Утриматися на висоті. Аналіз матчу «Дніпро» - «Динамо»

Динамо Київ 11 Серпня, 07:23
Ліга Парі-Матч. 4-й тур. «Дніпро» - «Динамо». Аналіз матчу

Роман Сиволап

Центральний матч 4-го туру першості України з футболу «Ліга Парі-Матч» зібрав більше двадцяти двох тисяч глядачів. Вони побачили футбол високого рівня, але «дербі друзів» залишило легке розчарування через те, що деякі його учасники були думками не на полі «Дніпро-Арени».

Формації та склади команд. Головний тренер «Дніпра» Мирон Маркевич не наважився застосувати проти «Динамо» італійську схему 3-5-2. Як пояснив після матчу сам наставник, у «дніпрян» з новою схемою виникали проблеми навіть у грі з «Чорноморцем». Крім того, другого наявного форварда Ніколу Калініча бережуть для можливого трансферу. Досвідчений фахівець вирішив застосувати традиційні 4-2-3-1 з трьома центральними півзахисниками оборонного плану (Канкава, Федорчук, Ротань). Грузинський легіонер «Дніпра» намагається добитися переходу у французький «Реймс», тому вчора на полі була лише тінь справжнього Джаби. Взагалі, психологічний стан великої кількості гравців «Дніпра» та «Динамо» та самого Маркевича – це тема для окремої розповіді.

Кияни грали за традиційною схемою 4-1-4-1. Прихильників «Динамо» тішить поява в основному складі Дениса Гармаша, який поступово відновлює свої кондиції. На місці центральних захисників вийшли грати Домагой Віда та Александар Драгович - Євген Хачеріді проходить черговий курс виховної терапії. Необхідно зазначити, що Віда старався, але до рівня ефективності дій Хачеріді дотягнутися важко. На лівому фланзі вийшов діяти досвідчений Олег Гусєв - Сергій Мякушко продовжує чекати на свій шанс.

Тактичні спостереження. У першому таймі єдиний форвард дніпропетровців Євген Селезньов дуже рідко отримував м’яч. Після перерви він почав зміщуватися на лівий фланг атаки, відволікаючи з центру захисту Домагоя Віду. Кілька разів такі маневри привели до загострення ситуації біля воріт «Динамо». Гол у ворота «Динамо» народився саме так.

Кияни напрочуд невдало зіграли позиційно в цьому епізоді. Вісім гравців «Динамо» не зуміли впоратися з шістьма футболістами «Дніпра». Валерію Федорчуку дали таку свободу, що при бажанні він міг випити дві філіжанки кави, замовити третю та забити м’яч у ворота Рибки.



Всі три центральні півзахисники практично випали з гри. Велозу дав Безусу легко пройти та віддати пас на фланг Селезньову. Гармаш та Рибалка, склалося таке враження, уклали між собою парі – чи прийме м’яч та влучить у ворота Федорчук?

Зате при стандартних положеннях дії киян були майже ідеальні. Динамівці чи не вперше в офіційному матчі з таким сильним суперником грали зонну систему при стандартах противника.





У цій зустрічі, навіть без Хачеріді, динамівцям вдалося звести до нуля ефективність суперника при стандартах. Хоча пара Дуглас – Папа Гуйє має дуже потужний вигляд. Цікаво, наскільки вдало буде працювати така система захисту в матчах Ліги чемпіонів.

Подарунок для Мігеля. Мігель Велозу є прикладом професійного відношення до своєї справи. Його відеоролики про підготовку до сезону ще до початку зборів вселяли оптимізм у серця вболівальників «Динамо».

Хоча у перших матчах сезону було помітно, що португалець виглядав трохи перевантаженим після такої підготовки. Він навіть встиг увійти в історію дніпродзержинської «Сталі», забивши перший м’яч цього клубу в вищому дивізіоні чемпіонату України. Зате зараз видно фундаментальність підготовки Мігеля. Хоча м’яч у ворота «Дніпра» носить спонтанний характер, Ярмоленко намагався сам обіграти воротаря та захисника. Але таку винагороду Велозу заслужив.

Природний відбір: Гармаш проти Сидорчука. Матчі Ліги Європи минулого сезону показали, що центральним півзахисникам «Динамо» не вистачає ефективності під час атакуючих дій. Саме вдосконалення гри в атаці через центральну зону є резервом для подальшого прогресу команди. В умовах, коли Юнес Беланда не бажає грати за «Динамо», головними конкурентами за два місця центральних півзахисників є Велозу, Буяльський, Сидорчук та Гармаш. При цьому останні ведуть боротьбу за позицію «box-to-box».

Денис Гармаш дебютував за основний склад «Динамо» в сімнадцять років у товариському матчі проти «Мілану». Вже тоді було помітно, що хлопець з Луганщини має величезний потенціал. Але реалізувати його повністю Гармашу заважають травми. Чергова травма перевела для Дениса минулий тріумфальний для клубу сезон.

Тим часом, Сергій Сидорчук восени минулого року зумів досягти значно прогресу в своїй грі. Але навесні його дії вже не вражали такою ефективністю.

Після того, як Денис Гармаш провів непогану 25-хвилинку в матчі з «Чорноморець», Сергій Ребров довірив йому місце в основному складі в матчі з «Дніпром». У першому таймі Гармаш діяв досить ефективно. Окрім, як завжди, корисних дій у відборі, Денис прийняв участь у кількох гострих атаках.

Але у другому таймі ефективність Гармаша впала. В епізоді з пропущеним м’ячем Денис взагалі «випав з гри». Його заміна напрошувалася.

Сергій Сидорчук вийшов зі свіжими силами проти суперника, котрий намагається відігратися та утворює вільні зони в захисті. Здавалося, що у Сидорчука є всі можливості вирішити долю матчу. Але ефективність дій центрального півзахисника «Динамо» бажала кращого.

Епізод, що стався на 88-й хвилині зустрічі, є найкращою ілюстрацією проблем Сидорчука та «Динамо» з останнім точним пасом. Троє киян опинилися проти одного Папи Гуйє, котрий вже почав кликати маму від безсилля. Але Ярмоленко та Кравець точного пасу від Сидорчука не дочекалися.



Здається мені, що головні проблеми Сергія носять психологічний характер, півзахисник «Динамо» втратив впевненість.

Сподіваюсь, що проблеми Сидорчука будуть носити тимчасовий характер, а Гармаш зуміє відновити свої кращі кондиції. Напередодні матчів Ліги чемпіонів «Динамо» потребує півзахисників, не тільки здатних старанно діяти в обороні, але й загострювати гру в атаці.

Психологічні проблеми «Дніпра». Мирон Маркевич незадоволений роботою клубу на трансферному ринку і рядом інфраструктурних проблем. На його думку, така ситуація не дозволяє команді демонструвати стабільні результати і ставити перед собою серйозні завдання.

Декілька гравців команди мають «чемоданний настрій» в очікуванні вирішення їх трансферної долі.

Звісно, що така невизначеність впливає на гру команди.

Кияни мають перевагу - Сергій Ребров має необмежений кредит довіри від президента клубу та достатньо часу, щоб побудувати конкурентоздатну команду на основі власних виконавців.

Не дивно, що динамівці вже мають семиочкову перевагу в турнірній таблиці. Хоча від подібних негараздів не застрахований жоден український клуб, враховуючий той факт, що всі футбольні клуби України - глибоко збиткові організації.

Після матчу Маркевич подав заяву про відставку. Чи змінить такий крок відношення до клубу його власника - покаже час. Поки що дніпропетровцям не приходиться мріяти про боротьбу за чемпіонство з «Динамо» та «Шахтарем».

Ідеальний арбітраж Юрія Можаровського. Львів'янин вкотре довід, що є суддею високої кваліфікації. Вболівальникам після матчу немає причин сперечатися з приводу суддівських рішень.

Стоп-кадр моменту передачі Мораєса на Ярмоленко при атаці, що завершилася другим голом киян



Висновки. Команди продемонстрували футбол непоганого рівня. Звісно, прихильникам футболу завжди хочеться чогось більшого. Але, зважаючи на існуючий стан речей, сподіватися на феєричний футбол зразків кращих команд світу не варто. Поки що «Динамо» та «Дніпру» не світять бюджети «Реала» та «Барселони», але від цього справжній уболівальник не повинен менше любити свою команду.

Якщо Ребров продовжує гнути свою лінію в «Динамо», то стан справ у «Дніпрі» викликає тривогу. Будемо сподіватися, що керівництво «Дніпра» знайде вихід з кризової ситуації. Від таких криз не застрахований жоден український клуб до тих пір, поки власники команд не зуміють створити самоокупні системи фінансування. Як би не було прикро, часи безмежного вливання коштів у футбольні проекти пройшли. Але це не значить, що рівень футболу повинен впасти «нижче плінтусу» - необхідно навчитися більш ефективно використовувати наявні ресурси. Головне забезпечити, щоб такі фахівці, як Маркевич та Ребров продовжували працювати на благо українського футболу.