Чи коштує Костя такі гроші? Зараз, мабуть ні. Але перспектива коштувати ще більшу у нього точно є. Виходить так, що це актив, у який можна вкласти, а потім все повернеться із відсотками. 15 млн євро — це гроші, які доступні кожній команді з АПЛ. Якщо тренер побачить перспективу в українському захиснику, то проблем із трансфером не буде.
Лівий захисник киян вдало провів другу частину. Був основним гравцем збірної України на молодіжному Євро. Команда Руслана Ротаня дійшла до півфіналу. Певні передумови є.
У 2023 році ще відбулася певна подія навколо Вівчаренка, яка залишилася зовсім не поміченою. Костя змінив агента. Раніше він працював із компанією ProStar Вадима Шаблія. Зараз його інтереси представляє закордонна компанія CSM SPORT & ENTERTAINMENT. Менеджери цієї контори представляють Францію, Португалію та Англію. Компанія має 20 гравців. Вівчаренко — найдорожчий серед них. Трансфермаркт оцінює його у 2 млн євро.
Коли агент міняє агента, або коли починає співпрацю із закордонним представником? Якщо його все влаштовує в нинішньому клубі, то новий агент не потрібен. Особливо, із-за кордону.
Не так давно була історія, коли Віктор Циганков почав працювати із братом Пепа Гвардіоли Пере. Хоча до цього завжди його інтереси представляв виключно його батько Віталій. На початку 2022 року сторони почали співпрацю (підписали угоду під час матчу Шотландія — Україна 7 червня), а на початку 2023 року Вітя перейшов у «Жирону». Закордонний агент потрібен у тих випадках, коли гравець хоче змінити клуб чи поїхати грати у Європу.
Не великий секрет, що Вадим Шаблій має майже монополію на українському футбольному ринку. Більшість гравців з УПЛ працюють із ним. Навіть деякі клуби формує виключно Шаблій. Якщо брати нинішній склад «Динамо», то не із Шаблієм працює не так багато людей — Назар Волошин, Владислав Супряга, Антон Царенко, плюс іноземці — Самба Діалло, Беніто та Решат Рамадані. Плюс вищезгаданий Вівчаренко. Із всіх перерахованих до першої команди реальне відношення має не так багато людей.
Особливість Шаблія в тому, що він ніколи не йде проти власників клубу. Якщо є якісь просторіччя між гравцем та клубом, то Вадим завжди займає сторону клубу, бо він пов’язаний із власником. Які відповідно довіряють агенту, що він не буде за спиною продавати кудись футболіста. Якби у Циганкова був агент Шаблій, то з великою долею ймовірності Циганков підписав би новий контракт із «Динамо».
Іноземці агенти будуть викручувати руки, ставити якісь умови. Тому у наших клубах їх просто не має (виключення Вівчаренко). Клубам набагато простіше та спокійніше працювати із Шаблієм. Сторони один одного знають та повністю довіряють.
Після зміни агент справи у Вівчаренка на футбольному полі пішли не кращим чином. Його не викликали, ні до національної команди, ні до молодіжної. У «молодіжки» один матч офіційний у вересні проти Північної Ірландії. У Кості був перебір жовтих карток на молодіжному Євро. Можливо, причина у тому, що він пропускає наступний офіційний матч. Але ж була товариська гра проти Німеччини. Новий тренерський штаб, з яким потрібно знайомитися. Я так бачу, що Унаї Мельгоса більше розраховує на цій позиції на гравця «Полісся» Артема Смолякова.
На клубному рівні Вівчаренко із 7 матчів (3 у чемпіонаті та чотири у кваліфікації ЛК) грав тільки в УПЛ 2 гри. Та загалом провів на полі 98 хвилин. Дуже мало. Контракт футболіста із «Динамо» чинний до кінця календарного 2025 року. Два повноцінних сезони та ще половина. Нову угоду Костя підписав рік тому.
Трансфермаркт дає Кості болгарський паспорт. Вони дуже рідко помиляються, коли показують друге громадянство. Більшість футболістів із Закарпаття мають угорський паспорт. Ігор Пластун тривалий час виступає у Болгарії, тому теж значить не тільки українцем, але і болгарином. Є різні форми набуття громадянства країни — походження, проживання, придбання житла. Не обов’язково покидати Україну, щоб мати ще одне громадянство. Якщо дійсно у Кості є паспорт Болгарії, то це в першу чергу спрощує його можливість виїзду за кордон. Ніяких проблем із цим не буде.
З вищенаписаного у мене напрошується два висновки:
Агенти гравця ведуть роботу по трансферу футболіста. Працює агентське лобі, яке пропонує футболіста в різні клуби. CSM SPORT & ENTERTAINMENT — не найбільша контора. Для них потенційний трансфер Вівчаренка реальна можливість добре заробити. Така ситуація може не подобатися «Динамо». Історія із Циганковим чогось навчила. Агент не з власної орбіти — може породити проблеми.
Вівчаренко ще не набрав форму. Після минулого сезону був молодіжний Євро. Відпочинку та підготовки до нового сезону не було. Майже всі гравці із «молодіжки» зараз перебувають не в кращих кондиціях. Потрібно просто перевести дух та набрати форму.
Сергій ТИЩЕНКО