Іван Яремчук: «Динамо» не пропонує нічого нового, грає, як під копірку»

Динамо Київ 7 Жовтня, 12:00 1021
Іван Яремчук: «Динамо» не пропонує нічого нового, грає, як під копірку» | 19-27
Легенда «Динамо» Іван Яремчук проаналізував гру нинішньої київської команди на прикладі провального виступу біло-синіх в матчі Ліги Європи проти чеського «Яблонця». Нагадаємо, «Динамо» вигравало 2:0, але дозволило супернику відігратися.

Коментуючи поєдинок з «Яблонцем», Яремчук зазначив, що кияни повністю провалили другий тайм: «Багато вийшло обрізок, привезли самі собі другий гол, бардак в захисті. Вести 2-0 і розтринькати таку перевагу - це неприпустимо. У всьому цьому повинен розібратися головний тренер і запитати з футболістів - чому сталася така обрізка, чому Піваріч поліз в обводку. Думали після першого тайму, що перемога вже в кишені, можна обіграти суперника на напівзігнутих ногах. Як можна при стандарті тримати порожню зону, а не грати персонально. Зараз же модно грати в зонний захист, а не індивідуально, щоб потім можна було запитати - ти кого опікав. Чому їх навчають - не знаю».

Екс-півзахисник, який тричі ставав чемпіоном СРСР і вигравав Кубок Кубків у складі «Динамо», впевнений, що нинішньому складі гравців не вистачає індивідуальної майстерності: «Єдиний в команді, хто старається, у кого горять очі - це Циганков. Він може віддати хороший пас, обіграти, старається. А решта незрозуміло в що грають. Але Циганков не може нічого зробити один. Потрібно щоб партнери грали поруч, щоб було з ким відігратися. Але найнеприємніше - «Динамо» нічого не пропонує нового. Грають по одній і тій же кальці, як під копірку, і природно суперник їх добре вивчив».

На думку Яремчука, будь-який успіх команди будується від оборони, яка у «Динамо» останнім часом не відрізняється надійністю. Втім, проблеми є у всіх лініях: «Півзахист же - це стрижень команди, єднальна ланка між захистом і атакою. Гравці середньої лінії повинні задавати темп, повинні снувати як човники між штрафними. А що ми бачили в грі з «Яблонцем»? Якась інертність, байдужість, у гравців не горять очі. А як грати без нападника? Номінально він на поле є, але грає як невидимка. Бесєдін після травми виглядав важким, ні обвести, ні зачепитися за м'яч. Немає у нас яскравих нападників, які можуть індивідуально обіграти одного або двох суперників, всі дії прямолінійні».

Іван Іванович не знімає відповідальності і з тренера: «Незрозуміле рішення наставника не зробити вчасно заміну. Адже можна було спробувати випустити Дуелунда, який проявив себе в останньому матчі чемпіонату і забив непростий за виконанням м'яч. Видно, що у нього непоганий потенціал. Так дайте шанс. Одна заміна на 80-й хвилині, що не дала нічого. Де гравці, якими можна посилити атаку? Де ті «зірки», за яких віддали гроші, а вони не грають?».

Втім, Яремчук вважає, що проблеми в «Динамо» також і від слабкої конкуренції на внутрішній арені: «Мінус нашим командам, що вони до кінця не б'ються, як, наприклад, в Англії. Немає боротьби в кожному матчі, тому що наш чемпіонат слабкий. А потім не можемо перебудуватися, зіграти через силу. У Лізі чемпіонів і Лізі Європи помилок, які проходять у внутрішній першості, не прощають».