Матч Україна – Росія в Лізі націй: наскільки це реально

Збірна України 17 Жовтня, 19:53 1506
Матч Україна – Росія в Лізі націй: наскільки це реально  | 19-27
Збірна України вийшла у плей-офф найкращих другого дивізіону Ліги націй, вигравши свою групу. Росії вистачить очка, щоб опинитись там же. Чи настільки реальна зустріч українців зі збірною країни-агресора?

Україна стала першою, хто після 4-х турів (або 3-х зіграних матчів) пробилась у фінал свого дивізіону Ліги націй. Станом на сьогодні серед наших суперників у півфіналі та, можливо, фіналі є Боснія і Герцеговина (лідер групи 3, залишилось набрати 1 бал), Уельс (Данія у групі 4 має матч у запасі та може обійти команду Бейла) і.. Росія. Якщо росіяни не програють шведам, то вийдуть у плей-офф. УЄФА, звісно, може у півфіналі розвести дві країни, як робив це неодноразово, але що робити, якщо Україна і Росія виграють право зіграти вирішальний матч?

Є, правда, ще один нюанс. Насправді навіть, якщо наші агресивні сусіди виграють свою групу, дуелі може не відбутись. У Лізі націй складний і заплутаний формат. Спочатку у фінал 4-х кожного з дивізіонів пробиваються найкращі команди своїх груп, але потім... у них можуть відібрати право грати там. Як саме? Якщо збірна України (те саме, хоч наразі потенційно, стосується і росіян) посяде перше або друге місце у відбірковому турнірі до Євро-2020, її місце у плей-офф Ліги націй посяде друга команда нашої групи (зараз Чехія).

Уся справа в тому, що фактично новостворений турнір фактично не є самостійним, а головною метою ставить відбір на Чемпіонат Європи. Відповідно і змагатись за одну путівку на Євро в кожному з дивізіонів можуть лише ті, хто не потрапить у 20 найкращих команд через кваліфікацію. Півфінали та фінали складатимуться з одного матчу. Поєдинки заплановані на березень 2020-го.

Господаря фіналу визначатимуть шляхом жеребкування, тобто теоретично українцям доведеться їхати в Росію, і тоді може знову постати гостре питання про бойкот змагань на території країни, яка розв'язала війну на Донбасі та анексувала Крим.

Цікаво, що Україна достроково може зіграти у фіналі плей-офф головного дивізіону. Це станеться тоді, коли переможці груп дивізіону А, а також ті, хто посіли другі і навіть треті місця, кваліфікуються на Євро-2020 у відбірковому турнірі. Хоча, дивлячись на нинішню кризу збірних Ісландії та Польщі (обидві достроково покинули елітну лігу – зокрема, і на одне з їхніх місць приходить Україна) виникають сумніви, що усі вони зможуть добре зіграти у кваліфікації.

Ще один момент. Припустимо, лише якась умовна Німеччина не проходить відбір і змушена боротись у стикових матчах дивізіону А за єдину путівку на Чемпіонаті Європи. У такому разі Україна як переможець своєї групи (за найгірших розкладів у відборі), на щастя, не зіграє проти потенційно сильнішої команди, а вакантні місця в елітному плей-офф зможуть посісти лише ті, хто фінішував на 2-3 місцях у своєму дивізіоні.

Відтак Україна може зіграти проти Росії тільки в тому разі, якщо обидві команди виграють свої групи в Лізі націй, а потім посідають 3-є або нижче місця у відбірковому турнірі Європейської кваліфікації, де вже матимуть по 4 суперники, а потім виграють півфінали плей-офф.