Пастка для Шевченка та збірної України

Збірна України 9 Лютого, 14:10
Як національна збірна України починала ігровий рік.

Перших матчів року українські вболівальники завжди чекають з надією, але й певною тривогою.

Специфіка вітчизняного календаря така - відпустка, збори і всі наслідки, що випливають звідси. Збірна в цьому сенсі взагалі стоїть осібно, адже перед грою в Хорватії вона збереться разом після чотиримісячної перерви. За цей час стільки води витече!

Втім, в останні роки поняття весняного футболу поступово втрачає свою актуальність. Позначаються сучасні методи підготовки, робота іноземних фахівців і так далі. Так, за останні 15 років «синьо-жовті» лише одного разу програли прем'єрний поєдинок року - в 2015-му Іспанії (0:1). Але це, варто підкреслити, була офіційна гра...



Довгий час в календарі ФІФА, на радість наставникам збірних, було лютневе вікно для проведення контрольних матчів, але з 2014 року його скасували. Деякі збірні, втім, знаходять компроміс з клубами і проводять спаринги в зимовий період. Не так давно, нагадаю, всі наші суперники по відбірковій групі ЧС-2018 зіграли товариські матчі, нехай і не в оптимальних складах. Подібний збір хотів провести і Андрій Шевченко, однак національну команду він прийняв тоді, коли календар клубних змагань вже був зверстаний. Перекроювати плани команд на марші тренер не став, але закинув, так би мовити, вудку на наступний рік.

В ідеалі було б непогано досягти джентльменської угоди між ФФУ і клубами, які зобов'язуються без проблем відпускати своїх збірок на кілька днів в розпал підготовки за умови, припустимо, відсутності лютневих поєдинків в Лізі чемпіонів або Лізі Європи. Але це один із варіантів, який напевно розглянуть наші керівники.

Розглянуть, сподіваюся, завчасно, а не за пару місяців до початку клубної підготовки...

А розглядати потрібно, тому що в історії збірної України поки було лише три випадки, коли вона починала рік з офіційної зустрічі. Перший із них припадає на 1995-й, на виїзний матч з... Хорватією (0:4). Останній - на 2015-й, коли відбулася згадана вже гра в Іспанії (0:1). Була, правда, і перемога: у 2005 році «синьо-жовті» обіграли на виїзді Албанію (2:0), але нюанс в тому, що напередодні цього поєдинку збірна України проводила невеликий збір в Туреччині (клуби пішли назустріч), де зіграла спаринг з російським «Тереком». Добре пам'ятаю, як наша команда забила в тій зустрічі гол після розіграшу стандартного положення (був на цій грі в Кемері), а потім реалізувала два «стандарти» в непростому, треба сказати, матчі проти албанців. Дрібниця? Не думаю.

Загалом, Андрій Шевченко став заручником ситуації, але ми віримо, що з цієї пастки наша національна команда вийде з високо піднятою головою. Зараз найголовніше, щоб всі футболісти якісно підготувалися на зборах в своїх клубах. І щоб не було травм!

Євген ГРЕСЬ