Футбольна кричалка «Оле-Оле-Оле» походить від слова «Оле», яке викрикувалось під час іспанського танцю фламенко. В Іспанії «Оле» з’явилося шляхом трансформації слова «Аллах», внаслідок захоплення країни арабами у 8 столітті.
Хуліо Іглесіас розпочав свою кар’єру не зі співів, а з футболу. Співак захищав ворота мадридського «Реалу». Але свою футбольну кар’єру як для воротаря завершив дуже рано. В 20 років Хуліо потрапив в автокатастрофу та пролежав у лікарні три роки. Внаслідок важких травм співака паралізувало, вільно працювали тільки руки. Проте, він не здався та навчився грати на гітарі, що і принесло йому славу.
Парашутисти-футболісти. Під час матчу в Бразилії сильний вітер зніс групу парашутистів на футбольне поле. Один із «льотчиків» впав на воротаря у той момент, коли воротар мав зловити м’яч. В результаті м’яч опинився у воротах. Та не дивлячись на протести потерпілих, суддя зарахував взяття воріт, аргументуючи це тим, що поява парашутистів – «втручання вищої сили».
В Афганістані, Народній Республіці Кампучія та Гренландії футбол офіційно заборонений. Цікаво, що у штаті Юта, США, гра у футбол дозволена за умови, якщо футбольне поле розташоване не ближче ніж за 2,5 кілометри від церкви.
В Англії у 1969 році відбувся найбільш «недисциплінований» матч в історії футболу. Команди «Тонгхемський молодіжний клуб» (Сурей) та «Хау-лі» (Хантс) перетворили матч на справжню бійню. Суддя показав 22 червоні картки та видалив одного із арбітрів на лінії.
65 годин та 1 хвилина – стільки тривав найдовший футбольний матч. Такий рекорд поставили ірландські команди у серпні 1981 року.
Британія – далекий туманний Альбіон. Курйозний випадок стався на матчі шотландських команд. Туман згустився настільки, що футболісти довго шукали м’яча, партнерів та суперників. У деякий момент здалося, що на полі забагато футболістів. Арбітр підбіг до лави запасних і побачив їх пустими. Суддя відразу зупинив гру. Як пізніше виявилось, на футбольному полі перебувало тридцять гравців.
В польському місті Бидгощ відбувся доволі цікавий матч, який зібрав велику кількість глядачів. Одна із команд складалася з представників однієї сім’ї – синів муляра Осинського. Хоча 11 хлопців віком від 15 до 17 років програли, глядачі гаряче підтримали команду та її тренера.
Цікавий експеримент. На стадіоні Буенос-Айреса поставили дослід, мета якого полягала в тому, аби довести перевагу футболістів-холостяків над одруженими футболістами. Все було гладко до тих пір, поки арбітр не призначив пенальті у ворота одружених. Після реалізації одинадцятиметрового на поле вибігли дружини, які побили суддю і призначили перемогу своїм чоловікам. Як виявилося, експеримент став невдалим.
Поєдинок між італійськими командами «Салернітаною» та «Ночеріною» був затриманий на сорок хвилин. Футболісти «Ночеріни» відмовилися виходити з клубного автобусу через погрози від власних вболівальників. Матч все ж розпочався, але аж п’ять футболістів команди «Ночеріна», симулюючи травми, покинули поле. Коли в складі гостей залишилося лише шість гравців, суддя, керуючись правилами гри у футбол, зупинив поєдинок.
Найшвидший автогол був забитий на 38-й секунді. Відзначився голом у свої ворота гравець італійського «Брешіа» захисник Мацціа.
У Німеччині в 1659 році адміністрація стадіону помилково призначила гандбольний та футбольний матчі в один час. Ніхто зі спортсменів не хотів поступатися. В результаті матчі проводилися одночасно та були дограні до кінця. Уявіть, на полі було чотири команди!
За двадцять вісім років свого існування футбольна збірна Ботсвани не виграла жодного міжнародного матчу. В команді змінилося більше п’ятдесяти головних тренерів, чотири з яких були колишніми радянськими спортсменами.
Італійський кіпер Гроссо під час матчу порадив судді носити окуляри, за що був вилучений з поля. Як з’ясувалося, воротар має оптичний магазин, а у арбітра дійсно поганий зір. Завершилося все тим, що Гроссо пробачили, а суддя купив у його магазині окуляри.
В 50-х роках в італійському місті Сієна футбольні арбітри вирішили зіграти матч. Все було гаразд до тих пір, поки у ворота однієї з команд не був забитий спірний гол. Уявіть, всі 22 гравці, кожен з яких добре знав футбольні правила, стали доводити свою правоту. Все завершилося тим, що у справу втрутилась поліція.
Скандальний випадок трапився в Іспанії під час гри команд другої ліги «Сан Ісідро» і «Олімпіко Карранте». За три хвилини до кінця матчу гравці обох команд, незадоволені суддівством, оточили арбітра, намагаючись надоумити його. Причому не тільки словами і жестами… Суддя, зберігаючи спокій, дістав червону картку і пред’явив її всім гравцям на полі.
В 1891 році ірландський експерт правил гри у футбол Джон Пенальті запропонував ввести одинадцятиметровий штрафний удар за грубу гру. Вперше такий удар був виконаний в ірландській футбольній лізі. Тепер у всьому світі його називають пенальті.
20 березня 1976 року гравець англійської «Астон Вілли» Кріс Ніколл в матчі против «Лестер Сіті» забив чотири голи, причому два у ворота суперника.
Поразка збірної Гондураса від збірної Сальводара в матчах плей-офф відбіркового етапу чемпіонату світу з футболу 1969 року стала причиною шестиденної війни між цими країнами.
Машиніст експреса Бухарест – Белград лише в останній момент уникнув зіткнення з чоловіком, який стояв на колії. Цим чоловіком виявився відчайдушний любитель футболу з Югославії. Він зупинив потяг, щоб не запізнитися на футбольний матч в Белграді.
Добірку склала Вікторія Левківська