Три думки після матчу Італія - Україна

Збірна України 11 Жовтня, 07:00 1959
Три думки після матчу Італія - Україна  | 19-27
У середу, 10 жовтня, в Генуї відбувся товариський матч між національними збірними Італії та України. Підопічні Андрія Шевченка витримали тиск чотириразових чемпіонів світу та зіграли внічию – 1:1.

Україна провела жахливий перший тайм…

«Скуадра Адзурра» просто знищувала команду Шевченка у першій половині гри. Вже до десятої хвилини зустрічі Пятов тричі рятував збірну України після ударів з ближньої та середньої дистанції. «Синьо-жовті» повністю програвали центр поля та некомпактно діяли при обороні власних воріт. Особливо показовим був епізод за участі Ракицького та Інсіньє, коли наш центральний оборонець залишив вінгера Наполі без опіки у штрафному майданчику. Тоді Лоренцо лише дивом не влучив у дальній кут.

Попереду підопічні Шевченка також вигляди дуже сумно та непереконливо. «Синь-жовтим» не вдавались як позиційні атаки, так і швидкі контрвипади. Високий пресинг італійців на чолі з Марко Верраті практично унеможливлював якісний вихід нашої команди з оборони. Українці доволі часто втрачали м’яч у центрі поля та припускались невимушених помилок. Нервував навіть супертехнічний Марлос, який у дебюті матчу виконав просто жахливу поперечну передачу, яка ледь не призвела до гола. Сидорчук, який діяв у центрі поруч з Маліновським та Зінченком, також почувався не у своїй тарілці.

За відсутності травмованого Ярмоленка уся наступальна гра України будувалась лише через двох гравців – Коноплянку та Марлоса. Обоє при першій-ліпшій нагоді намагалися брати на себе. Відтак, якщо до перерви «синьо-жовті» і створювали щось попереду, то лише завдяки індивідуальним якостям окремих гравців. Про командні позиційні атаки – годі було й мріяти.

….але нелогічний гол Маліновського воскресив команду Шевченка

Другий тайм Італія також розпочала значно активніше та заслужено повела у рахунку. Пятов, який провів просто героїчний перший тайм, рятуючи свою команду у безнадійних ситуаціях, вже традиційно для себе припустився фейлу. Після дальнього удару Бернардескі голкіпер Шахтаря зіграв якось незграбного та відбив сферу у власні ворота. Італія продовжувала домінувати, К’єза, Інсіньє та вже згаданий Бернардескі тероризували нашу оборону, але все змінив нелогічний гол Маліновського.

Україні вдалась хороша атака, коли на ударну позицію вивели Яремчука, а Доннарума перевів м’яч на кутовий. Після розіграшу кутового Бурда скинув м’яч на Маліновського, а той ефектно вразив кут воріт. «Синьо-жовті» ожили, повірили у власні сили та почали атакувати значно сміливіше. Команда Шевченка створила ще декілька непоганих моментів, але вирвати перемогу після такого першого тайму було б, мабуть, справжнім нахабством. Але ж могли! Часом складалось враження, що італійці просто були шоковані такою позитивною трансформацією нашої збірної, якої практично не було на полі до перерви. Але чи змінила б Україна своє обличчя, якби не логічний гол Маліновського? Схоже, що відповідь на це запитання ми отримаємо вже через декілька днів у Харкові, коли підопічні Шеви прийматимуть Чехію…

Шева допоміг «рідній» Італії встановити історичний антирекорд

Андрій Шевченко повернувся на Апенніни, де провів найкращі роки своєї кар'єри. Наставник збірної України не відмовляв у інтерв'ю жодному телеканалу, немов прагнучи заявити про себе у особливій для нього країні. Можливо, його підопічні не продемонстрували гри, якою потрібно захоплюватись, але Італія точно надовго запам'ятає команду Шевченка. Річ у тім, що «синьо-жовті» приклали руку до історичного антирекорду «Скуадри Адзурри». Вперше за 108 років апеннінці розписали п'ять домашніх нічиїх поспіль. Шева знову залишає великий слід в історії італійського футболу. Симовлічно, чи не так?