Почнемо з цілого десанту динамівців, які допомагають триматися на плаву ужгородській «Говерлі».
Декого з них Сергій Ребров, ймовірно, візьме на зимові збори з основною командою «Динамо», але про це ми дізнаємося після 9 січня, коли команда збереться у Києві. Поки ж – згадуємо, як 12 орендованих динамівців допомагали «Говерлі» набрати 10 очків у першому колі чемпіонату, яке ужгородці завершили на передостанній, 13-й позиції.
Почнемо з голкіпера – Артур Рудько зіграв би в усіх 16 матчах осінньої частини Ліги Парі-Матч, якби у зустрічі 11-го туру проти «Зорі» не отримав червону картку та, як наслідок, дискваліфікацію на наступну гру. Отже, в активі воротаря – 15 повних поєдинків за «Говерлу» у чемпіонаті та ще один – у 1/16 фіналу Кубку України проти «Геліоса», а в пасиві – 26 пропущених у них м᾿ячів.
Перейдемо до захисників. В᾿ячеслав Лухтанов відіграв першу половину сезону «від свистка до свистка», зігравши в усіх поєдинках Ліги Парі-Матч (усього – 1440 хвилин на полі). До речі, в останньому матчі перед канікулами він заробив 4-ту для себе жовту картку, тож у першому весняному поєдинку В᾿ячеславу все-таки доведеться відпочити.
Сергій Люлька у складі ужгородців провів на полі ще більше часу (1398 хвилин в Лізі Парі-Матч та 90 – у Кубку України) та отримав два попередження.
Ще один основний гравець команди В᾿ячеслава Грозного, Віталійс Ягодінскіс, зіграв у 14 матчах чемпіонату (1260 хвилин, 3 жовті картки) та в поєдинку 1/16 фіналу Кубку України з «Геліосом» (90 хвилин, отримав попередження), поразка в якому (1:0) вибила «Говерлу» з цього турніру. На відміну від своїх партнерів по атаці, Ягодінскіс відзначився голом: відкрив рахунок у матчі 5-го туру Ліги Парі-Матч із «Металістом» (2:2).
На черзі – півзахисники. Віталій Гемега провів на полі 1186 хвилин у 14 матчах чемпіонату та відіграв повну кубкову зустріч. А також допоміг «Говерлі» відібрати очки у «Дніпра» у стартовому турі чемпіонату (1:1):
Віталій Каверін, на відміну від більшості інших динамівців, у цьому сезоні не був «залізним» гравцем основи «Говерли». Він виходив у 5 матчах (лише у двох із них – в основі, усього провів на полі 143 хвилини) та з᾿явився на півтайма у матчі молодіжної першості проти «Волині».
Значно більше ігрової практики в Ужгороді отримує Орест Кузик. Він зіграв у 15 матчах чемпіонату (1110 хвилин, 2 попередження) та взяв участь у кубковому поєдинку. Пам᾿ятаємо ми й швидкий гол Кузика «Чорноморцю» в поєдинку 8-го туру, в якому «Говерла» не втримала перемогу (1:1)…
На рахунку Олексія Савченка – 13 матчів у стартовому складі «Говерли» (1047 хвилин ігрового часу) в чемпіонаті плюс матч 1/16 фіналу КУ. Могло б бути і більше – завадило вилучення у поєдинку 4-го туру з запорізьким «Металургом» (1:1).
Серйозну статистику має Андрій Цуріков (на фото) – цьогорічний капітан «Говерли» відіграв 15 повних матчів (1350 хвилин), в яких заробив 7 попереджень та відзначився голом. Згадаймо його м᾿яч, забитий «Металургу», своїй колишній команді, з пенальті:
Ще один динамівський хавбек, Євген Чумак, виходив у 11 іграх (в 9 з них – зі старту), провів на полі 803 хвилини, і за цей час заробив два «гірчичника».
На завершення огляду динамівської статистики в «Говерлі» − лінія нападу. Олексій Хобленко з᾿являвся на полі в 12 матчах (половину з них провів в основі), відіграв 682 хвилини, але голами не відзначався.
Найрезультативнішим же у «Говерлі» є Дмитро Хльобас. Форвард став справжньою ударною силою ужгородців, відігравши зі старту в 16 іграх (1255 хвилин у чемпіонаті та 90 – в Кубку). За першу частину сезону Хльобас забив 4 м᾿ячі – «Ворсклі», «Металісту», Олександрії» та гол престижу «Шахтарю». Хтозна, може, й у ворота «Динамо» б забив, якби кияни дозволили зіграти проти себе орендованим футболістам?
Закінчивши з ужгородською «Говерлою», переносимося в інший кінець України – до Харкова, де виступають двоє динамівців.
Артем Бєсєдін з початку сезону провів за «Металіст» 11 матчів, в 8-ми з яких виходив зі старту (усього – 624 хвилини), отримав дві жовті картки. Також нападник з᾿явився на заміну в середині другого тайма у матчі 1/16 Кубку проти «Миколаєва» (2:1).
Трохи більше ігрового часу від Олександра Севідова отримав захисник Дмитро Рижук. Він також провів 11 матчів у Лізі Парі-Матч (гравцем основи був у 9-ти з них, зігравши всього 787 хвилин). У пасиві Дмитра – два «гірчичника», а також видалення з поля (у матчі з «Шахтарем»); в активі – вирішальний гол «Говерлі» (2:2), у ворота Рудька.
Завершує наш сьогоднішній огляд Владислав Калітвінцев, який провів осінь у «Чорноморці», але, як вже відомо, на зимових зборах знову приєднається до київського «Динамо». Напевно, одеситам дуже шкода було розставатися з Владом, оскільки він встиг стати справжнім лідером «Чорноморця». Калітвінцев був незмінним гравцем у 14 поєдинках чемпіонату та двох – Кубку України, які відіграв повністю. 4 голи (один – з пенальті) та 5 результативних передач за 1 260 хвилин у Лізі Парі-Матч – ось така статистика півзахисника у першому колі. А чого вартий хоча б м᾿яч у ворота «Металурга» в 11-му турі!
Отже, можемо констатувати, що головна мета оренди була виправдана – усі динамівці отримали достатньо ігрової практики, щоб зарекомендувати себе перед тренерським штабом Сергія Реброва. Ймовірно, «Динамо» не обмежиться одним Калітвінцевим та запросить на зимові збори групу гравців, які восени виступали в інших командах. А оскільки конкуренція у складі киян буде значно вищою, ніж у «Говерлі» чи «Металісті», цим футболістам доведеться починати все з початку та повторно доводити свої амбіції вже в Києві.
Але у нас перед очима є позитивні приклади Сергія Рибалки, який, перш ніж закріпитися в основі «Динамо», пограв в оренді за ліберецький «Слован», а також Віталія Буяльського та Євгена Макаренка, що пройшли «школу» ужгородської «Говерли». Тож чекаємо нових, хоч і вже добре знайомих, українських імен в команді Реброва.
У матеріалі використана статистика офіційного сайту Прем᾿єр-ліги.
Олена Лукічова