Золотий Шевченко у ціні 16-річних, Зідан дешевший за Зінченка – найсенсаційніший рік став знаковим для України і ТМ

Світовий футбол 20 Березня, 10:57
Поки коронавірус тимчасово захопив владу над світовим футболом, час поринути минуле. Суперзірки від Шевченка до Роналдінью вражають дешевизною та різноманіттям. Культовий проект Трансфермаркт пригадав рік свого народження.

Футбол змінився до невпізнання відтоді. А минуло ж тільки 16 років. То був той рідкісний період, коли вікно можливостей було прочинене на повну. Золотий м'яч зміг виграти українець Шевченко, вболівальники Мілана величали його найкращим форвардом в історії команди. Той віддячував безкінечним бомбардуванням воріт суперників, а грудень підсумував 2004 рік заголовками на зразок «Золото для міланського Царя». Збірна України, за свідченнями її тодішнього головного тренера, відвоювала ключову нічию у відборі ЧС-2006 на полі Данії, а потім вирвала перемогу в Казахстані, після чого Олег Блохін і його команда остаточно зрозуміли – таки зможемо!

Динамо, з Сабо на тренерській лаві та без особливих зірок, після чемпіонства та літньої відставки Михайличенка на рівних грало з Реалом (2:2 та 0:1), де виступали Фігу, Роналдо, Рауль, Зідан, Роберто Карлос, Оуен й інші галактікос. А ще Греція виграла Євро-2004, змушуючи вперше заплакати на весь світ Кріштіану Роналду. Бременський Вердер впевнено взяв золото чемпіонату Німеччини, Валенсія обійшла всіх в Іспанії. Дніпро після погрому Гамбурга лише мінімально поступився Марселю, за який виблискували Дрогба, Мідо, Фламіні та Бартез – французи в тому розіграші дійшли до фіналу Кубка УЄФА.

Латвія вийшла на Чемпіонат Європи. Лондонський Арсенал виграв АПЛ без жодної поразки. У фіналі Ліги чемпіонів зіграли Монако та Порту. Саме зі своїми сенсаційними «драконами» Жозе Моурінью виграв другий поспіль єврокубок, аби перейти в Челсі. Роналдінью був для планети чимсь на зразок Мессі чи Кріштіану, а не сидів у буцегарні з людьми сумнівної репутації. Мессі завершив свій перший сезон у дорослому футболі.

Трансфермаркт днями пригадав 2004-й з особливою ностальгією. Це був сезон, коли Реалу можна було придбати Девіда Бекхема в Манчестер Юнайтед за смішні 37,5 млн євро, а Барселоні – підписати Роналдінью з ПСЖ за 32,25. Сам проект, який оцінює вартість гравців і стежить за всіма переходами, тільки стартував. Жоден футболіст і близько не мав тризначної ринкової цінності. Хоча чи були всі ці легенди настільки гіршими за тих же Неймара, Дембеле та Погба? Відповідь очевидна. Найдорожче ТМ оцінив Роналдінью. Зараз більше за тодішнього рекордсмена коштують відразу 96 футболістів планети.

Таку саму вартість мають хлопці, яким важкий алкоголь ще рано продавати – 19-річний Альфонсо Девіс з Баварії та 20-річний Ферран Торрес з Валенсії. Усі інші гравці з тодішнього топ-25 найдорожчих за версією Transfermarkt нині не пробилися б навіть у першу сотню. У десятці прем'єрного рейтингу знайшлося місце для тріо Непереможених. Арсенал тоді навіть першим отримав спеціальну золоту нагороду від АПЛ, залишаючись єдиним володарем призу – навіть Ліверпуль Клоппа і Манчестер Сіті Гвардіоли не були здатні повторити цей подвиг.

Лише 1 футболіст з того списку найбільших цінників досі у грі. Вейн Руні саме перейшов з Евертона в МЮ, його вже величали найбільшим талантом Англії, а вартість 19-річного форварда була значно вищою, ніж його однолітка Роналду (18 мільйонів євро) та 17-річного Мессі (стартував з позначки у 3 млн). Андрія Шевченка оцінили в суму, за яку зараз купують 16-річних дітей. А Зінедін Зідан був дешевшим, ніж зараз Олександр Зінченко (вартість українця встановлено на рівні 30 мільйонів євро). Зате у рейтингу знайшлося місце для справжніх ікон футболу. Лише 4 захисники (Неста, Дзамбротта, Роберто Карлос, Карвалью) і безліч культових гравців атаки. Деякі з цього списку зараз завойовують світ вже в ролі тренерів, а одного немає серед живих – Рейєс трагічно загинув в автокатастрофі.

Топ-25 найдорожчих футболістів планети – історична перша версія від Трансфермаркт

25. Дженнаро Гаттузо (Мілан, 25 млн євро)

24. Раян Гіггз (Манчестер Юнайтед, 25 млн євро)

23. Зінедін Зідан (Реал Мадрид, 25 млн євро)

22. Кака (Мілан, 26 млн євро)

21. Самуель Ето'о (Барселона, 27 млн євро)

20. Емерсон (Ювентус, 28 млн євро)

19. Павел Недвед (Ювентус, 28 млн євро)

18. Джанлука Дзамбротта (Ювентус, 28 млн євро)

17. Адріано (Інтер, 30 млн євро)

16. Міхаель Баллак (Баварія, 30 млн євро)

15. Дідьє Дрогба (Марсель, 30 млн євро)

14. Рікарду Карвалью (Порту, 30 млн євро)

13. Роберто Карлос (Реал Мадрид, 30 млн євро)

12. Майкл Оуен (Реал Мадрид, 30 млн євро)

11. Алессандро Неста (Мілан, 33 млн євро)

10. Патрік Вієйра (Арсенал, 35 млн євро)

9. Франческо Тотті (Рома, 35 млн євро)

8. Андрій Шевченко (Мілан, 35 млн євро)

7. Хосе Антоніо Рейєс (Арсенал, 35 млн євро)

6. Вейн Руні (Евертон, 37 млн євро)

5. Рууд ван Ністелрой (Манчестер Юнайтед, 40 млн євро)

4. Девід Бекхем (Реал Мадрид, 40 млн євро)

3. Роналдо (Реал Мадрид, 45 млн євро)

2. Тьєрі Анрі (Арсенал Лондон, 45 млн євро)

1. Роналдінью (Барселона, 50 млн євро)