Як футбольний клуб хотів вбити президента УЄФА

Світовий футбол 2 години тому
Усі ми пам'ятаємо ультрас 90-х років. Цих затятих фанатів не стримувало нічого.

У 1990 році в Югославії сербський кримінальний авторитет Желько Ражнатович на прізвисько «Аркан» був одним із лідерів ультрас славнозвісної Црвєни Звєзди. Тоді країна була на межі розпаду, а його клуб грав матч проти затятого суперника загребського Динамо. Потім цей поєдинок назвуть одним із поштовхів до початку війни.

У цій зустрічі ультрас зійшли з розуму. Серби почали нападати на хорватів, ламати трибуни та кидати шматки у фанатів суперника, а потім ще й били їх. А ось поліція не сильно поспішала розбороняти цю бійку, адже здебільшого серед стражів були серби. Усі ці дії стали для Аркана можливістю придумати щось своє.

фото: Google

Тоді через рік Ражнатович створив сербську добровольчу гвардію «Тигри Аркана», які почали займатися етнічними чистками.Та й до війни Желько не надто дружив із законом. Він грабував банки у Європі, був у списку десяти найбільш небезпечних злочинців, яких розшукував Інтерпол. Проте в Сербії у нього все було чудово. Він мав достатньо коштів, щоб придбати невеличкий (спершу) футбольний клуб – такий собі скромний Обилич.

фото: Вікіпедія

Ражнатович пройшов тренерські курси й став дуже незвичним президентом клубу. Чому ж нестандартним? Його помічники легко могли собі дозволити подзвонити до гравців команди-суперника перед матчем і сказати:

«Якщо ти заб'єш, яке коліно тобі прострілити?».

фото: Google

Такий цікавий підхід допоміг Обиличу перемогти у чемпіонаті Югославії й вийти у Лігу чемпіонів. Проте після цього розгорівся потужний скандал. Хіба ж може президент УЄФА (тоді Йохансен) дозволити, щоб команда злочинця, якого розшукує Інтерпол, грала в найпрестижнішому турнірі Європи?

Тоді Ражнатович переписав клуб на дружину, але в УЄФА не повірили в цю обманку й все одно хотіли виключити команду з розіграшу.

дружина Ражнатовича: фото Google

Проте Аркану це зовсім не сподобалося. Він оскаженів і відправив своїх бойовиків вбити президента УЄФА Йохансена. Проте замах не вдався, а Обилич у другому раунді програв Баварії та вилетів із турніру.

фото: Google

Всі залишилися живі. Окрім Ражнатовича. У 2000-му році в готелі до нього підійшов незнайомий чоловік і... застрелив.

За час свого існування, крім чемпіонства Югославії 1997/98 роках, Обилич у наступному році став віцечемпіоном, а ще наступні два сезони фінішував бронзовим призером. Також клуб двічі був фіналістом Кубка Югославії (1994/94 та 1998/98).

Остання сучасна згадка про команду датується сезоном 2012/13, коли Обилич грав у сьомій лізі Сербії. На цей момент клуб не бере участі в жодному турнірі.