Нічия зі збірною Англії у матчі п’ятого туру кваліфікації Євро-2024 стала для Сергія Реброва четвертим матчем біля керма збірної України. Показники тренера – дві перемоги та дві нічиїх. З цими показниками фахівець повторив результати у стартових для себе поєдинках на чолі збірної Андрія Шевченка. Краще з синьо-жовтими стартували лише Маркевич та Фоменко. Перший, щоправда, із суттєвим застереженням. Згадуємо, як проводили перші поєдинки біля керма збірної її наставники.
Маркевич і Фоменко – поза конкуренцією
З усіх тренерів, які зіграли зі збірною більше чотирьох та більше матчів, без поразок у стартових чотирьох поєдинках обійшлися п’ять фахівців – Маркевич, Фоменко, Шевченко, Ребров та Петраков. Із цієї п’ятірки лише в одного наставника – Андрія Шевченка – всі матчі були офіційними.
Два спеціалісти – Маркевич та Фоменко – виграли три з чотирьох поєдинків. Два – Ребров та Шевченко – перемогли у двох своїх стартових матчах із чотирьох. Олександр Петраков у чотирьох перших для себе матчах біля керма збірної виграв лише раз. Зазначимо, що з 12-ти наставників, які потрапили до нашого списку, лише двоє – вже згаданий Петраков та Калитвинцев – не змогли у перших чотирьох матчах виграти більше двох поєдинків.
Зазначимо ще один важливий момент: для Йожефа Сабо ми вважали його другий прихід до збірної, без урахування двох матчів, які він провів як “в.о.” головного тренера у 1994-му році.
ПОКАЗНИКИ НАСТАВНИКІВ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ У ПЕРШИХ ЧОТИРЬОХ МАТЧАХ
Тренер
Перемоги (суперники)
Нічиї (суперники)
Поразки (суперники)
Мирон Маркевич
3 (Литва, Румунія, Норвегія)
1 (Нідерланди)
–
Михайло Фоменко
3 (Норвегія, Польща, Молдова)
1 (Камерун)
–
Андрій Шевченко
2 (Фінляндія, Косово)
2 (Ісландія, Туреччина)
–
Сергій Ребров
2 (Північна Македонія, Мальта)
2 (Німеччина, Англія)
–
Олексій Михайличенко
2 (Сербія, Швеція)
1 (Кіпр)
1 (Нідерланди)
Олег Базилевич
2 (Литва, США)
1 (Ізраїль)
1 (Хорватія)
Йожеф Сабо
2 (Литва, Північна Ірландія)
1 (Молдова)
1 (Туреччина)
Олександр Петраков
1 (Фінляндія)
3 (Казахстан, Франція, Чехія)
–
Валерій Лобановський
2 (Болгарія, Вірменія)
–
2 (Англія, Польща)
Леонід Буряк
2 (Грузія, Югославія)
–
2 (Японія, Румунія)
Анатолій Коньков
2 (Естонія, Хорватія)
–
2 (Хорватія, Італія)
Юрій Калитвинцев
1 (Чилі)
2 (Канада, Польща)
1 (Бразилія)
Стовідсотковий показник Михайла Івановича
Якщо ж говорити про офіційні матчі, то Ребров за стартовими результатами – дві перемоги та нічия – ділить друге-третє місця з Олексієм Михайличенком, який у кваліфікації до ЧС-2010 також набрав сім очок у трьох перших поєдинках. Тоді, нагадаємо, синьо-жовті обіграли Білорусь та Казахстан, а також розписали світову з Хорватією.
Лідером у трьох стартових турах залишається і залишиться Михайло Фоменко. За його керівництвом збірна у відборі ЧС-2014 виграла три перші для тренера офіційні матчі – у Польщі, Молдови та Чорногорії. По дві перемоги у трьох стартових офіційних матчах, окрім цих трьох фахівців, були також у Валерія Лобановського та Йожефа Сабо. Без поразок у трьох стартових офіційних матчах обійшлися сім спеціалістів.
ПОКАЗНИКИ НАСТАВНИКІВ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ У ПЕРШИХ ТРЬОХ ОФІЦІЙНИХ МАТЧАХ
Тренер
Перемоги (суперники)
Нічиї (суперники)
Поразки (суперники)
Михайло Фоменко
3 (Польща, Молдова, Чорногорія)
–
–
Сергій Ребров
2 (Північна Македонія, Мальта)
1 (Англія)
–
Олексій Михайличенко
2 (беілорусь, Казахстан)
1 (Хорватія)
–
Валерій Лобановський
2 (Вірменія, Норвегія)
–
1 (Польща)
Йожеф Сабо
2 (Північна Ірландія, Португалія)
–
1 (Португалія)
Леонід Буряк
1 (Греція)
2 (Вірменія, Північна Ірландія)
–
Олег Блохін
1 (Казахстан)
2 (Данія, Греція)
–
Андрій Шевченко
1 (Косово)
2 (Ісландія, Туреччина)
–
Олександр Петраков
1 (Фінляндія)
2 (Казахстан, Франція)
–
Анатолій Коньков
1 (Естонія)
2 (Хорватія, Італія)
Ребров уже в «елітарному клубі»
Ребров став четвертим українським тренером, якому вдалося забрати очки у збірної Англії. До цього не програти родоначальникам футболу вдавалося лише Михайличенку, Блохіну та Фоменку. При цьому перемагав Трьох Львів лише перший.
Збірній Англії біля керма національної команди України в офіційних матчах поступалися Михайличенко, Блохін, Шевченко та Ротань. У товариських – той самий Блохін та Лобановський.
При цьому варто відзначити, що Ребров як тренер збірної зіграв унічию і зі збірною Німеччини. А значить не зазнав поразки у двох стартових матчах із топ-збірними Європи.