«Шпори» вже підписали вінгера/вінгбека «Інтера» Івана Перишича, хавбека «Брайтона» Іва Біссума та воротаря «Саутгемптона» Фрейзера Форстера. Але це лише початок. До середини липня, коли «Тоттенхем» вирушить на збір до Кореї, Антоніо Конте розраховує отримати одного або двох нових центрбеків, правого захисника, нападника та атакувального півзахисника.
Антоніо Конте відомий не лише вмінням виконувати максимальні завдання у найкоротші терміни, але й своєю безкомпромісністю. Конте готовий давати результат, але перед цим він ставить клубам жорсткі вимоги. Вважається, що італієць віддає перевагу роботі з готовими, віковими футболістами, і не гаяти часу на розвиток молодих гравців. У червні-липні «Тоттенхем» планує витратити на трансфери 150 млн фунтів, і це без урахування виторгу від продажів непотрібних тренеру «шпор» футболістів. Конте вдалося повернути «Тоттенхем» до Ліги чемпіонів і клуб північного Лондона має намір утвердитися у статусі постійного учасника ЛЧ.
З огляду на ці обставини, інтерес «шпор» до захисника «Динамо» та збірної України Іллі Забарного виглядає дивним, це зовсім не схоже на «трансфер Конте».
Але не все так однозначно. Конте хоче працювати швидше зі зрілими, а не віковими футболістами. Можна бути зрілим гравцем у 19, і незрілим у 30. Наприклад, центрбек Алессандро Бастоні (про нього пізніше) у свої 20 став у Конте в «Інтері» гравцем основи, а вікові Мауро Ікарді та Раджа Наінгголан були відправлені тренером «нерадзуррі» в інші клуби. Так, Забарному поки що лише 19, але він уже зіграв понад 20 матчів за збірну України та провів дві повноцінні кампанії у груповому раунді Ліги чемпіонів. Забарний має величезний потенціал, його ім'я знає кожен європейський скаут. Захисник «Динамо» знаходиться на олівці у низки клубів топ-5 ліг, а про інтерес до нього з боку «Тоттенхема» говорить Аласдер Гольд, він чи не головний авторитет щодо новин про «шпор». Це вже не просто чутки та агентські ігри.
Перейде Забарний до «Тоттенхема» чи ні, гадати марно. Але якщо захисник «Динамо» таки опиниться саме в цьому клубі АПЛ, для нього це буде великою удачею.
***
Після призначення Антоніо Конте в листопаді «Тоттенхем» за всіма статистичними показниками (перемоги, різниця м'ячів, очки) був третьою командою англійської Прем'єр-ліги, але через
попередні невдачі з Нуну Ешпіріту Санту
«шпорам» вдалося гарантувати собі місце в першій четвірці тільки в останньому турі. Що далі? Контракт з італійським фахівцем був підписаний лише на півтора роки і поки що розмов про його продовження немає. Конте неодноразово давав зрозуміти, що боротьба за топ-4 – для нього це не стимул. Він хоче більшого.Але треба розуміти, що за останні сезони, поки «Тоттенхем», «Арсенал», «Манчестер Юнайтед» та «Челсі» змінювали раз на рік-два тренерів та стратегію свого розвитку, «Ліверпуль» та «Манчестер Сіті» рухалися лише в одному напрямку – завдяки найкращим тренерам світу та чудовим скаутинговим департаментам, вони створили дві команди-машини, з якими просто неможливо боротися на дистанції.
Але для Конте це виклик. І він отримує повну підтримку керівника «Тоттенхема» Даніеля Леві.
Леві давно мріє затвердити «Тоттенхем» в еліті англійського футболу. Він побудував клубу найкращі, на його думку, тренувальну базу та стадіон в Англії, але великих спортивних досягнень у «шпор», як і раніше, немає. І справа не лише у 14 роках без трофеїв, а й у самому сприйнятті клубу, який, на думку недоброзичливців, намагається виглядати більшим, ніж він є насправді. Так було з призначенням Моуріньйо. Статусному клубу – статусний тренер, вважав Леві. Закінчилося все невдачею.
Але Конте – це не Моуріньйо. Вихвалятися минулими заслугами не в його стилі, якість своєї роботи він визначає поточними результатами своїх команд.
Конте ще жодного разу не затримувався в одному клубі більше трьох сезонів, і в «Тоттенхемі» розуміють, що від співпраці з італійцем потрібно досягти для себе максимуму. Це шанс.
«Думаю, що клубу потрібно скористатися цим моментом, витягти щось із цієї команди та тренера. Це в руках клубу. Ми виконали своє завдання (вихід у Лігу чемпіонів – прим.ред.) і тепер своєю роботою має зайнятися клуб. Думаю, вони зроблять все можливе для нас і для тренера, щоб ми тільки додавали та додавали», – сказав центрбек «Тоттенхема» Ерік Даєр після закінчення минулого сезону.
Клуб почав діяти швидко. Через два дні після останнього матчу чемпіонату «шпори» оголосили, що мажоритарний власник клубу – компанія ENIC Sports – інвестує в команду 150 млн фунтів. Це було неординарне рішення. Мільярдер Джо Льюїс, який володіє ENIC, тільки вдруге за останні 22 роки вкладає в клуб свої гроші. «Тоттенхем» завжди пишався тим, що він живе за власний рахунок. Але для великих цілей треба робити винятки.
Крім того, «Тоттенхем» готовий відійти від своєї трансферної стратегії. Раніше «шпори» переважно орієнтувалися на ринок молодих футболістів або континентальних зірок другої величини. Незабаром після свого призначення Конте вказав на помилковість цього підходу, помітивши, що клуб здійснив кілька «дивних» угод останніми роками. «АПЛ відрізняється від інших чемпіонатів. Якщо порівнювати її з іншими лігами, можна сказати, що це інший спорт. Коли купуєш нового футболіста, потрібно враховувати цей фактор. У майбутньому нам потрібно бути уважнішими при виборі футболістів. Якщо ми хочемо покращити якість команди, правильні трансфери матимуть фундаментальне значення».
Перший літній трансфер «шпор» став визначним. 33-річний Іван Перишич має відмінні фізичні дані, а також харизму, досвід і переможний менталітет.
Але показово, що дублером Перишича на лівому фланзі буде не іспанець Серхіо Регілон, а екс-гравець «Фулгема» Раян Сессеньйон, який виграв у вихованця «Реала» конкуренцію за місце в основі. Ще однією ознакою безмежної довіри Конте є готовність «Тоттенхема», навіть ціною фінансових втрат, розлучитися з такими футболістами як Ло Чельсо, Емерсон, Регілон, Брайан Хіль, Родон, Ндомбеле. Всі вони були куплені зовсім недавно, Емерсон тільки минулого сезону, Ндомбеле три роки тому. Конте отримав шанс перекроїти команду під себе, хоча нагадаємо – його контракт діє лише рік.
Звичайно, «Тоттенхем» навряд чи влаштовував би таку перебудову, якби у нього не було Фабіо Паратічі. Екс-директор «Ювентуса» має великі зв'язки у футбольному світі і його принцип роботи полягає в одночасному опрацюванні кількох варіантів на одну позицію.
Наприклад, центральні захисники. «Тоттенхем» має намір продати Джо Родона, готовий вислухати пропозиції щодо Девінсона Санчеса, перспективи клубного вихованця Джафета Танґанґи поки неясні. Залишаються Ромеро, Даєр і Девіс. Цього замало. Насамперед «шпорам» потрібен лівоногий центрбек для конкуренції Девісу. Називаються такі імена як Алессандро Бастоні, Йошко Гвардіол та Пау Торрес. Але й потрібний дублер Даєру, якщо йде Родон. Саме в цьому контексті виринає ім'я Забарного.
У другій половині минулого сезону можна було помітити впродовж складних матчів, як Конте без особливого ентузіазму дивився на свою лаву запасних. Він хоче побудувати команду в такому вигляді, щоб розрив між основою та дублем не був настільки різким. І цього вимагають обставини – щільність календаря через осінньо-зимовий Чемпіонат світу, повернення до Ліги чемпіонів, правило п'яти замін в АПЛ. Паратичі багато і важко працює, щоб задовольнити запити Конте. Чергові трансферні помилки можуть дорого коштувати «Тоттенхему». І звучання імені Забарного у цьому контексті – важлива кадрова перебудова, акцент на тут і зараз – це ознака того, як високо котирується захисник «Динамо». Це не може не радувати.