«Футбол 24» розбирається у тому, чим це є для команди Андрія Шевченка.
Євро-2020 не відбудеться вчасно. Це передбачали і розуміли всі свідомі нової загрози люди та організації. УЄФА не вірить у дива, тому це рішення логічне. З одного боку перенесення турніру віщує недоотримання прибутків, хаос у календарі, з іншого – футбол для глядачів, а тим зараз не до гри №1. Епідемія коронавірусу пронеслася усією Європою, з кожним днем міняючи будь-які ваші плани все швидше. Простий приклад. Ще тиждень тому президент УЄФА розповідав, що все під контролем і про відкладення Чемпіонату Європи мова не йде. Тепер уже неможливо реально прикинути, коли відновляться єврокубки та національні чемпіонати. Можна тільки сподіватися на краще, але готуватися до гіршого.
Усі нові терміни та прогнози на цей рік виглядають просто смішно. Ніхто не може гарантувати, що вірус раптово візьме і відступить від своєї жахливої ходи. Чи можливе у цьому випадку повернення футболу хоча б за закритими дверима? Валенсія прямим текстом натякає на невтішну відповідь. В іспанському клубі говорять, що 35% команди заразилися коронавірусом саме після поїздки в Мілан на матч 1/8 Ліги чемпіонів ще 19 лютого. Після такого та в умовах погіршеної ситуації на території Італії ще й Аталанта з Русланом Маліновським також сидить на тривожному карантині – вірус може проявлятися без симптомів. Повертаючись до справ збірної України, вистачає як позитивних, так і негативних моментів у перенесенні Євро-2020.
Переможці
Артем Бєсєдін зможе дочекатися завершення дискваліфікації за допінг і навіть набрати ігрові кондиції. Автор гола, який вивів Україну в перший кошик при жеребкуванні Євро-2020, став жертвою нещасного випадку. Є всі підстави сподіватися, що Бєсєдіну до того часу як мінімум не збільшать термін відсторонення від футболу.
Роман Яремчук отримав прикру травму, граючи за Гент. Тепер не потрібно гнатися за часом, ризикувати та гарячкувати. Можна спокійно набрати форму – все ж саме вихованець Динамо залишається нашим форвардом №1 після тріумфальних матчів проти Португалії та інших команд у відборі Євро-2020.
Тарас Степаненко також вибув з гри на немаленький термін. Хай йому буде майже 32 за рік, але зараз основний опорник збірної і Шахтаря травмований, а потім тільки набиратиме форму. З плином часу Степаненко не стає слабшим у центрі поля, а досвіду ще додасться.
Джокери з УПЛ. Молоді гравці Зорі, СК Дніпро-1 та Динамо, якщо не станеться масштабного лиха, наберуться досвіду за цей рік. Наразі Шевченко з його штабом не дуже звертає на них увагу. Михайліченко, Лєднєв, Попов, Супряга, Русин, та навіть ті ж легіонери з Ференцвароша Харатін і Зубков. Це тільки з тих, чиї імена зараз у публічному дискурсі. А за рік хтось іще може увірватися в потенційну обойму.
Андрій Лунін, який набирається досвіду в Ов'єдо, має повернутися в Реал вже цього літа, аби стати першим запасним за спиною Тібо Куртуа. Роль доволі статусна, хоча і з меншою практикою, ніж у Сегунді, але зі значно вищим рівнем тренувань і випробувань. Хтозна, як там почуватиметься на ту пору вже 37-річний Пятов. На Євро-2021 Луніну буде 22, і він цілком може повторити свою казкову історію з чемпіонського Мундіалю U-20, де став найкращим воротарем.
Ті, хто програв
Андрій Шевченко вже готувався провести не менш успішне Євро, ніж його кваліфікацію, щоб потім зробити впевнений та рішучий крок у клубний футбол найвищого рівня. Ба більше, у нашого наставника контракт до літа 2020 року. У схожій ситуації опинився головний тренер збірної Данії, який вже оголосив, що з ним ніхто не спілкувався щодо продовження, відтак до Чемпіонату Європи 2021 команду готуватиме хтось інший. Шевченко ж, безумовно, вже розписав плани підготовки та провів серйозну роботу на найближче майбутнє.
У нас мали б бути гідні спаринг-партнери, а в команди ще не вивітрився дух переможців. Що з цим усім буде за рік, не вгадаєш. Тим паче, що ситуація складна. Маліновський в епіцентрі епідемії, Зінченко також на карантині. Потрібно сподіватися на свідому та зрілу поведінку гравців, які виступають в УПЛ, але не завжди могли в коментарях оцінити рівень загрози чи назвати заходи з профілактики захворювання.
Жуніор Мораєс стане старшим ще на рік. Форвард, якого натуралізували і так за 30, ніби продовжує справно забивати на рівні УПЛ, залишаючись найкращим бомбардиром першості. Натомість в Європі все не так перспективно, хоча свій рівень екс-динамівець утримує. На Євро-2021 ж уже, можливо, буде більший резон взяти когось з української молоді, аніж 34-річного нападника, хай як би там він не виблискував поруч з етнічними земляками в атаці Шахтаря.
Андрій Пятов має ті самі проблеми, тільки він ще старший. Людина заслужена, питань немає. У тому, що Україна пропустила тільки 4 голи у відборі Євро-2020 (менше тільки Бельгія та Туреччина), його «вина» очевидна. УЄФА назвав Пятова найкращим голкіпером кваліфікації. З великою імовірністю ще на сезон Андрія вистачить, але час давати дорогу молодим відтягується, а з ним і новий розділ омолодження рядів збірної – процес нелегкий для більшості команд світу.
Марлос уже зараз викликає чималенькі питання. Подейкують, що він не повернеться до колишньої форми через хронічні проблеми зі здоров'ям. Чи виїде ще один натуралізований віковий гравець на своєму класі у 33 роки? Наразі ж він і в Шахтарі втрачає колишній позиції, а немає підстав сподіватися на покращення через 15 місяців. Заміна у вигляді Тете в донецького клубу практично готова...
Андрій Ярмоленко та Євген Коноплянка завжди йшли в парі. Великі надії, не менші розчарування в європейських чемпіонатах. Обидва демонстрували яскраві спалахи топовї гри, але стабільністю своїх тренерів не вразили. Зараз ситуація обох схожа. Це гравці ротації, а не основи, у Вест Хемі та Шахтарі – командах, які не будуть чекати і давати безкінечні шанси. На Євро-2020 їм буде майже по 32. За рік багато зірок суттєво здавали у своїй грі. Останні матчі Коно та Ярмоли не переконують, хоча у збірній вони залишаються вагомими претендентами на основу і свій внесок у кваліфікацію на Чемпіонат Європи зробили.