Кожен арбітр ФІФА/УЄФА перебуває у певній категорії. Основних категорій існує чотири – еліт-категорія, перша категорія, друга категорія, третя категорія.
Також існують проміжні рівні на кшталт «еліт девелопнет». На міжнародні матчі дорослих чоловічих команд призначення отримують в основному представники трьох перших категорій.
Категорія еліт. Звідси обираються судді на фінальні частини чемпіонату Світу та Європи, також на топові матчі міжнародних клубних турнірів. Зокрема, представники еліт-категорії судять матчі пізніх стадій плей-офф Ліги чемпіонів.
Перша категорія. Можуть судити матчі групових раундів Ліги чемпіонів, Ліги Європи та Ліги конференцій, також – ранніх стадій плей-офф Ліги Європи й Ліги конференцій та інших міжнародних клубних турнірів. А також призначаються на кваліфікаційні матчі збірних та Лігу націй.
Друга категорія. У рідкісних випадках можуть отримувати призначення на ранні стадії плей-офф Ліги Європи та Ліги конференцій; можуть працювати на не статусних матчах групових раундів цих, а також інших міжнародних клубних турнірів; отримують призначення на не топові кваліфікаційні матчі збірних.
Україна в категорії еліт не представлена. Найвищим досягненням українських суддів за часів роботи в УАФ Колліни/Лучі була перша категорія. До останнього часу, зокрема, до неї входили Сергій Бойко та Євген Арановський.
Однак у січні 2023-го року УЄФА оновив категорії суддів. З першої категорії зникли імена - прізвища Сергія Бойка та Євгена Арановського.
Українські судді представлені лише в другій категорії. Це:
Микола Балакін;
Олексій Деревінський;
Віктор Копієвський;
Катерина Монзуль;
Віталій Романов;
Денис Шурман.
При цьому, жодного призначення на міжнародні європейські матчі дорослих чоловічих команд у другій частині сезону 2022/23 жоден з них не отримав. Єдиним українським арбітром, який у першій половині 2023-го року був допущений до ігор на міжнародній арені, є Олексій Деревінський. У двох березневих матчах еліт-раунду відбору до Євро-2023 серед 19-тирічних він працював арбітром в полі, а на одному – четвертим арбітром. Також на цьому рівні (у тих самих матчах, що й Деревінський) був залучений асистент Олександр Беркут.
Ситуація з арбітрами Бойком та Арановським є загадковою. Восени 2022-го року вони працювали на матчах групового раунду Ліги Європи та Ліги конференцій.
Євген Арановський восени 2022-го судив:
«Кельн» (Німеччина) 4:2 «Словацко» (Чехія) – груповий раунд Ліги конференцій;
ХІК (Фінляндія) 1:1 «Лудогорець» (Болгарія) – груповий раунд Ліги Європи;
«Цюріх» (Швейцарія) 2:1 «Буде-Глімт» (Норвегія) – груповий раунд Ліги Європи.
Сергій Бойко восени 2022-го судив:
«Уніон» (Німеччина) 0:1 «Юніон Сент-Жилуаз» (Бельгія) – груповий раунд Ліги Європи;
«Слован» (Словаччина) 3:3 «Базель» (Швейцарія) – груповий раунд Ліги конференцій;
«Олімпіакос» (Греція) 0:2 «Нант» (Франція) – груповий раунд Ліги Європи.
Також працював на одному осінньому матчі Ліги націй (між збірними Фарерських островів та Туреччини).
Як вдалося дізнатись з відкритих джерел, ФІФА/УЄФА повідомляли Бойка про те, що матч між «Оліміпакосом» та «Нантом» буде для нього останнім на міжнародній арені. При цьому, Бойко не судить ігор УПЛ з грудня 2021-го року.
Арановський продовжує судити УПЛ навіть у 2023-му році.
Попри те, що обидва арбітри вилетіли з першої категорії, їх немає навіть у другій категорії.
Повний список арбітрів УЄФА еліт, першої та другої категорій – ТУТ >>>
Водночас, і Бойко, і Арановський залишаються арбітрами ФІФА. Про це йдеться на офіційному сайті організації.
Відомо, що Сергія Бойка немає не тільки в Україні, а й у Європі. 18-го березня він судив матч другої американської ліги (!) (USL Сhampionship) між командами «Мемфіс 90» – «Піттсбург Ріверхаундс».
В Комітеті арбітрів УАФ Сергій Бойко, попри свою фізичну відсутність в Україні, залишається арбітром УПЛ.