— Все це для мене просто дивно і неприємно, – каже Олег Саленко. - Коли у футбол втручається політика, то відбуваються незрозумілі речі. Може, це спеціально підлаштовано? Кого це може влаштовувати? І причому тут Зозуля і нацизм? Це для мене загадка.
— Фанати «Райо» свою поведінку не пояснюють?
— Пояснюють. Називають Зозулю фашистом і нацистом. Через футболки з гербом України, тризубом, в якій він прибув до Іспанії, і яку місцеві журналісти «ідентифікували», як емблему «Правого Сектора».
— Це і є причина. Футболіст повинен грати. Тим більше, коли тебе запрошують у такий чемпіонат, як Ла Ліга. Інші його справи не повинні торкатися.
— Виходить, Роман не знав, що його демонстрацію можуть сприйняти неоднозначно. А я ж знаю іспанців дуже добре, вивчив їх. У них на першому місці – емоції, слухати нічого не хочуть. Ромі б виступити в пресі, порозумітися...
— Так він і виступив: опублікував відкритий лист, в якому пояснив, що не є нацистом, ні фашистом допомагає дітям і української армії.
— Ні, цього мало. Таке пояснення ніколи б там не прийняли. Треба було просто сказати, що, мовляв, «я не правий, футбол – поза політикою. А те, що відбувається у мене в країні, – це мої проблеми, які вас не стосуються». Це іспанцям треба було сказати. Згадайте, як один із хокеїстів показав футболку з Путіним?
— Хокеїста не пам'ятаю, а гравця московського «Локомотива» Дмитра Тарасова, показав футболку з Путіним після матчу Ліги Європи проти турецького «Фенербахче», пам'ятаю.
— Це – з тієї ж серії. Ходи в цій футболці в Росії – навіщо її на поле в Туреччині одягати? Політика не повинна стосуватися футболу.
— Але це – різні речі: Зозуля був у футболці з гербом своєї країни.
— Так. Але все ж: кому і що він хотів показати цим в Іспанії?
— Адже відомо, що ситуація складна, і це все відбувається на тлі конфлікту України з Росією. Багато користуються такими моментами в своїх цілях.
— І, ось, що скажу: у них в свій час теж був диктатор Франсиско Франко. І багато з іспанців його, знаю, поважають досі. Так, що ставлення до того, що відбувається у нас в Іспанії неоднозначне. Раніше іспанців геополітика не цікавила
— Олег, адже ви грали проти «Райо Вальєкано» в роки своєї іспанської кар'єрі. Що пам'ятайте про це клуб?
— Звичайно, грав. А мій друг хороший, Дмитро Радченко, з яким ми разом виступали за збірну Росії, як раз в цей час за «Райо» і грав.
Клуб як клуб. Пам'ятаю, у них довго президентом була жінка (легендарна бабуся Тереза Ріверо, мати 13-ти дітей, яка залишила свій пост в 2011 році у віці 76 років. - прим.)
— Фанати «Райо» завжди були дивними?
— Я не помічав особливих відмінностей від інших. Скажу тільки, що раніше в Іспанії ніхто про геополітику не заїкався. У них були свої проблеми, з тими ж басками. І інші країни їх взагалі не цікавили!
— Вболівальники в Іспанії можуть зацькувати гравця, не даючи йому життя? Теоретично, якщо б Зозуля вирішив: «Так, плювати! Нехай освистують – буду грати!» - могло б вийти?
— Свист – не найстрашніше. Он, Піке з «Барси» в Мадриді завжди освистують. Посвистіли б, і забули - далі у діях ніхто не пішов би.
Але, я думаю, що на це ніколи не зважилося б керівництво клубу. Особливо зараз, коли у «Райо» кепські справи з грою, і вони можуть вилетіти. Зайвий конфлікт в клубі жодному президенту не потрібен.
— Так, фанати поставили ультиматум президентові Мартіну Пресу: якщо Зозуля прийде, то ти - підеш!
— Про що я і кажу. В Іспанії керівництво завжди вирішить: краще «здати», втратити одного гравця, ніж йти на відкритий конфлікт з фанатами, з ризиком піти у відставку. І це дуже неприємно.
— Як Зозулі тепер бути?
— Зовсім незрозуміло. «Бетісу» тримати його у себе півроку просто так, теж сенсу немає. Може, знайдуть якусь країну, типу, абстрактного «Кот Д'івуару», де до правил та законів «лояльне» ставлення, і де він зможе грати... Хоча «Бетісу», думаю, теж не хочеться підставлятися: занадто гучним скандал вийшов, — цитує Саленка newsone.ua.