- У своєму пості в Facebook ви досить скептично висловилися про чемпіонат Туреччини і турецькі клуби. Вважаєте, українські гравці - Караваєв, Селезньов, Рибка - зробили помилку, вибравши турецький варіант продовження кар'єри?
- Ні, Караваєв точно зробив правильний вибір. У топ-клубах - «Фенербахче», «Галатасараї» і «Бешикташі» - умови хороші. Я мав на увазі гравців, які вільними агентами йдуть із чемпіонату України в середні турецькі клуби. Я просто попередив хлопців, що вони повинні бути готові до різних ситуацій, затримок і невиплат зарплати в тому числі. В цілому, турецький ринок я не критикую - з Чехії, де я зараз працюю, в Туреччину кожне трансферне вікно переходить досить багато гравців, часто не найкваліфікованіших.
Зараз турецький ринок активізувався, тому що пішли чутки, що в Україні все дуже погано і футболісти готові грати на інших умовах. Тому такий великий інтерес з боку турецьких клубів до гравців, які виступають в Україні.
- Яка мотивація у «Фенербахче» брати в піврічну оренду Олександра Караваєва без опції викупу контракту?
- Я особисто цей контракт не бачив, тому не можу говорити напевно, що там відсутній пункт про викуп контракту після закінчення оренди. В принципі, це нормальна європейська практика - перед тим як купити гравця, взяти його в оренду і подивитися, як він адаптується. Особисто для Караваєва, на мій погляд, перехід у «Фенербахче» - великий крок вперед у кар'єрі. Попрацювати з таким фахівцем, як Дік Адвокат, і пограти в дійсно хорошому клубі - це тільки плюс для розвитку Караваєва як гравця.
- Євген Селезньов та Олександр Рибка, перейшовши в «Карабюкспор», зробили крок назад або отримали шанс реанімувати свою кар'єру?
- В Україні Селезньов і Рибка довгі роки були у всіх на виду. Можливо, останнім часом їхня кар'єра розвивалася не так, як їм би цього хотілося, але, з огляду на розкрученість цих гравців, можу сказати, що «Карабюкспор» - це не той клуб, в який вони могли потрапити. В таких маленьких клубах, як «Карабюкспор», нерідко виникають фінансові проблеми та різні інші труднощі. Але я щиро бажаю, щоб Рибку і Селезньова це не торкнулося. А правильний вони вибрали клуб чи ні - покаже час.
- На що, на ваш погляд, потрібно в першу чергу звертати увагу гравцям, які переходять в чемпіонат Туреччини?
- По-перше, потрібен сильний агент, який розбирається у всіх тонкощах країни і чемпіонату, куди переходить його клієнт. Також потрібно розуміти, що в Туреччині, як і в Україні, є клуби з різними фінансовими можливостями. У нас є «Динамо» і «Шахтар», а є і «Олександрія». Так і в Туреччині. Зірки, які приїжджають до турецького чемпіонату, отримують від клубів мало не банківські гарантії того, що їх контракт буде виконаний повністю. Деякі футболісти частину грошей від турецьких клубів беруть вперед - це поширена практика.
- Останні «турецькі новини» - інтерес «Аланьяспора» до Олександра Гладкого, а «Фенербахче» - до Сергія Сидорчука. Наскільки реальні ці трансфери?
- Що стосується Гладкого, то мені здається, все може бути. У його агента - Вадима Шаблія - є контакти в Туреччині, і я не виключаю, що у Гладкого вийде перейти в турецький чемпіонат. Щодо Сидорчука я б не був таким категоричним. У пресі була інформація, що «Динамо» хоче за його трансфер 10 мільйонів євро. Не думаю, що за Сидорчука в Туреччині можуть заплатити такі гроші. Він не розкручений за європейськими мірками гравець. Не думаю, що турецькі гранди готові віддати такі гроші за Сидорчука.
- Цієї зими гравці з чемпіонату України тільки йдуть. Як вважаєте, українські клуби, крім «Динамо» і «Шахтаря», зможуть дозволити собі покупки?
- Думаю, ні. Навіть грандам - «Динамо» і «Шахтарю» - складно буде працювати на трансферному ринку. У країні економічний спад, йде війна на Донбасі, і чемпіонату як такого зараз в Україні немає. Іноземні гравці про це знають, тому заманити їх в Україну можна тільки пропонуючи дуже хороші фінансові умови. В Україну сильні гравці їдуть на ті гроші, що вони могли б заробляти в Європі, але при цьому суму потрібно ще помножити на два. Не думаю, що «Динамо» і «Шахтар» готові на такі зарплати.
Тому потрібно шукати внутрішні резерви і працювати на українському трансферному ринку. «Динамо» вже практично перейшло на цю модель. «Шахтарю» вдалося зберегти багатьох своїх лідерів, тому він зараз - номер один в Україні.
- Епопея з продажем Андрія Ярмоленка в це трансферне вікно завершиться?
- Не думаю, що «Динамо» буде намагатися продати його будь-що. Він зараз, мабуть, єдина зірка клубу, атакуючий потенціал з його відходом впаде в рази. А хто прийде на його місце? Молоді гравці - це дуже добре, але від Реброва вимагають результат.
Взагалі, я сподіваюся, що український трансферний ринок найближчим часом перебудується і стане дійсно ринком. Хоча б таким, як у Чехії, де гравці переходять з клубу в клуб за гроші, а не бігають, як бездомні.
- Після чемпіонату Європи ви в одному інтерв'ю сказали, що українські гравці сильно переоцінені та нікому в Європі не потрібні. Зараз ситуація змінилася або гравці стали більш поступливими?
- Те, що українські гравці були розпещені високими зарплатами - це факт. В Європі ніхто б ніколи в житті їм таких грошей не платив. Свого часу президент одного клубу накрутив ціни на ринку, і зараз всі пожинають плоди цього. Це була мильна бульбашка, яка луснула.
- Останнє запитання: ваш колишній клієнт Влад Калітвінцев чи то переходить, чи то ні в клуб другої німецької Бундесліги «Ерцгебірге». Він знижує свою планку?
- Перш за все, хочу сказати, що я вже не працюю з Владом, але дуже йому симпатизую. Вважаю, що Калітвінцев - один із найперспективніших футболістів в Україні і в другу Бундеслігу він навряд чи перейде, -
р
озповів Заховайло в інтер
в'ю Sport.ua
.