Чемпіонат світу в 2018 році пройде на 12 російських стадіонах. Деякі з них вже здані в експлуатацію, однак є й такі, де вистачає проблем. У Калінінграді просідає грунт, у Волгограді страйкують будівники, а в Самарі арена банально ще не добудована.
«Космос-Арена» (вона ж «Самара-Арена») прийме 6 матчів ЧС-2018. Турнір стартує 14 червня, а стадіон ще зовсім не в порядку.
Розклад матчів ЧС-2018 на «Самара-Арені»:
17.06. Коста-Ріка – Сербія (група Е)
21.06. Данія – Австралія (група С)
25.06. Уругвай – Росія (група А)
28.06. Сенегал – Колумбія (група Н)
02.07. Матч 1/8 фіналу
07.07. Матч 1/4 фіналу
Стадіон в Самарі мали відкрити 7 квітня, однак постійні затримки змусили відтермінувати офіційний дебют багатостраждальної споруди. За останніми даними, перша гра там відбудеться 28 квітня – Крилья Совєтов приймуть Факєл. Втім, є передумови вважати, що навіть до того часу стадіон навряд чи підготують.
9 березня (майже за три місяці до початку ЧС і за півтора місяця до першого тестового матчу) один з керівників будівництва «Самара-Арени» повідомив, що стадіон готовий на 70%. На проблемний об'єкт звернули увагу найвищі чини РФ, які дали завдання наздогнати графік будівництва. Не допомогло.
22 березня, за місяць до запланованої здачі в експлуатацію, стадіон проінспектував директор департаменту ФІФА з проведення змагань Колін Сміт. Як виявилося, позитиву від «Космос-Арени» в нього зовсім не багато – досі навіть не встановлене поле.
«Ми не задоволені ходом будівництва стадіону, адже очікували побачити більший прогрес. Тут досі немає поля. Доводиться чекати теплішої погоди, щоб його встановити.
Роботи проводяться з великою напругою, але нас запевняють, що вони будуть завершені вчасно. Не бачу явних причин, чому цього не станеться», – повідомив Колін Сміт.
Спорудження арени супроводжувалося різноманітними неприємними інцидентами: обвал парника, пожежа, яка розтягнулася на 100 квадратних метрів. Днями місцева регіональна преса повідомила про смерть будівника, який, за попередньою інформацією, після падіння з висоти на об'єкті отримав травми голови і переломи ребер.
Також не обійшлося без традиційного для таких справ розширення бюджету (з 13,16 млрд рублів до 18,1 млрд) та фінансових скандалів – субпідрядника звинуватили у розкраданні 2 млрд рублів.