконав 36 передач з точністю 82%, жодного разу не йшов у дриблінг і виграв половину своїх єдиноборств – 3 з 6.

Авторитетний портал WhoScored поставив українському вінгеру другу найгіршу оцінку серед всіх футболістів, що вийшли з перших хвилин, – 6,2. Лише Нобл, який «підставив» Ярмолу поганим пасом під гольову помилку, отримав менше – 6,1.

До речі, це далеко не найгірший результат Андрія в АПЛ за специфічними оцінками WhoScored. Минулого туру проти МЮ було 6,1, у нічийній грі з Челсі – ті ж 6,2, а про перші виходи на заміну краще навіть не згадувати.

Англійські ЗМІ, звичайно ж, акцентували увагу на ключовому епізоді на 25-й хвилині критикою Андрія. «Ярмоленко надто повільно реагував на тиск Бірама Каяла, внаслідок чого ізраїльтянин зробив блискучу подачу – Мюррею залишалося кивнути головою», – пише журналіст The Guardian Ед Ааронс.

«Брайтон відкрив рахунок, коли Ярмоленко недбало відкинув м'яч і втратив його, дозволивши Біраму Каялу прорватися по лівому флангу та виконати результативний навіс», – розповідає Річард Морган зі Sky Sports. Видання вирішило негативно не виділяти українця серед партнерів. 6 балів для Андрія – стільки ж мають всі інші гравці Вест Хема, крім Райса і Арнаутовіча.

90 min поставило Ярмоленку теж 6 балів, однак три колеги української зірки (Масуаку, Бальбуена та Об'янг) отримали навіть менше. А от профільний портал Football London назвав Андрія найгіршим у складі Вест Хема поряд з тими ж Об'янгом і Масуаку. Оцінка – 4 бали.

«Патетична спроба Ярмоленка втримати м'яч призвела до легкого гола Гленна Мюррея. У першому таймі був жахливим. Часто витіснявся суперниками, зі всіх сил намагався хоча б десь знайти вільні зони, а дії в обороні у його виконанні регулярно були дуже поганими. Загалом взагалі не попав у гру», – вважає журналіст порталу Сем Інкерсоул.

Остання характеристика висвітлює один важливий момент – Ярмоленко не міг діяти на комфортній для себе позиції. У матчі з Брайтоном він більшість часу проводив у півфланзі та в центрі, а на бровці майже не застосовував свої козирі дриблінгу та швидкості, віддаючи відразу м'яч.

По теплових картах Ярмоленка з цього і попередніх матчів це чітко видно:

Якщо в феєричному поєдинку з Евертоном Андрій діяв дуже широко (а-ля період в Динамо), то з Челсі і Манчестер Юнайтед він більше часу проводив вже ближче до центру. На полі Брайтона тенденція збереглася. Навряд чи це вказівка Мануеля Пеллегріні – після перфомансу на Гудісон Парк таке рішення було б дуже дивним. Пояснення просте – суперники банально вивчили гру українця після першого серйозного успіху. Про що тиждень тому і сказав Жозе Моурінью.

Ярмоленку «накривають» ліву ногу (права в нього, як ми знаємо, в кільканадцять разів слабша), водночас щільно з підстрахуванням тримають фланг – і він мусить зміщуватися всередину, шукаючи можливості віддати пас ногою, на якій «висить» опонент. Більшість передач вчора Андрій приймав спиною до чужих воріт, через що витрачав більше часу на оцінку ситуації та подальше рішення щодо м'яча.

З карти передач першого тайму видно, що протилежний фланг і центр працювали активніше, ніж зв'язка Ярмоленко-Сабалета.

Ярмоленко (20) за середніми позиціями розміщувався найвище серед партнерів. Центрхави-плеймейкери Нобл (16) і Райс (41) не обділяли його пасами, але м'яч надсилався українському вінгеру в незручних ситуаціях. Знову ж таки пригадуємо епізод з ключовою помилкою.

Оцінка аналітичного порталу SofaScore найприємніша для Ярмоленка – 6,7. Середній результат в команді. Можна зробити висновок, що гра Андрія була зовсім не поганою, просто він не звик протистояти настільки підготовленим суперникам, а головний тренер нічого дієвого не запропонував.

Ярмоленко проти Брайтона: відео всіх дій українця