Надворі 1990 рік. Позаду чемпіонат світу 1986-го, а попереду – новий Мундіаль. Серед дітей – галас і радість, адже у продажу нова партія жуйок Final.
Компанія
Ulker
випускала жувальні гумки, вкладки яких містили фотографії відомих футболістів та збірних того часу. Спершу до ЧС-1986, а пізніше – до ЧС-1990. Одним із колекціонерів цих скарбів був Роман Задорожний«Одним із базарів, де можна було купити жуйки, був стадіон «Дружба» (нині «Україна»), який працював лише у суботу та неділю, – розповідає пан Роман. – У ці дні я приходив туди, купував жуйки, десь 1-3 штуки. Вони коштували близько 1 рубля. Одразу ж дорогою додому відкривав їх і тішився не так жувальній гумці, як вкладці, яка була всередині.
Збирав фантики в альбом для марок. Повторень було багато, тому я разом із хлопцями приносив наші вкладки до школи, йшли до підвіконня і влаштовували «турнір». Спершу «камінь-ножиці-папір», далі вдаряєш по фантику і, якщо вдалось перевернути, – він твій. Іноді міняли кілька вкладок на одну, якої не мав. Гралися не лише у школі, а й у дворах та під’їздах будинків”.
Нагадаємо, що у 1990-му тріумфатором італійського Мундіалю стала збірна ФРН, яка у фіналі здолала Аргентину завдяки реалізованому наприкінці матчу пенальті. Найкращим гравцем та бомбардиром цього чемпіонату став італієць Сальваторе Скіллачі, який забив 6 м’ячів, а найкращим молодим гравцем визнали півзахисника збірної Югославії Роберта Просінечкі.
Цікаво, що до одинадцятки футболістів радянської збірної, які зображені на фото, входили 9 українців. Серед них, наприклад, Ігор Бєланов, володар «Золотого м’яча-1986». Згодом деякі з них стали відомими тренерами. Олексій Михайличенко та Анатолій Дем’яненко тренували київське Динамо, а Олег Кузнєцов останнім часом очолював збірну України U-17.