Олександр Хацкевич перед матчем просив своїх підопічних стати «римськими гладіаторами» на полі «Стадіо Олімпіко». Хтось сприйняв це побажання тренера занадто буквально (Денис Гармаш отримав червону картку за надмірні емоції), хтось не дослухався до тренера і відіграв нижче своїх можливостей, але були і справжні герої матчу, які дозволили «Динамо» здобути гідний результат, з яким можна розраховувати на вихід до чвертьфіналу Ліги Європи. Про всіх них ми поговоримо в цьому матеріалі.
Допоможе нам оцінити гравців київського клубу авторитетний портал WhoScored, за оцінками і даними якого ми спробуємо виявити героїв та невдах матчу в Римі в складі киян.
Кращим за оцінками WhoScored у складі «Динамо» став вінгер Віктор Циганков - 7.5 балів. І з цим вибором неможливо не погодитися, адже юний «динамівець» заробив «1+1» по системі «гол+пас» і взагалі виглядав одним з найактивніших у матчі.
Куди цікавішим є те, що до трійки гравців з кращими оцінками увійшли Артем Бесєдін (7.30) і Тамаш Кадар (7.20), а не, скажімо, Жуніор Мораес, який отримав 7.00, хоча і забив супер-гол. Але в інших епізодах відіграв менш корисно, аніж український форвард.
А от гіршими у складі «Динамо» стали півзахисники і воротар. Зрозуміло, що найнижча оцінка у Дениса Гармаша, який і зіграв слабкувато, і дисципліною не відзначився - 5.90 балів. Далі йдуть Микола Шапаренко (6.20) та Денис Бойко (6.00). По голкіперу можна додати, що по воротам Бойка було завдано лише 3 удари в площину, 2 з яких завершилися голами. Показово.
Цікава статистика і щодо багатьох інших показників, які хочеться розглянути окремо у вигляді «трійок» кращих та гірших.
Точність передач (кращі):
Микола Шапаренко - 92,3%
Віктор Циганков - 88,1%
Тамаш Кадар - 87,8%
При цьому варто відзначити, що загальна кількість передач у Циганкова вища майже у два рази, ніж у Шапаренка - 42 проти 26, а у Кадара взагалі 49 пасів - один з найвищих показників у команді (найбільше у Пиварича - 53).
Точність передач (гірші):
Мораес - 25% (лише 1 з 4-х пасів бразильця став точним)
Денис Бойко - 52.2% (воротар віддав неточно майже половину з 23-х пасів)
Томаш Кендзьора - 69.4% (всього було 49 пасів)
Гра у відборі
Тут варто окремо виділити Дениса Гармаша. Він був найактивнішим у відборі серед киян - 5 підкатів, 2 перехоплення і 4 «підчищання» за партнерами. Але ж при цьому і фолів у Дениса найбільше у команді - 4, один з яких призвів до жовтої картки. А те, що Денис зробив вже після фінального свистка, заробивши черовну за свою поведінку - не піддається ніяким поясненням.
Також цікаво, що номінально атакуючий півзахисник Микола Шапаренко тричі йшов у підкат. І тричі сфолив. Показово - не треба займатися не своєю справою.
Куди краще тут показав себе Віталій Буяльський - 3 перехоплення, 1 підкат і 2 зупинки атаки суперника. При цьому у хавбека жодного фолу за матч. Чиста робота!
Робота на атаку
Віктор Циганков чудово попрацював в цьому плані. Про гол і гольову передачу ми вже згадували, тут же хочеться додати, що у вінгера чудова ефективність ударів (1 удар - 1 в площину - 1 гол), а ще є 2 загострючі паси і 3 фоли на собі.
Також активно попрацювали на атаку Йосип Пиварич та Микола Морозюк - у обох по 2 удари, 3 загострючі паси на двох і по 3 зароблені на собі фоли.
А от хто не дуже вразив в атаці, так це Артем Бесєдін - у нього лише 1 удар повз ворота і 1 загострюючий пас, проте пам'ятаємо про його високу оцінку від експертів і розуміємо, що в Римі Бесєдін працював по-іншому - стягував на себе захисників, змушував фолити (двічі це вдалося) і постійно тримав в напрузі опонентів. Справжній «гладіатор-роботяга», про яких і казав Хацкевич перед матчем.
Матч-відповідь відбудеться найближчого четверга, 15 березня, о 20:00 в Києві.
Степан Казимерчак