Якщо українські вболівальники будуть незадоволені суддівством матчу зі словенцями на «Арені Львів», то можуть висловити вголос свою думку стосовно арбітра. Ось тільки «Суддя продажний, козел ти!», як це було на одному із стадіонів сусідньої країни, кричати точно не потрібно. В чому завгодно, але в продажності Ерікссона звинуватити не вийде аж ніяк. Річ у тім, що гроші для Йонаса - абсолютно не головне. Їх у нього і так багато. І гонорар, який він отримає за проведення матчу Україна - Словенія (3500 євро, як для судді категорії «Еліт»), для 41-річного шведа - сума зовсім не величезна.
Як стати мільйонером
Наш колишній колега - спортивний журналіст - в 1998-му за порадою друга вигідно придбав 15 відсотків акцій компанії IEC in Sport (спеціалізується на продажі телевізійних прав на трансляції спортивних подій - в основному, олімпійських видів спорту: гімнастика, плавання, волейбол, боротьба і т. д.). Тоді штат компанії налічував тільки 4 співробітники. Зараз це фірма з 40 співробітниками лише у шведському Стокгольмі, а також з філіями у Гонконзі, Дубаї, Сіднеї. У 2011-му Ерікссон продав свої активи за 9 мільйонів євро французькій корпорації-гігантові Lagardere, яка поглинула IEC in Sport. Шведський рефері вклав їх у нерухомість, IT, інші проекти, пов'язані з телебаченням, і нині є одним з найбільш заможних людей Швеції. Зараз активи Ерікссона оцінюють у близько 12 мільйонів євро.
У суддівському середовищі його прізвисько - «Мільйонер». Трохи прикро! Який же він мільйонер, якщо він - мультимільйонер?!
Шпигунські пристрасті
У самій Швеції Йонаса (або - Юнуса - на їх манер) вважають трохи «параноїком». Він так боїться за свою репутацію непідкупного судді, що ніколи не відповідає на телефонні дзвінки з незнайомих номерів і ніколи не передзвонює на них. Більше того: заборонив це робити своїй родині. Ну, а найяскравіший штрих до портрета: ніхто (як мінімум, преса та громадськість) не знає імен його двох доньок, позаяк Ерікссон побоюється, що через рідних на нього можуть тиснути. У Швеції жартують, що коли Ерікссон завершить суддівську кар'єру - точно влаштується в якесь шпигунське агентство.
Рідкісний випадок! Ерікссон видає червону Демікелісу з «Манчестер Сіті» у матчі Ліги чемпіонів проти «Барселони». За свою 13-річну міжнародну кар'єру Йонас видаляв гравців лише 16 разів - це трохи більше, ніж одна червона картка за рік!