Ми зібрали найвідоміших, на нашу думку, гравців з українським паспортом, які виступають за межами України. Лише один з представлених нами «рекрутів» не пробував свої сили у вищій лізі українського чемпіонату. У наш список не потрапили виконавці, які тільки-но поповнили ряди своїх нових зарубіжних команд. Вашій увазі – погляд Чемпіона на можливе майбутнє поповнення клубів УПЛ вітчизняною робочою силою.
Костянтин Ярошенко (вік – 28 років, клуб – Урал, амплуа – півзахисник)
Колишній півзахисник маріупольського Іллічівця та Севастополя вперше пробує свої сили в іншому чемпіонаті й зумів завоювати місце в стартовому складі клубу з Єкатеринбургу в другій фазі першої частини чемпіонату Росії з футболу. На рахунку футболіста 3 гольові передачі та забитий у ворота саранської Мордовії гол – непоганий підсумок для новачка РПЛ. Серед сильних сторін гравця варто відзначити якісний пас та виконання стандартних положень. Орієнтовна трансферна вартість футболіста не перевищує 1 мільйон євро.
Олександр Пищур (33 роки, вільний агент, нападник)
Найбільш віковий гравець з представлених у нашому імпровізованому списку та єдиний виконавець, якого можна підписати «задарма» – досвідчений форвард з габаритами нападника, яких прийнято іменувати як «стовп». Впродовж своєї насиченої кар’єри уродженець Чернігова змінив сім українських клубів, а також пограв у трьох командах ближнього й дальнього зарубіжжя. Проте незмінним лишалося бажання гравця за можливості грати саме на рідній землі. Після закінчення договору з узбецьким Буньодкором, де виконавець став чемпіоном країни, здобув Кубок та Суперкубок Узбекистану, Пищур перебуває на малій батьківщині й розглядає варіанти продовження кар’єри. В першу чергу – в чемпіонаті України.
Павло Степанець (27 років, Уфа, захисник)
Павло – єдиний з представлених нами гравців, які не грали в чемпіонаті України. Причиною тому став переїзд у Росію в віці шістнадцяти років, коли майбутній захисник поповнив ряди московського ЦСКА. Проте нещодавно гравець розвіяв усі сумніви стосовно свого футбольного минулого й майбутнього, а також прояснив наявність чи відсутність своєї патріотичної позиції. За словами футболіста, він не змінював (і збирається дотримуватися своєї принципової позиції) український паспорт на російський і завжди бажав грати за українські клуби, проте доля диктує свої умови. Трансферна вартість гравця складає близько півмільйона євро.
Олександр Яковенко (27 років, Фіорентина, півзахисник)
Син відомого гравця київського Динамо Павла Яковенка вважався одним з найбільш перспективних флангових півзахисників Старого Світу ще якихось півтора роки тому, коли переходив з бельгійського Андерлехту до італійської Фіорентини. Проте заграти ні в складі «Фіалок», ні в іспанській Малазі не зумів і значно втратив у ігровому розвитку. На сьогоднішній день Олександр на роздоріжжі, адже нинішньому наставнику Фіорентини Вінченцо Монтеллі гравець не потрібен. На рахунку виконавця – один матч у складі національної збірної України. Орієнтовна вартість футболіста складає 1,5 мільйони євро.
Марко Девич (31 рік, Рубін, нападник)
Перехід натуралізованого серба до казанського Рубіна минулої зими став одним з найгучніших у тому трансферному періоді. За свою нову команду гравець провів усього 14 матчів, у яких відзначився трьома забитими голами. Надій тренерського штабу клубу з Татарстану Девич аж ніяк не виправдав і вже на початку сезону поточного засів у глибокий запас, аж поки не опинився й у дублюючому складі команди. Наразі відомо, що Марко конфліктує з головним тренером Рубіна Білялєтдіновим, а клуб випромінює бажання продати нападника. Чутки поєднують Девича з його колишнім наставником і дніпропетровським Дніпром. Орієнтовна трансферна вартість форварда складає 4 мільйони євро.
Денис Олійник (27 років, Вітесс, півзахисник/нападник)
Саме колишній гравець харківського Металіста та дніпропетровського Дніпра заслуговує на віртуальний приз «прогрес півріччя», адже Олійник не загубився в такому відомому розпліднику талантів у Західній Європі, як голландська першість. Особистий доробок універсального гравця в таборі «Голівуду на Рейні» – два голи й три гольові передачі. Реабілітована кар’єра Олійника має усі шанси піти вгору вже в зимове трансферне вікно або ж по завершенні сезону, бо ж гравцем цікавляться й більш амбіційні команди. Сам Денис вже заявляв про своє бажання в майбутньому повернутися в Україну. Орієнтовна вартість гравця складає 1,5 мільйони євро.
Тарас Михалик (31 рік, Локомотів, захисник/півзахисник)
До московських «Залізничників» Михалик перебирався в надії отримати ігровий час та відновити втрачені у київському Динамо кондиції. Проте за півтора роки на рахунку гравця усього 21-а поява в футболці «Локомотіва», причому більшість ігор Михалик починав з лави запасних. Теперішня ситуація аж ніяк не може задовольняти амбітного гравця, який не раз підкреслював своє бажання повернутися у збірну України. Вочевидь, немале значення має й вік виконавця, який не бажає протирати штани на лаві запасних на «фініші» своєї кар’єри. Чутки пов’язували Михалика з одним з невідомих клубів УПЛ. трансферна вартість Тараса складає близько 2 мільйонів євро.
Артем Мілевський (30 років, Хайдук, нападник)
Шостий бомбардир в історії найбільш титулованого клубу Східної Європи, нарешті, довів, що списувати Мілевського з горизонту великого футболу не варто. Нехай у скромному Хайдуці та першості Хорватії, проте Артем зміг відновити фізичну форму й послужити своєму нинішньому роботодавцю не словом, а ділом – на рахунку форварда 2 голи й 5 гольових передач у 9-ти матчах 1.HNL ліги. Варто зазначити, що відносно невисокій результативності гравця не варто дивуватися – в Спліті Мілевського використовують не тільки на вістрі атаки, а й у якості фактичного атакувального півзахисника, диспетчера наступальних дій команди. Сам Артем, як відомо, мріє повернутися в київське Динамо. Орієнтовна вартість гравця складає 1,5 мільйони євро.