Київський центр, балканський трикутник та житомирські фланги. Символічна збірна 17-го туру УПЛ

Футбол України 17 Грудня, 15:38
Визначаємо найкращих перед новорічною паузою.

Українські клуби успішно відіграли свої останні матчі у 2024-му році. З чим ми їх і вітаємо! Щоправда, піти у відпустку з хорошим настроєм вдалось далеко не всім. А тепер детальніше.

Життєво необхідні перемоги у боротьбі за виживання здобули два київські колективи та наші аутсайдери: «Лівий Берег» та «Оболонь». Також своє положення у турнірній таблиці закріпив ще один представник Київської області: ковалівський «Колос». В свою чергу, криворізький «Кривбас» скоротив відставання від трійки найкращих, а луганська «Зоря» піднялась у верхню частину таблиці.

Всім ж іншим пощастило значно менше. Зокрема, знову очки втратила «Олександрія», а в центральному поєдинку минулого вікенду житомирське «Полісся» розбило донецького «Шахтар».

Ну і київське «Динамо», на правах господаря та лідера першості ознаменувало завершення цього туру мінімальною перемогою над рівненським «Вересом». Таким чином, динамівці під керівництвом Олександра Шовковського закрили першу половину сезону на першій позицїі.

Виходячи із результатів та індивідуальних показників, до символічної збірної 17-го туру УПЛ сезону 2024/25 увійшли наступні футболісти:

Воротар: Дмитро Різник («Шахтар»)

Якщо до кого не може бути претензій у складі чинного чемпіона за програну гру з «Поліссям», так це точно до їх голкіпера. Дмитро виглядав впевнено та надійно. А епізодами і взагалі демонстрував справді монструозну реакцію на лінії, при цьому у далеко не простих ситуація - після різних рикошетів та відскоків. Саме Різник декілька разів у першому таймі рятував Пушича та його оборонців після відвертих пожеж у карній зоні.

Правий захисник: Тейлор («Полісся»)

Капітан «вовків» не відіграв переможну зустріч з «гірниками» до кінця. Проте, з відходом досвідченого бразильця з поля житомиряни відчутно втратили у монолітності у захисті. Через це підопічні Маріно Пушича частіше почали знаходити вільні зони. Зокрема, дуже кидалась в очі різниця у швидкостях футболістів «Полісся» на фоні того ж Кевіна. Коли його співвітчизник був на полі, подібні рейди реалізовувати не вдавалось.

Центральний захисник: Валерій Бондаренко («Колос»)

Однозначно, якісний виступ ми побачили від 30-річного центрбека у протистоянні з «Інгульцем». Бондаренко весь поєдинок провів на високому рівні та відіграв на досвіді. У підсумку, Валерій грамотно перекривав свої зони перманентної відповідальності та толком нічого не дав у своїй зоні створити атакувальній лінії команди Василя Кобіна.

Центральний захисник: Денис Попов («Динамо»)

Як це часто буває у випадку Дениса - запам'ятався він насамперед своїми атакувальним діями, в хорошому сенсі. У грі з рівненським «Вересом» захисник столичного колективу частенько опинявся в епіцентрі подій та підключався до стандартів команди СаШо. До того ж, і свої безпосередні обов'язки Попов також виконав солідно. Приславутий «нуль» у графі пропущених та важлива перемога, що ще потрібно?

Лівий захисник: Богдан Михайліченко («Полісся»)

Герой матчу з «Шахтарем». Богдан був заведеним увесь поєдинок. Навіть через екран відчувалась його зарядженість на гру. Навіть коли у його партнерів не клеїлась гра в позиційних атаках, Михайлінченко проявляв лідерські якості та вів за собою. Фланговий захисник житомирян не виключався до самого фінального свистка - за що і був винагороджений тріумфальним забитим м'ячем. А ось оборонці «гірників» в цей час вже спали, хех...

Опорний півзахисник: Мухаррем Яшарі (ЛНЗ)

Косовський хавбек дуже емоційно сприйняв жахливий стик за участі Каплієнка... Втім, Мухаррем, як справжній боєць, проявив витримку та зберіг холоднокровність. Після цього злощасного епізоду Яшарі ледь не найбільше з усіх гравців ЛНЗ зробив для того, щоб зрівняти рахунок з «Олександрією» Руслана Ротаня. Врешті-решт, саме точний удар 26-річного легіонера приніс черкаській команді таку важливу нічию з одним із лідерів української першості.

Центральний півзахисник: Петар Мічін («Зоря»)

Це вже не перше потрапляння серба у наші подібні символічні збірні. Поєдинок проти одеського «Чорноморця» не став виключенням у цьому контексті. Петар знову був найпомітнішим у складі команди Младена Бартуловича. Спочатку Мічін сам вразив ворота «моряків», а у компенсований час ще віддав асист на переможний гол Башичу. Цей м'яч став вже 5-м для сербського легіонера у цій кампанії УПЛ, та 4-м в останніх 5-ти матчах. Сильно, нічого не скажеш - досвід виступів в Італії дає про себе знати.

Бонусом у цій категорії йде якраз одноклубник та партнер Петара по центру поля «Зорі» - Яков Башич. Хорват зберігав концентрацію до самого кінця та не побоявся взяти на себе ініціативу. У підсумку, переможний красень-гол, верхня частина турнірної таблиці та відмінний святковий настрій для Бартуловича і компанії.

Центральний півзахисник: Хрвоє Іліч («Кривбас»)

Ще один представник Балканського півострова у нашій символічній «солянці». Іліч знову продемонстрував весь свій креатив та зумів його конвертувати у дві результативні дії, які і принесли криворізькій команді впевнену домашню перемогу над львівськими «Карпатами» - 2:0. У першому таймі поєдинку з «левами» хавбек реалізував пенальті, а у другій половині - асистував Твердохлібу. Наразі, Хрвоє має у своєму активі 3+3 очки за системою «гол+пас». І це всього лише за 10 турів!

Атакувальний півзахисник: Єгор Твердохліб («Кривбас»)

Наступним у списку йде ще один футболіст команди Юрія Вернидуба. «Кривбас» під кінець першої половини набравши потужний хід, що вилилось відразу у чотири поспіль перемоги. Не останню участь у цій позитивній тенденції відіграві і наш герой. Мова, звичайно, йде про Твердохліба. В листопаді Єгора буквально прорвало - трішки більше ніж за місяць 11-й номер криворіжців оформив відразу 6 (шість!) м'ячів. Дуже солідний показник.

Для урізноманітнення формації та ширшого спектру атакувальних можливостей в якості альтернативи виступає пара вінгерів: Владислав Велетень («Колос») та Сідней («Лівий Берег»). Перший став буквально MVP зустрічі з «Інгульцем». Спочатку, після навісу вінгера ковалівців був забитий перший м'яч, а у другому таймі той ж Велетень вже сам асистував на Демченка. Бразильський ж представник «лелек» записав на свій рахунок єдиний гол у протистоянні з полтавською «Ворсклою», який і став переможним у тій зустрічі. Завдяки цьому, команда Віталія Первака відсвяткувала четверту перемогу у цьому сезоні та відштовхнулась від зони вильоту.

Форвард: Ростислав Тарануха («Оболонь»)

Мало того, що Тарануха відзначився забитим м'ячем вперше з квітня. Так ще й оформив до цього і гольову передачу на Блізніченка, знявши питання на рахунок переможця у парі з крепким львівським «Рухом». Якісний матч від Ростислава за усіма критеріями: як в контексті самого результату, так і за малюнком гри. Вдала гра атакувального гравця «пивоварів» відобразилась безпосередньо і на позиції «Оболоні» у турнірній таблиці - команда Сергія Шищенка завершила першу половину чемпіонату у зоні «стиків».

Форвард: Владислав Ванат («Динамо»)

Хто б що не казав, а Владислав приносить «біло-синім» результат. І саме головне робить це регулярно. Як мінімум, на внутрішній арені - а ми якраз говоримо про рідну УПЛ. Тому, знову сміливо включаємо 11-го номера столичного колективу в нашу банду. Ванат провів свій черговий гол у цій кампанії, цього разу забивши переможний м'яч у ворота неприступного «Вереса» під керівництвом Олега Шандрука. Та і загалом, нападник «Динамо» був активним протягом усієї зустрічі та відіграв усі 90 хвилин. Наразі, 22-річний форвард є найкращим снайпером чемпіонату, маючи у своєму доробку 10 влучних ударів.

Головний тренер: Олександр Поздєєв («Колос»)

Тренеру ковалівців вдалось повністю збити та нівелювати атакувальний потенціал «Інгульця»

(4 голи за 2,5 тайми до цієї очної зустрічі)

. До того ж, «Колосу» вдруге у сезоні вдалось забити двічі. Ми і раніше відзначали прогрес Олександра Поздєєва та його команди. Зараз ж позитивна тенденція прослідковується неозброєним оком - за порядком в обороні, створення моментів та реалізацією врешті-решт прийшли й результати. Без ніякого сумніву, наставник «Колоса» заслуговує на цю номінацію.

Бонусом: тренерська та

концептуальна дуель

Імада Ашура («Полісся») та Маріно Пушича («Шахтар»). Для обох - з протилежними смисловими знаками. Наставнику «вовків» та коучу «гірників» потрібно було реабілітовуватись за минулі невдачі своїх команд. Проте, виправити свої помилки зумів лише представник житомирян. Перший - свій іспит склав, другий - провалив (і скоріше за все, без права на перездачу). «Шахтар» все ще не може ні разу у своїй історії обіграти «Полісся» в рамках УПЛ, ось такі от реалії.

Запасні: Олег Кудрик («Полісся»), Олександр Романчук («Кривбас»), Андерсон Джордан («Зоря»), Роман Дідик («Рух»), Констянтин Вівчаренко («Динамо»), Віталій Буяльський («Динамо»),

Віктор Блізніченко, («Оболонь»), Констянтин Бичек («Оболонь»), Павло Оріховський («Колос»), Денис Янаков («Чорноморець»), Олександр Філіппов («Полісся»), Болівар («Колос»).