Світовий футбол 18 Листопада, 11:58 1379
Головний трилер Ліги націй. Єдина група, в якій всі команди досі претендують на перше місце | 19-27
Топ-ідея створення Ліги націй - зменшити кількість товарняків, в яких нема змагального інтересу. Лише гра заради гри? На такому уже багато грошей не заробиш.

А в турнірах все по-іншому, бо можна отримати щось більше, ніж перемогу в матчі. Щось, що збільшує прагнення виграти, й це не лише більші призові. Така природа людей.

Тому творці нового змагання від УЄФА у виграші, бо вже в першому розіграші мають чим козирнути перед скептиками.

Футбольні карлики рубаються між собою, творячи нереальні раніше історії успіху (гляньте на Грузію, не забувайте Ґібралтар!). Середняки залюбки освоюють простір за межами малоперспективних ігор проти грандів у відборах та ростуть (мені до вподоби приклад Фінляндії).

Та ж збірна України змогла виграти свою групу. Лише вдруге в історії.

Це як децентралізація. Хто швидше вловив переваги нових умов, той зараз попереду й милує око. А хто до реформи звинувачував усіх навколо, окрім себе, продовжує дивитись в телевізор й ненавидіти світ.

Але в УЄФА отримали від Ліги націй ще більше. В одній із груп ріст інтриги сягнув апогею. А смаку додає те, що в ній зійшлися й без того одні з найгучніших команд 2018 року: провальна літом Іспанія, несподіваний півфіналіст ЧС Англія та сенсаційний фіналіст мундіалю Хорватія.

Ці троє замутили такий блокбастер, що в голлівудських сценаристів почалась депресія.

Епізод 1. Дебютний матч групи. Історія починається з вольової перемоги Іспанії. В Лондоні піренейці ще до перерви обіграють Англію, а Луіс Енріке тріумфально починає кар’єру в збірній. Тоді як Ґарет Саутґейт, змінивши ігрову схему з 3-5-2 на 4-3-3, одразу ж зазнає невдачі.

Епізод 2. Через три дні “червона фурія” взагалі привселюдно знущається з фіналіста ЧС Хорватії. По три “сухих” голи в кожному з таймів - найбільша поразка “картатих” в історії. Після такого команду Златко Даліча майже виключають з претендентів на перемогу в групі - хорватська ЧС-казка закінчилась. Начебто.

Епізод 3. Англія та Хорватія в Рієці грають матч-привид, як його пізніше назвуть в британських ЗМІ. За порожніх трибун невдахи перших двох турів грають в до біса обережну нічию без голів. Такий результат ще більше переконує в домінації Іспанії, якій для дострокової перемоги в групі достатньо через кілька днів обіграти вдома Англію.

Епізод 4. Але в Севільї все не закінчується, а тільки розганяється. На “Беніто Вільямарін” Ґарет Саутґейт здобуває найвеличнішу перемогу на чолі Англії - виграє в іспанців 3:2, забивши три “сухих” голи ще до перерви. Схоже, “червона фурія” зарано повірила в успіх та виявила свої літні проблеми.

Епізод 5. Точно, в іспанців знову проблеми як на мундіалі. Бо виїзд в Хорватію вони програють 2:3. При чому, на останніх секундах гри. При чому, двічі відігруючись в другому таймі. На третій гол вже не було часу. Та й хорвати надто хороші - як влітку на чемпіонаті світу.

“Картаті” повертають себе в гру та інтригу в групу. Тобто, перед останнім туром усі троє мають шанс фінішувати першими.

Епізод 6. Покажуть сьогодні о 16:00 за Києвом.

Нарешті в цій групі все стане зрозуміло.