Топ-7 найшвидших голів в Україні

Динамо Київ 31 Жовтня, 15:14
Динамівець Роман Яремчук, який виступає на правах оренди за «Олександрію», встановив рекорд Прем'єр-ліги.

«Футбольний клуб» згадав, хто ще у нас забивав так само стрімко. Ну майже так само...

Автор: Артем Федецький

Коли і де: 15 листопада 2011 року «Карпати» - «Іллічівець».

Час: 13-та секунда

Колись Артем Федецький грав в атаці, а одного разу, виступаючи за ФК «Харків», навіть оформив хет-трик. Але то був не єдиний його бомбардирський подвиг. Восени 2011-го Артем забив найшвидший гол в новітній історії «Карпат», зовсім небагато не дотягнувши до всеукраїнського рекордного показника.

Все вийшло досить просто: Ігор Худоб'як виконав передачу до штрафної гостей, там м'яч зрикошетив від Адріана Пуканича і Федецький, недовго думаючи, сильно пробив з ходу. Без шансів для Богдана Шуста.

***

Автор: Юрій Штурко

Коли і де: 22 вересня 2013 року, «Металург» Зп - «Дніпро»

Час: 12-та секунда.

Так уже повелося, що для запорізького «Металурга» сусідній «Дніпро» - чи не головний подразник. І матчі цих команд завжди проходять у безкомпромісній боротьбі. Незалежно від турнірного становища.

Як доказ - поєдинок першого кола чемпіонату-2013/14, коли ведений ще Сергієм Пучковим «Металург» дав справжній бій «Дніпру». Поступився в результаті - 2:3, але бився сміливо, і до останнього. А одним із кращих у складі господарів у тій грі був лівий хав Юрій Штурко, який не тільки доставив чимало проблем захисту «Дніпра», а й поклав почин забитим в цей вечір голам. Навряд чи хтось очікував від Юрія такої прудкості...

***

Автор: Луїс Адріано

Коли і де: 27 липня 2014 року, «Шахтар» - «Металург» Зп.

Час: 12-та секунда.

Начебто тим літом запорізький «Металург» непогано зміцнив лінію оборони, отримавши у свої ряди Павла Пашаєва і Віталія Лисицького. Однак перша ж у новому чемпіонаті атака на ворота команди Олега Тарана завершилася голом.

Ну а похвалу за цей епізод заслужив не тільки Луїс Адріано, який відмінно зорієнтуватися в ситуації, але і Олександр Гладкий, котрий вдало поборовся за верховий м'яч і дезорієнтував захисників МЗ. До речі, по ходу матчу коментатор зазначив, що м'яч був забитий на 13-й секунді, але навіть приблизний вимір показав більш швидкий час.

***

Автор: Брандао

Коли і де: 20 серпня 2005 року, «Металіст» - «Шахтар».

Час: 10-та секунда

Це був один із кращих матчів Брандао в Україні. Перший бразильський легіонер гірників побігав у Харкові від душі, фактично сам знищивши «Металіст», який у результаті був обіграний з рахунком 5:1.

На рахунку Брандао в тому матчі чотири голи. І якщо перший рекордним так і не став, зате бразилець оформив неймовірно швидкий дубль (другий м'яч забив на 5-й хвилині), а його покер увійшов в історію, як «найдовший» (четвертий гол форвард поклав на 90-й хвилині).

***

Автор: Олександр Косирін

Коли і де: 1 березня 2005 року, «Чорноморець» - «Металіст».

Час: 9-та секунда.

Епізод, з якого починається запропонований нижче відеоогляд, прораховували багато. У тому, що Олександр Косирін побив рекорд із минулого століття, сумнівів не було (до цього автором найшвидшого гола в українському чемпіонаті вважався Олександр Севідов, який у 1999 році відзначився на 15-й секунді матчу між донецьким та запорізьким «Металургами»). Але потім, коли через півроку свій м'яч забив Брандао...

Це було дуже важливо - з'ясувати, хто ж із них все-таки відзначився швидше?

Вийшло, що все ж Косирін. Момент, коли Костянтин Балабанов торкнувся м'яча в центральному колі, і перетин «круглим» лінії воріт харків'ян після удару Косиріна, розділило 8,7-8,9 секунди. У Брандао, як не крути, пішло десь на півсекунди більше.

До речі, Косирін в тому матчі з «Металістом» теж відзначився не один раз. Потім він забив ще і в другому таймі, забезпечивши своїй команді перемогу з рахунком 2:1. Олександр в ті роки, взагалі, часто здобував перемоги для одеського клубу. Не дарма ж йому дали прізвисько Чорноморська акула...



***

Автор: Роман Яремчук

Коли і де: 30 жовтень 2016 року, «Ворскла» - «Олександрія».

Час: 8-ма секунда.

Форвард «городян» був дуже засмучений в середу, коли упустив вірний моментище в кубковому матчі з «Шахтарем», примудрившись не влучити у ворота з забійної позиції. І, судячи з усього, перед поїздкою в Полтаву Роман пристойно себе накрутив. Загалом, з настроєм на гру проблем у нього не було. Як тільки пролунав стартовий свисток, він немов шуліка, налетів на досвідченого Дитятьєва, відібрав м'яч і реалізував вихід один на один. На все про все пішло 7,8 секунди. Швидше в першому українському дивізіоні не забивав ніхто.

***

Автор: Роман Войнаровський

Де і коли: 31 серпня 2008 року, «Кримтеплиця» - «Фенікс-Іллічівець».

Час: 4-та секунда

Ну а найшвидший гол в історії нашого футболу був забитий в матчі першої ліги. 29-річний півзахисник «Кримтеплиці» (де вона тепер?..) Роман Войнаровський побачив, що голкіпер суперників Віталій Капінус безтурботно розгулює по штрафний і відразу ж після стартового свистка завдав удару по воротах. Та так вдало, що м'яч через руки воротаря-невдахи спікірував прямо в рамку суперників.

На все про все пішло трохи менше чотирьох секунд. Природно, шедевр Войнаровського викликав захоплення уболівальників. А після гри його привітав навіть тренер «Фенікс-Іллічівця».

***

БОНУС

Автор: Андрій Ярмоленко

Коли і де: 2 вересня 2011 року, Україна - Уругвай.

Час: 15-та секунда.

А це - найшвидший гол в історії національної збірної України. В рамках підготовки до Євро-2012 наша команда зустрічалася з міцними суперниками, і частенько програвала. Ось і уругвайців з Едісоном Кавані та Луїсом Суаресом здолати не вдалося. Матч в Харкові завершився перемогою гостей з рахунком 3:2.

Але за ту поразку не було соромно. Наша команда грала непогано, двічі по ходу матчу ведучи в рахунку. Ну а дебют і зовсім вийшов приголомшливим. Швиденько відібрали м'яч і організували класний випад із Андрієм Ярмоленком на вістрі. Для динамівця, до слова, це був всього лише четвертий м'яч за збірну.

Що цікаво, автором попереднього найшвидшого гола збірної України значиться нинішній тренер Ярмоленка Сергій Ребров. У 1998 році керманич «Динамо» відзначився на 53-й секунді товариського матчу з Грузією.

Влад БІЛИЙ