Після невдалого переходу Романа Зозулі в «Райо Вальєкано» MatchDay зібрав схожі історії в європейському футболі.
Муньє не потрапив у «Сент-Етьєн»
Не так давно у Франції вболівальники заблокували перехід із «Болоньї» в «Сент-Етьєн» нападника Антоні Муньє. Клуби вдарили по руках і оформили орендну угоду, але фани встали «в позу», і футболістові довелося замість квитка до Франції залишитися в Італії і потім перейти на правах оренди в «Аталанту».
Виявилося, що Антоні Муньє є вихованцем «Ліона», фани якого жорстко конкурують з колегами з «Сент-Етьєна». Під час виступів в «Ліоні» Муньє, як нагадали клубу фани «зелених», давав інтерв'ю, в якому він вихваляв «Ліон» і при цьому погано відгукувався про «Сент-Етьєн», стверджуючи, що ніколи не буде носити футболку цієї команди.
У підсумку керівництво клубу було змушене скасувати угоду, і Муньє залишився в Італії, хоча сам футболіст публічно приносив вибачення французькій команді та її вболівальникам. Не допомогло.
Для Дрогба вивісили банер в Марселі
Після другого повернення в «Челсі» і перед від'їздом в MLS нападник з Кот-д`Івуара Дідьє Дрогба міг повернутися до Франції, де він заявив про себе на всю Європу і звідки перебрався на Туманний Альбіон. Зіркового форварда хотів запросити «Марсель», в складі якого Дрогба грав у 2003 році.
Однак клубу і футболісту не вдалося домовитися щодо зарплати, і в підсумку івуарієць поїхав у США. Після цього на матчі з «Монако» ультрас вивісили за воротами банер, в якому жорстко вказали Дрогба не плакати про зарплату і повертатися в Китай, де у нього був хороший контракт з клубом «Шанхай Шеньхуа».
Нещодавно Дрогба, у якого закінчився контракт в Америці, повернувся в Європу і зараз знаходиться в статусі вільного агента, тому знову отримав від преси питання про «Марсель». Тепер Дрогба про свій вихід на «Велодром» говорить уже не так впевнено і дуже обережно, знаючи, що вболівальники вкрай негативно ставляться до його повернення і теж цілком можуть заблокувати появу Дрогба на Лазурному березі.
Тренер постраждав за батька-льотчика
У 2013 році з ідеологічних моментів не зміг працевлаштуватися в іспанській «Сельті» колишній гравець «Атлетіко» Сальво Бальєста, який повинен був стати помічником нового тренера команди з Віго Абеля Ресіно.
Бальєста виїхав з Малаги, де він проживав, у Віго. Однак вже по дорозі до нового місця роботи його застав телефонний дзвінок з Галісії. На іншому кінці дроту був президент «Сельти» Карлос Моуріньо, який повідомив фахівцеві, що він не зможе стати частиною проекту.
Виявилося, вболівальники «Сельти» підняли переполох і не побажали бачити у Віго Бальєсту через те, що вони не поділяють із ним політичні погляди. З'ясувалося, що батько Бальєсти був льотчиком в армії генерала Франко, який був одним із організаторів військового перевороту 1936 року. Після нього почалася громадянська війна між республіканцями і націоналістами. Очоливши антиреспубліканські сили, після перемоги у війні Франко отримав повний контроль над країною, встановивши правий авторитарний режим.
Бальєста спробував пояснити вболівальникам «Сельти» свою іспанську патріотичність, але в підсумку Абель Ресіно все ж приступив до роботи в «Сельті» без помічника.
Воротар виявився сином батька-терориста
В Іспанії був ще один випадок, коли футболіст не зміг перейти в інший клуб через політичні нюанси і темне минулого свого родича. Голкіпер Еньяут Зубікарай, який народився в Країні Басків, після виступів у «Реал Сосьєдаді» вів переговори з «Еркулесом». За офіційною версією, переговори застопорилися з фінансової причини, однак частина вболівальників клубу з Аліканте мобілізувалася і вийшла на керівництво клубу, нагадавши, що батько голкіпера був засуджений до тюремного ув'язнення за вбивство двох громадян в складі терористичної організації ЕТА. Останню організувала баскська націоналістична партія, яка була незадоволена відмовою своїх соратників від збройної боротьби проти режиму диктатора Франсиско Франко, котрий утискав баскську меншість.
Гвардіола необережно висловився в «Твіттері»
У неприємну ситуацію в 2013 році потрапив гравець молодіжного складу «Барселони» Серхіо Гвардіола, який у підсумку навіть позбувся місця складі каталонського клубу. Серхі в своєму «Твіттері» колись написав слова підтримки на адресу мадридського «Реала». Також він образливо висловився на адресу іспанської автономії Каталонії, частиною якої і є місто Барселона.
Вболівальники «Барси» в результаті підняли скандал, футболіст спробував виправдатися, мовляв, твіт розмістив не він, а його друг. Але керівництво клубу не повірило цим виправданням і прийняло рішення розірвати контракт з Гвардіолою.
Нацистський жест ціною кар'єри в збірній
Так і залишилося загадкою, навмисним чи випадковим виявився нацистський жест гравця грецького АЕКа Георгоса Катідіса, який у підсумку коштував йому кар'єри.
16 березня 2013 року в матчі грецької Суперліги АЕК - «Верія» (2:1) після забитого на 84-й хвилині м'яча Георгос Катідіс відсвяткував його незвичайним способом - півзахисник вийшов до вболівальників з нацистським вітанням. Цей жест відразу привернув увагу у всій Європі й отримав великий резонанс.
Футболіста усунули від матчів до кінця чемпіонату, а також довічно заборонили виступати за збірні Греції. «Привітання гравця глядачів у нацистській манері - це жорстока провокація, образа всіх жертв нацистських звірств, це все глибоко ранить гуманістичний характер гри», - говорилося в заяві федерації футболу Греції.
Катідіс спростовував злий умисел свого вчинку. «Я не фашист і ніколи б не зробив подібний жест, якби знав, що він означає», - пояснював те, що трапилося, сам футболіст.
Незабаром після інциденту Катідіс поїхав виступати в Італію в клуб «Новара», потім повернувся до Греції і трохи пограв в «Берії» і «Левадіакосі». Сезон 2015/16 він пропустив повністю. У серпні минулого року 23-річний хавбек поповнив ряди скромного «Панегіаліоса», а зовсім недавно, в кінці січня, підписав контракт на один сезон з фінським «Яро».