Поєдинок «Ворскли» та «Діли» прикметний не лише вильотом нашої команди, а й тим фактом, що за суперника забив Микола Ковталюк. Уродженець Самбора починав у львівських «Карпатах», представляв інтереси «Іллічівця», київського «Арсеналу» та «Колосу», а у 2017-му вирушив до Грузії, де загалом справив гарне враження.
Ми ж надихнулися перипетіями матчу та вирішили дізнатися, хто ще з українців за іронією долі псував нам нерви у єврокубках. Список не дуже великий, але цікавий.
Олег Протасов та Геннадій Литовченко - проти «Чорноморця» в КВК 1992/93
У листопаді 1992-го «Олімпіакос», очолюваний Олегом Блохіним, навідався до Одеси. «Чорноморець» здорово стартував у Кубку володарів кубків, у попередньому турі знищив ліхтенштейнський «Вадуц» (12:1) та зовсім не злякався випробування у вигляді греків. Ба більше, в Піреї сталася перемога Віктора Прокопенка - «моряки» вийшли вперед на 4 хвилині завдяки старанням Юрія Сака, перебудувалися та стримали оппонента.
А от в Одесі «Чорноморець» посипався. Якщо результативний удар, записаний на Георгіоса Ваїциса, ще можна назвати випадковим (мʼяч струсонув поперечину, дезорієнтував оборону та залетів після добивання), то от Геннадій Литовченко приклався на славу - його дальня гармата виявилася Олегу Суслову не під силу.
Під кінець другого тайму своє слово сказав Олег Протасов - відгукнувся на пас партнера та без проблем проштовхнув круглого у сітку. Взагалі таку легкість «Олімпіакоса» можна пояснити класом, однак у Одесі ще довго ходили розмови про «договірняк». Так, це були голодні 90-ті.
Андрій Воронін - проти «Динамо» в ЛЧ 2004/05
Андрій Воронін з двох ніг увірвався до леверкузенського «Баєра» - впродовж кампанії 2004/05 порадував 17 голами та 5 асистами. Наголосимо, що 2+2 припали на Лігу чемпіонів, причому всі - у боротьбі з «Динамо» (додамо, що це єдині мʼячі українця на груповій стадії турніру, більше він нікому не забивав).
Квартет В, де також розташувалися мадридський «Реал» та Рома», виглядала досить рівно. Зважаючи на те, що три команди до останнього сперечалися за плей-офф (італійці швидко відкололися), вклад Вороніна складно переоцінити.
У Києві «фармацевти» програли 2:4, проте до середини другого тайму закономірно вели 2:1 - Андрій опинився у правильному місці та скористався помилкою Олександра Шовковського, що невдало відбив сферу перед собою. Невдовзі ж НСК «Олімпійський» нервово загудів - форвард розвернувся та віддав пас на Єнса Новотного, який зі свого боку поклав СаШо на лопатки та поцілив у порожні ворота. Й добре, що Діоґо Рінкон та Флорін Чернат не дозволили киянам розклеїтися - зрештою, ми побачили гарний камбек.
Прикро, що у Німеччині «біло-сині» не продемонстрували характер. Йожефу Сабо вистачило б нічиєї для подолання барʼєру, але «Баєр» без упину атакував, йшов на тактичні грубощі та справедливо протиснувся далі. Після перерви розпочалось побиття - захист «динамівців» тріснув по швах, й Жуан дос Сантос з подачі Вороніна розпечатав володіння Шовковського.
Наша сторона вимушено розкрилася, спробувала відквитати гандикап, однак тут вигулькнув сам Андрій, чим фактично унеможливив усі подальші потуги. Коли ж Марко Бабич встановив 3:0, ДК перебував у глибокому нокауті.
Роман Яремчук - проти «Динамо» в ЛЧ 2021/22
Роман Яремчук не виправдав сподівань у «Бенфіці» - 9 голів та 7 передач, зафіксовані у 47 матчах, не вразили португальську публіку. Але якщо говорити про важливі та приємні моменти для нападника, то це, безумовно протистояння з рідним йому «Динамо».
Яремчук не дуже добре попрощався з киянами, на що неодноразово натякав. Гравець обʼєктивно не переконав Серія Реброва у профпридатності, був проданий до «Гента» (де окрім «біло-синіх» ще й перетнувся з «Олександрією»), тож зрадів, коли отримав нову можливість, щоб самоствердитися проти колишнього клубу.
Станом на шостий тур ЛЧ підопічні Мірчі Луческу ні на що не претендували, «орли» ж цілком позирали у бік плей-офф. Ситуація залежала не лише від зустрічі на «Да Луж» - «Барселона» випереджала португальців на 2 пункти, але паралельно мала пройти перевірку «Баварією».
У підсумку все склалося якнайкраще - на 16 хвилині Роман відреагував на передачу Жоау Маріу, чим заклав фундамент майбутньої перемоги 2:0, мюнхенці ж зробили справу зі свого боку - «блаугранас» пропустили тричі, внаслідок чого вперше за 21 рік не потрапили до весняної частини ЛЧ.
***
Також слід пригадати Олександра Зінченка та Руслана Маліновського проти донецького «Шахтаря» - хлопцям не пощастило забити, але вони оформили асисти.
Колишній представник «Манчестер Сіті» частенько перетинався із «гірниками» в ЛЧ та запамʼятався під час розгрому 6:0 - того самого, де Рахім Стерлінг картинно упав, а Віктор Кашшаї призначив скандальний пенальті. Власне, Сашко допоміг Рахіму засмутити Андрія Пятова, щоправда, левову частку успіху зробив саме англієць - відчепився від Майкона та Тараса Степаненка, протягнув мʼяч й у стилі Франка Рібері розібрався з воротарем.
Що стосується Маліновського, то його передача виявилася набагато ціннішою. У заключному турі групового етапу 2019/20 «Шахтар» сподівався втриматися на другій сходинці завдяки 6 накопиченим баллам та не пропустити вперед «Аталанту», яка мала в активі на 2 очка менше.
На жаль, у Харкові трапився найгірший сценарій - Тімоті Кастань відкрив рахунок, чим змусив «помаранчево-чорних» відчутно нервувати, після чого на 80 хвилині за справу взявся Руслан. Житомирянин придумав неординарне виконання штрафного стандарту: чи то удар, чи то навіс полетів у бік карного майданчика - Марко Пашалічу залишилося просто підставити ногу.
Для донеччан 0:2 на табло означали кінець з подальшим пониженням до Ліги Європи - не дивно, що під завісу зустрічі Робін Гозенс поставив жирну крапку у вигляді 3:0.