Тамаш Кадар звернувся до КДК ФФУ: «Слід розрізняти «плювок у бік судді» і «плювок в суддю»

Динамо Київ 28 Жовтня, 17:03 2281
Тамаш Кадар звернувся до КДК ФФУ: «Слід розрізняти «плювок у бік судді» і «плювок в суддю»
Захисник київського «Динамо» Тамаш Кадар розмістив у своєму Instagram звернення до КДК ФФУ, який після матчу з «Ворсклою» відсторонив його на три матчі чемпіонату України.

«Шановні члени Контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу України, я хочу висловити свою щиру повагу та підтримку в непростій сфері футбольного правосуддя. Я добре обізнаний у складності та неоднозначності обставин, в яких ви змушені вершити свої добрі справи. Однак вважаю своїм обов'язком звернути вашу увагу на несправедливість, яка, на мій погляд, мала місце.

1. У четвер, 23 жовтня, КДК виніс рішення проти мене, про триматчеву дискваліфікацію за «плювок у бік посадової особи/представника». Для мене було дуже сумно і дивно, що ніхто не вважав за необхідне вислухати мою точку зору щодо інциденту.

2. Причому відсторонення було винесене в день вкрай важливого та складного матчу Ліги Європи «Ренн» - «Динамо». Повірте мені, як професійному футболісту, такі речі дуже серйозно впливають на психіку і заважають зосередитися на матчі. Тоді як, думаю, успішний виступ українських команд в єврокубках повинен бути нашим спільним пріоритетом.

3. Насмілюся сказати, що в своїй досить довгій і різноманітній професійній кар'єрі я завжди прагнув відповідати високим спортивним ідеалам і не допускати ні найменших проявів неспортивної поведінки. Мій виступ в Україні це підтверджує. Те ж саме було в даному епізоді, де мова йде виключно про прояв фізіологічної функції організму, а не про зловмисний і демонстративний вчинок, який покликаний образити рефері.

4. На мій погляд, слід розрізняти «плювок у бік судді» і «плювок в суддю». Вся справа в тому, що гравці змушені випльовувати свою слину, яка накопичується в роті, і при бажанні будь-яка дія подібного роду може трактуватися як «у напрямку рефері»! Один із трьох суддів, не кажучи вже про суперника, обов'язково потрапляє в зону напрямку плювків і таким чином забезпечує широке поле для тлумачення цієї дії. В даному випадку між мною і суддею була відстань в кілька метрів, і крім того, суддя відходив. Я думаю, що в даному випадку недоречно говорити про навмисний і тим більше цілеспрямований плювок. Готовий переглянути запис будь-якого футбольного матчу разом із членами КДК, і вказати на моменти звичайних, безспірних слиновиділень, які досить часто потрапляють до телевізійних трансляцій і технічних відеороликів.

5. У моєму випадку санкція була визначена в рамках Додатку 5 до Дисциплінарного статуту ФФУ, за який я не можу не відчувати глибокої і щирої подяки КДК. Однак є певні сумніви з приводу прецедента, створеного в ході нинішнього сезону. Коли мого колегу, гравця «Шахтаря» Ісмаїлі, звинуватили в «агресивній поведінці під час матчу», КДК, при цьому відсторонивши його нижче нижньої межі (на 2 матчі, в той час як згаданий документ передбачає 3 і більше матчів), враховував футбольний фактор і, на мій погляд, найбільш правильний фактор - бажання, щоб найсильніші команди країни проводили очні матчі в найсильніших складах. На жаль, ця похвальна логіка не була застосована в моєму випадку; більше того, мій клуб «Динамо» Київ був позбавлений права на апеляцію.

Цим документом я звертаюся до почесних членів КДК з люб'язним проханням розглянути можливість запросити мене на вашу зустріч, вислухати мою точку зору на цю ситуацію і, в дусі доброї волі, переглянути своє рішення про дискваліфікацію та її тривалість. Прошу також відзначити, що сьогодні я буду вже пропускатиму один матч чемпіонату проти ФК «Львів».

Користуючись нагодою, хочу вибачитися перед одним із найдосвідченіших суддів в Україні, Анатолієм Абдулою, і запевнити його, що я не мав ні найменшого наміру якось образити його.

З повагою,

Тамаш Кадар

Гравець ФК «Динамо» Київ

Віце-капітан національної збірної Угорщини»