Колишній тренер київського «Динамо», а тепер керманич аравійського «Аль-Ахлі», Сергій Ребров часто жалівся на те, що в його команді брак нападників. І хоча в цій кадровій кризі частково був винен сам Сергій Станіславович, який особисто відмовився від послуг деяких непоганих форвардів (першим на думку приходить, звичайно ж, поляк Лукаш Теодорчик), проти фактів не попреш – на початку березня цього року у розпорядженні Реброва в «Динамо» залишилося лише два профільні форварди, та й то – молоді Бєсєдін з Яремчуком.
Реброва вже немає в «Динамо», є новий тренер Олександр Хацкевич, у якого вже з якою позицією, а з нападниками точно проблем немає. Принаймні кількісно, адже в розпорядженні білоруського фахівця наразі є ціла плеяда різноманітних форвардів. Рахуємо! Бєсєдін і Яремчук нікуди не ділися – це вже двоє форвардів, повернулися із зарубіжних оренд Кравець, Мораєс і Мбокані – це вже п'ять форвардів, повернувся з «Ворскли» Хльобас – це шестеро гравців атаки. І при цьому на офіційному сайті «Динамо» форвардом значиться ще і Андрій Ярмоленко, а ми пам'ятаємо кілька спроб заграти капітана киян на позиції на вістрі. Тобто наразі у Хацкевича, скажемо так, «шість з половиною» нападників замість двох, які були у Реброва.
Куди дівати стільки форвардів? Питання цікаве, адже зараз по кожному зі згаданих вище гравців немає жодної впевненості щодо нового відправлення до оренди, тобто теоретично кожен з них може завоювати місце в основі наступного сезону. І, судячи з контрольних матчів, кожен з них дійсно хоче це зробити. Ті ж Хльобас з Мбокані вже забили за киян, Мораєс вже тренується після повернення з Китаю, Бєсєдіна з Яремчуком не планують відпускати і лише Кравець не поспішає доводити свою бомбардирські якості, та й то – через травму, як кажуть джерела у «Динамо».
Не міг не скористатися різноманіттям форвардів і головний тренер Хацкевич, який вже протягом декількох матчів (або ж таймів, якщо казати точніше) пробує награвати схему гри з двома нападниками, що підтверджують і самі гравці. Дійсно – було б нерозумно не спробувати такий варіант ведення гри, якщо вже стільки нападників є під рукою, тим паче, що гравці нападу у Хацкевича зібралися дуже різноманітні за стилем гри, що дає ще більше опцій в тактичному плані. Можна поєднувати в атаці важкого Мбокані і прудкого Хльобаса, важкого Бєсєдіна і більш спритного Яремчука (що раніше пробував іноді робити Ребров), або ж Кравця та Мбокані, хоча тут партнер у конголезця буде менш прудким – Артем за часи виступів у Європі став більше приділяти уваги грі корпусом.
Як би там не було, наразі у Хацкевича є, з кого вибирати в атаці і вже на цю лінію тренеру жалітися буде гріх. Інша справа, що шість (чи то б пак – «шість з половиною») гравців атаки для основи буде забагато, і «коучу» ближче до завершення зборів непогано було б визначитися з тими, у кого буде примарно мало шансів грати в основі найближчим часом, щоб ці люди не стали таким собі «зарплатним тягарем» для клубу аж до зими. Навіть якщо Хацкевич серйозно розраховує грати з двома форвардами, 4-5 нападників йому буде достатньо. І якщо в команді залишається Ярмоленко, то двох із перелічених вище шести профільних форвардів треба відпустити у пошуках постійної практики. Якщо ж сам Ярмоленко піде з «Динамо», про що не втомлюються писати зарубіжні ЗМІ (а наші – радісно «підхоплювати»), то можна залишити в команді п'ятьох «атакерів», на випадок епідемії травм, або інших форс-мажорів дисциплінарного характеру.
Найголовніше – залишити дійсно найякісніших з тих, хто є у розпорядженні зараз. Аби потім не жалкувати про їх відхід, як це було у випадку з Теодорчиком, коли поляк у Бельгії «колотив» гол за голом, а форварди «Динамо» ледь вичавлювали з себе пару ударів в площину воріт за матч.