Продовжуємо аналізувати гру збірної України, яка з приходом Андрія Шевченка значно перебудувалася. Ми вирішили пройтися по всіх забитих м'ячах команди під керівництвом нового тренерського штабу і з'ясували, що тактика тривалого розіграшу м'яча, планомірної підготовки атак поки себе виправдовує.
Як забивала голи збірна України під керівництвом Андрія Шевченка
Рівняння - на Челсі, Баварію і Реал
Виходить, що швидкі атаки принесли нам всього 18% голів. У всіх провідних європейських чемпіонатах цей показник наближається до 25%, причому в рейтингу ефективності контратак лідирують Челсі і Манчестер Сіті, Реал і Барселона, Баварія і Лейпциг - провідні колективи у своїх лігах. Всі вони теж намагаються контролювати м'яч, але знаходять можливість для швидких атак. До цього треба прагнути і нам.
Всього три паси - і справа в капелюсі
Взагалі-то, поняття швидкої атаки носить досить-таки відносний характер. Показником у цьому плані є гол Євгена Коноплянки у ворота збірної Фінляндії. Ми відносимо його до позиційного наступу, хоча м'яч був забитий, по суті, у три паси. Там Богдан Бутко швидко розіграв штрафний в центрі поля, Іван Ордець на швидкості покрив вільну зону, витягнув на себе противника і відпасував на Андрія Ярмоленка, який і зробив гол своєю розкішної передачею. Чим не швидка атака?
Гра на підборі - невід'ємна частина стандарту
Питання можуть виникнути і по другому голу, який прийшов після подачі штрафного у виконанні Руслана Малиновського. Фіни вибили м'яч, Богдан Бутко його підібрав і переадресував Ярославу Ракицькому, який і зробив гольову передачу. Розіграш стандарту? Думаємо, так. Все-таки гра на підборі є невід'ємною частиною стандартного положення, і в ситуації з переможним м'ячем у фінські ворота наша команда допрацювала епізод до кінця.
Сергій КОЗЛОВ