Динамо проводить доволі активну трансферну кампанію. Кияни вже встигли підписати гравця основи збірної України Олександра Караваєва з Зорі, а також зміцнити середину поля ганцем Мухаммедом Кадірі. Перший повинен підсилити обидві позиції на правому фланзі та стати конкурентом для Циганкова і Кендзьори. Другий – покликаний закрити проблемну позицію опорного півзахисника.
Крім цього, Динамо шукає ще одного креативного гравця – «10 номера». Схоже, що Микола Шапаренко поки не виправдовує сподівань, а Міккел Дуелунд пропустив минулий сезон через травму, тому для досягнення результату в кваліфікації Ліги чемпіонів і чемпіонаті України тренери хочуть бачити більше креативу в середині поля.
Тривалий час поширювались чутки про словенця Міху Зайца з Фенербахче, але, схоже, цей трансфер не стане реальністю. Він лише півроку грає в Туреччині, тому Фенербахче його просто так не відпустить. Нещодавно агент футболіста сказав, що його клієнт повністю щасливий в Стамбулі і не палає бажанням кудись їхати.
Я впевнений, що пошуки відповідного гравця продовжаться. Тренери Динамо відверто говорять, що хочуть підсилити саме цю позицію. До старту сезону і, тим паче, кваліфікації Ліги чемпіонів ще залишається трохи часу.
Пріоритетний напрямок пошуку – Східна Європа. Сенсу перебирати латиноамериканців зараз немає. Усі ми бачили, яка доля чекала на бразильців у Києві. Разом зі скаутом Кальярі Алексом Великих я спробував визначити найбільш реальних та цікавих кандидатів, які за категорією «ціна-якість» могли б посилити київський клуб.
Лука Іванушец
Вік: 20 років
Клуб: Локомотива Загреб (контракт належить Динамо Загреб)
Ціна: 1.4 млн євро
Сильні сторони: швидкість, дриблінг, удар
Так вже склалося історично, що хорвати дуже добре приживаються в Києві. Майже всі представники Хорватії залишили після себе яскравий слід в українській столиці. За винятком молодого Дениса Главини та вже супердосвідченого і «битого» Ніко Краньчара.
Хорватський футбол побудований так, що майже всі таланти перебувають в системі загребського Динамо. Добре відома за матчами з Ворсклою в кваліфікації Ліги Європи хорватська Локомотива є фарм-клубом Динамо Загреб, де отримують практику молоді гравців, зокрема, Лука Іваншец.
Для Олександра Хацкевича велике значення має індивідуальна майстерність гравця, чим характеризується якраз Лука Іваншец. Хорват прекрасно вміє брати ініціативу на себе, діяти другим темпом, причому – з різних позицій. Лука прекрасно обігрує суперників завдяки дриблінгу і прискорюється в потрібний момент. Також у нього дуже гарно поставлений удар з середньої дистанції. За манерою гри Іваншец максимально підходить під стиль нинішнього Динамо.
Вартість Луки не повинна бути захмарною. Це поки навіть не гравець першої команди загребського Динамо. Та все ж ціни зараз – дуже серйозні. Гравець схожої позиції та стилю Майєр не так давно був близький до переходу в Сампдорію за 10 мільйонів євро плюс бонуси. Зрозуміло, що зараз такі гроші ніхто платити не буде. Просто часи змінилися.
Проблема в тому, що в системі Динамо є свої талановиті та перспективні «дясятки». Не думаю, що Шапаренка вже зараз можна списувати. Дійсно, поки йому не вистачає стабільності, але потенціал у хлопця точно є. Не варто забувати про Сергія Булецу, який не так давно став одним з найкращих гравців молодіжного Мундіалю в Польщі. Підростає талановитий Вікентій Волошин. Запрошуючи молодого легіонера, потрібно сто разів подумати, чи не закриє він шлях для власного молодого гравця.
Йозеф Гушбауер
Вік: 29 років
Клуб: Славія Прага
Ціна: 3 млн євро
Сильні сторони: бачення поля, удар, футбольний інтелект, виконання стандартів, досвід
Безперечно, що Славія – лідер чеського футболу на сьогоднішній день. Причина – хороші інвестиції китайських інвесторів. Клуб розвивається у багатьох напрямках. Вихід до 1/4 фіналу Ліги Європи не виглядає для мене чимось дивним.
Минулого року Динамо грало в кваліфікації Ліги чемпіонів проти Славії. Попри те, що кияни пройшли далі, насправді, їм було дуже важко. В Києві нічого не було зрозуміло до голу Бєсєдіна. Гадаю, що тренери киян вивчали цього суперника та його лідерів дуже гарно.
Гушбауер – типова десятка, яка веде гру команди. Дуже грамотно шукає м’яч між лініями, майстер останнього пасу. Вміє приймати нестандартні рішення на полі, фахівець зі стандартів, може атакувати другим темпом. З ним не потрібно «возитися» або чомусь вчити – він вже готовий та сформований гравець, сильні сторони якого варто тільки використовувати. Такому форварду як Соль точно не завадив би плеймейкер на кштал Гаушбауера. Крім цього, чех не цурається силової боротьби та роботи на команду.
Йозефу вже 29 років. На мою думку, останній сезон у нього вийшов не найсильнішим. Можливо, йому потрібні нові виклики. Мабуть, почалися проблеми з мотивацією. Цілком ймовірно, що він засидівся у Чехії. Не може футболіст бути довго на одному рівні: або ростеш, або падаєш вниз. Можливо, таким варіантом стане Динамо. В Києві Гушбауер не особливо нашкодить молодим, оскільки – він вже доволі зрілий футболіст, має певний рівень, який може показувати при правильному підході. З плином часу трохи здав у швидкості, але це лише моє візуальне враження. Вважаю, що Славія за нього триматися особливо не буде.
Гус Тіль
Вік: 21 рік
Клуб: АЗ Алкмаар
Ціна: 6 млн євро
Сильні сторони: креатив, швидкість, робота з м’ячем
Динамо дуже вдало вийшло на нідерландський ринок, підписавши Франа Соля. Сформований нападник, який був одним з найкращих гравців на своїй позиції не в останньому чемпіонаті, перебрався до Києва за доволі не малі гроші. Думаю, що якби не травма – Соль міг би зачаровувати вже навесні. Йому б ще не завадила належна підтримка в середині поля, адже найбільш креативні гравці Динамо Вербіч та Циганков більше грають на завершення, ніж створення моментів для партнерів.
Думаю, що в цьому напрямку потрібно працювати й надалі. Жодних сумнівів немає в тому, що Нідерланди – країна футбольних талантів. Там можна знайти футболіста на будь-який смак та суму. Особливо, це стосується креативних гравців.
Мені дуже імпонує гра «десятки» АЗ Алкмаара Гуса Тіля. Цей футболіст володіє прекрасною якістю, якої віддавна не вистачає Динамо – вміння віддати останній пас. Гравець заточений на те, щоб створювати для інших, може обіграти, знайти момент, тиснути. Техніка та швидкість також присутні в його арсеналі. Не менш важливо, що він не цурається чорнової роботи і вміє відбирати м’ячі.
Поки
Transfermrkt
оцінює його доволі скромно, можна поміркувати над придбанням. Звичайно, що взяти молодого, талановитого гравця з чемпіонату Нідерландів – не так просто. Зрозуміло, що там в пріоритеті – сильніші чемпіонати. Але можна спробувати. Потрібно вміти переконувати. Напевно, для такої роботи й існують клубні менеджери.Франсіско Ді Франко
Вік: 24 роки
Команда: Карпати
Ціна: 600 тисяч євро
Сильні сторони: креатив, пас, футбольний інтелект
Зараз активно пишуть, що Динамо цікавиться цим аргентинцем. Річ у тім, що Назарій Русин буде грати в Зорі або Карпатах на правах оренди. А так звана іспанізація чи латиноамериканізація Карпат вже в минулому. Тому не варто виключати зміну клубу Ді Франко
На жаль, так складаються обставини, що аргентинські гравці повністю провалюються в Динамо. Свого часу нічого не вийшло у Нанні, потім були Бертольйо та Рубен. За кожного з них були заплачені великі гроші, але жоден не зумів залишити після себе позитивний слід в Києві.
Я гадаю, що цим футболістам не вистачало адаптації до європейського футболу (у випадку з Нанні та Бертольйо), або розуміння реалій українського футболу (Рубен). Ді Франко ж має досвід виступів в Україні та Європі. До Карпат він грав на Кіпрі.
Вихованець Боки Хуніорс, на мою думку, є дуже сильним гравцем, просто рівень Карпат не дозволяв його розкритися повністю. За своєю позицією Ді Франко – форвард, але з часом почав грати в середині поля. В цього аргентинця дуже хороше розуміння футболу та робота з м’ячем. Можливо, лише швидкісні параметри не такі сильні як хотілося б.
Франціско здатний віддати гостру передачу, може загострити ситуацію самотужки. Такий би футболіст був би не зайвим в середині поля. Тим паче, що він вже сформований та адаптований – може грати відразу. Крім того, не перекриє дорогу молодим. Не думаю, що Карпати вимагатимуть за нього велику компенсацію.
Флорін Танасе
Вік: 24 роки
Клуб: Стяуа
Ціна: 3 млн євро
Сильні сторони: техніка, робота з м’ячем, креатив
Зізнаюся чесно, що трішки сумую за періодом Черната та Гіоане. На мою думку, ці румуни мали величезний потенціал, але, на жаль, не відкрилися повністю. Тому інколи варто дивитися за тим, що відбувається в Румунії.
В Стяуа на позиції «десятого номера» грає 24-річний Флорін Танасе. В цього хлопця – повний порядок з технікою. Він дуже гарно працює з м’ячем, без проблем йде в обіграш. Схожі якості точно не будуть зайвими для побудови гри Динамо Хацкевича. Крім цього, Танасе вже сформований гравець. Певний клас він може дати негайно.
Мабуть, у Стяуа цей гравець себе вичерпав. Потрібні нові виклики для футболіста. Динамо може заплатити Стяуа необхідну суму, а також надати можливість розвиватися Танасе.