Ярмоленко. Душевна рівновага

Динамо Київ 18 Лютого, 19:04
Фото: 1927.kiev.ua
«Китаєць продав душу дияволові. На наступний день душа зламалася...». Цей анекдот про китайський ширвжиток втрачає актуальність все стрімкіше - у міру того, як Піднебесна долає сходинку за сходинкою в табелі про ранги світової економіки.

Судячи з усього, криза для китайців - поняття відносне, про що свідчать, зокрема, багатомільйонні вливання в місцевий футбол.

Слідом за нафтовидобувними країнами Близького Сходу, слідом за США і сусідньою Індією в Китаї намірилися підняти рейтинг своєї футбольної ліги, створюючи просто-таки райські умови для згодних перебратися сюди зірок і клубів, готових з ними розлучитися.

Інформація про спробу купити у київського «Динамо» Андрія Ярмоленка - чергове тому підтвердження. Клуб N пропонував «біло-синім» за лідера їх атак 60 мільйонів євро - суму, яку можна порівняти з двома-трьома річними бюджетами чемпіона України. За словами президента «Динамо», варіант не зацікавив футболіста. Категорична відмова Андрія від пропозиції, яка обіцяла йому нечувані 12 мільйонів в рік, позбавила від мук самого Ігоря Суркіса. Погодьтеся, встояти перед подібною спокусою, не втрачаючи душевної рівноваги, мало хто здатний.

Інтриги ситуації додає той факт, що клуб N, по деяким даним, є в боротьбі за китайське чемпіонство прямим конкурентом «Цзянсу Сайнті», який пару тижнів тому поповнив свої ряди бразильським «гірняком» Алексом Тейшейрою. Сума тієї операції - 50 мільйонів європейських «безумовних одиниць» - рекордна як для китайського, так і для українського футболу, на чому керівники і менеджери донецького клубу не без гордості акцентують увагу.

Свого часу Олександр Заваров пішов з київського «Динамо» в італійський «Ювентус» за п'ять мільйонів доларів. Тоді це була захмарна сума. Однак шість нулів дуже швидко девальвували - і не тільки через те, що половину грошей «приватизували» радянські чиновники від спорту, а насамперед тому, що гра Заварова в новому колективі не цілком поєднувалася з його «цінником». «Юве», що належить концерну FIAT і який рекламував в ту пору техніку Ariston, незмінно асоціювався з високою якістю. А тут замість очікуваного багатофункціонального «робота», що пройшов школу Лобановського, в його рядах прописалася копія - майже та сама китайська, яка заполоняє світові ринки в 1990-х.

«Що повинен зробити в житті справжній китаєць? Кеди, пуховик і магнітофон». Цей анекдот ще не втратив популярності в роки, коли в «Мілан» переходив Андрій Шевченко. Заплачені за нього київським «Динамо» 25 мільйонів доларів також кваліфікувалися як «зоряна» цифра, яка на багато років стала рекордом нашого футболу. Здається, «россо-нері» ні на секунду не пошкодували витрачених грошей: Шева відбив їх з лишком, попрацювавши на славу і «Мілана», і «Динамо», і всієї України.

У зв'язку з цим можна згадати і два порівнянних по цифрам, але абсолютно різних в своїй суті і результатах трансферів «Шахтаря» Анатолія Тимощука в «Зеніт» і Дмитра Чигринського - в «Барселону». Теж - цікаві паралелі прокреслити на нинішньому тлі, створеному спільними зусиллями Тейшейрою і Ярмоленком, київським та донецьким клубами, їхніми керівниками...

Нинішній «Шахтар» відновлює виступи в єврокубках без свого головного лідера і бомбардира, який набрав в осінній частині просто-таки неймовірну форму. Алекс вважав за краще орати китайську футбольну цілину - забезпечивши безбідне життя тепер уже своїм правнукам, але, можливо, поховавши свої мрії підкорити Європу і пробитися в збірну Бразилії.

Наступного тижня вступати в плей-офф Ліги чемпіонів київському «Динамо». Увага і інтерес до Ярмоленка тільки підвищиться в світлі невдалого переходу в китайський клуб. «Стріляючий» хавбек зі спритністю Одіссея злавірував між Сциллою і Харібдою зимового трансферного «вікна», і тепер від нього чекають подібних хитрощів і на футбольному полі. Чекають не тільки шанувальники «біло-синіх», а й потенційні покупці, яких попросили почекати як мінімум до літа.

Хто там вибудовувався в чергу? «Барселона»? «Ліверпуль»? «Арсенал» з «Евертоном»? Дортмундська «Боруссія»? «Валенсія»? Всі вони зацікавлені не тільки в світлих головах і швидких ногах своїх потенційних новачків. Філософії кожного з цих клубів прозоро натякають і на внутрішню відповідність вимогам - по частині ставлення до справи, амбітності, шанування традицій. Грубо кажучи, мова йде і про якість душі. Щоб не зламалася на наступний після рекордного продажу день...

Матеріал підготував журналіст ресурсу

«Футбольний клуб»

Юрій Корзаченко.